Yano
28.03.06,17:15
Dobrý deň,

som zamestnanec a zároveň SZČO. Vzdľadom na nízke príjmy zo SZČO platím odvody len ako zamestnanec. Chcem sa opýtať, či počas PN môžem podpisovať dokumenty súvisiace so živnosťou (napr. podpisovanie faktúr). Ak nie, môžem na to splnomocniť napr. manželku ?


Ďakujem

Yano
Tweety
28.03.06,15:27
Dobrý deň,

som zamestnanec a zároveň SZČO. Vzdľadom na nízke príjmy zo SZČO platím odvody len ako zamestnanec. Chcem sa opýtať, či počas PN môžem podpisovať dokumenty súvisiace so živnosťou (napr. podpisovanie faktúr). Ak nie, môžem na to splnomocniť napr. manželku ?


Ďakujem

Yano Dokumenty môžeš podpisovať aj počas PN.
ajobs
28.03.06,19:21
Dobrý deň,

som zamestnanec a zároveň SZČO. Vzdľadom na nízke príjmy zo SZČO platím odvody len ako zamestnanec. Chcem sa opýtať, či počas PN môžem podpisovať dokumenty súvisiace so živnosťou (napr. podpisovanie faktúr). Ak nie, môžem na to splnomocniť napr. manželku ?


Ďakujem

Yano

Samozrejme.
litu
02.05.06,10:17
Môžem zrušiť živnosť počas PN???
Od decembra som na PN s urazom a vyzera to tak ze budem do septembra. Príjem nemám ani odvody neplatím. 2 dni pred úrazom sme mali zaregistrovanu sro, som konatelka, ale nie som prihlasena na zdravotnu ani SP. Pôvodne som chcela živnosť zrušiť ku 31.12.2005 a od 01/2006 byt zamestnancom svojej sro . No uraz mi v tom zabranil a som zatial evidovana len ako szco. Kedze nemam ziadne prijmy a vydavky ako szco, chcela som si zrusit podnikatelsky ucet aby som im neplatila poplatky. Bude mi SP vypalcat PN po zruseni zivnosti???
veva125
02.05.06,11:31
Podnikatelsky učet sa da zrušiť aj bez zrušenia živnosti.
mamo
21.05.06,13:59
Aké číslo kodu je treba napísať na Hromadné oznámenie pre ZP ak sa jedná o SZČO ktorá je na PN-ke.
Ďakujem
Paula
21.05.06,14:26
Aké číslo kodu je treba napísať na Hromadné oznámenie pre ZP ak sa jedná o SZČO ktorá je na PN-ke.
Ďakujem
Príspevky k PN SZČO :
http://www.porada.sk/showthread.php?t=19092&highlight=pr%E1ceneschop%2A