Marquis de la Cic Mur-Mur
21.02.14,12:46
Inde vo svete by už boli ľudia dávno v uliciach a úradníci z FS by leteli z okien. Je to vďaka Vašej slabosti, účtovníci. Ste srabi.
Pebbles
21.02.14,11:48
zjavne si s KV nevieš poradiť, keď takto útočíš na účtovníkov... Nikto tu nepotrebuje čítať ako sa navážaš do iných....
cacka
21.02.14,11:56
My srabi sa spoliehame na takých, čo majú nick Cic Mur-Mur....to je veľmi zastrašujúce...
JAJA11
21.02.14,12:03
no takýmto spôsobom by sme až tak moc nevyriešili..... aj keď súhlasím, že to čo robia so slušnými ľuďmi tieto vlády je strašné..... tak komplikovane ako vymysleli kontrolu DPH naozaj nemá obdobu.... do ulíc pôjdeme asi až nás začnú pokutovať za drobné chyby a preklepy v KV......
taiko
21.02.14,12:18
nikam nepojdete. Nikto nikam nepojde, na to sme velmi zbabely a submisivny narod. "Pan velkomozny povedali, nuz nacim nam poddanym pocuvat"
Marquis de la Cic Mur-Mur
21.02.14,14:13
KV DPH vznikol preto, že si daňová správa, polícia, presnejšie finančná polícia, daňová kobra a čo ja viem čo ešte povznikalo vôbec nevedia dať rady s pár hajzlíkmi a namiesto toho aby im namiesto vyplácania miliónov evri na vratkách klepli po prstoch, tak sa len nečinne pozerajú ako prevážajú v kamiónoch drevo, kukuricu, železný šrot stále dookola hore dole, alebo do madarska a zase nazad a zase na výzoz a zase sem. Len sa nečinne prizerajú ako dáky paralyzovaný primrznutý hmyz. Výsledkom ich ničnerobenia je tento kontrolny výkaz, ktorý pridá účtovníkom miernym odhadom najmenej niekoľkomiliónov človekohodín ročne. (25 000 účtovníkov x 50 hodín ročne je 1 milión človekohodín). Toto je tak obrovské množstvo nezmyselne vynaloženej práce ľudí, ktoré mohlo byť využité oveľa účelnejšie ako naťukávaním čísel pokladničných bločkov do klávesníc a do blba opakovaným overovaním IČ DPH, že to človeka až desí kam až môže dospieť nemohúcnosť a neschopnosť byrokratického aparátu.
PS: A tešte sa na KV DP.
karakul
21.02.14,14:18
... účtovníci si najviac odsrali dopad KV - ale ten nebol zavedený kvôli účtovníkom - machinácie a podvody sa robia najmä v iných kruhoch.
Marquis de la Cic Mur-Mur
21.02.14,14:48
Ved ked mohli na internet vylepiť zoznam firiem neplatiacich DPH a vymyslieť volovinu, že za tieto firmy má platiť DPH niekto iný, mohli kľudne dať za povinosť KV DPH len týmto firmám. Je ich ani nie 1500. Kým všetkých platiteľov DPH je vyše 200 000.
Prípadne mohli mať povinnosť na KV DPH ešte všetci tí čo si na odpočet DPH dali doklad od niektorej z týchto firiem vycapených na internete.
A bol by pokoj.
Bože toto je krajina s tak debilnými úradníkmi, vládou a pripojenými posluhovačmi že sa na tom už ani nik nerehoce, lebo už ani nikto nie je čo by uveril aký je toto sprostý národ.
A ešte ma napadlo že už nebude platiteľov DPH vyše 200 000 ale len 170 000, lebo skoro 30 000 sa už chce odhlásiť, a bude ich asi ešte viac, mňa sa to našťastie netýka, ale keby, odhlásim sa tiež prípadne zruším aj podnikanie a radšej si pôjdem pýtať dávky alebo sa pásť ako vyplňovať také kraviny. Preto som napísal že účtovníci sa srabi, šak majú aj dáku svoju komoru alebo zástupcov nie, či sú to len obyčajné ovce ktoré spokojne zabľačia aj keď im vyjde v zákone vlastná porážka.
AdamC
21.02.14,18:16
Ja neviem, ja nemyslim ze ten KV je az taka hrozna tragedia. A o jeho opodstatnenosti - ked som este bol mlady chlapec a zacinajuci uctovnik, myslel som si, ze spolu s DPH vykazom sa kazdy mesiac posiela na urad aj zoznam DPH dokladov (dnesny KV). Prislo mi to nelogicke - aky je to nezmysel, poslat tam vykaz bez podkladov, ktory moze byt totalna haluz, vymyslene cisla a ak nepride kontrola, v zivote na to nikto nepride. Suhlasim, ze to iste by sa dalo povedat o dani z prijmov, ze to rovno mozme cele uctovnictvo posielat na DU, ale pri DPH je to predsalen o tom vstupe vystupe a ja myslim, že to malo byt uz davno - akurat by to nezvladli, az teraz, ked je to elektronicke. To je moj nazor. (suhlasim ze ti co maju ten srot a tie obvody a mobilne telefony a tie kody colne tak ti mozu byt troska namrzeni)
marjankaj
22.02.14,01:09
Ved ked mohli na internet vylepiť zoznam firiem neplatiacich DPH a vymyslieť volovinu, že za tieto firmy má platiť DPH niekto iný,Kto iný? Veď doteraz sme to aj tak platili my všetci. mohli kľudne dať za povinosť KV DPH len týmto firmám. Je ich ani nie 1500. Kým všetkých platiteľov DPH je vyše 200 000.
Prípadne mohli mať povinnosť na KV DPH ešte všetci tí čo si na odpočet DPH dali doklad od niektorej z týchto firiem vycapených na internete. Takže by bola povinnosť, podľa toho, čo niekto uvedie na internete? Nie podľa zákona? "Zaujímavý" názor z právneho hľadiska.
A bol by pokoj.
Bože toto je krajina s tak debilnými úradníkmi, vládou a pripojenými posluhovačmi že sa na tom už ani nik nerehoce, lebo už ani nikto nie je čo by uveril aký je toto sprostý národ.
A ešte ma napadlo že už nebude platiteľov DPH vyše 200 000 ale len 170 000, lebo skoro 30 000 sa už chce odhlásiť, a bude ich asi ešte viac, mňa sa to našťastie netýka, ale keby, odhlásim sa tiež prípadne zruším aj podnikanie a radšej si pôjdem pýtať dávky alebo sa pásť ako vyplňovať také kraviny. Preto som napísal že účtovníci sa srabi, šak majú aj dáku svoju komoru alebo zástupcov nie, či sú to len obyčajné ovce ktoré spokojne zabľačia aj keď im vyjde v zákone vlastná porážka.

Ale je pekné od teba, že sa zastávaš účtovníkov.
Marquis de la Cic Mur-Mur
22.02.14,04:56
Nevyslovil som názor z právneho hľadiska. Ale čo sa týka právneho názoru, tak keď ide bez súdu niekoho uviesť na čiernu listinu na internet teraz, alebo mu bez súdu zrušiť registráciu, prečo by nebolo možné nariadiť aj predkladať KV DPH. Nevidím v tom problém. Chcel som len poukázať na tie milióny človekohodín ročne vynaložené nezmyselne práve väčšinou intelektuálne vzdelanejšou časťou populácie len preto, že to niekto nevie riešiť a tak pristúpi ku kolektívnemu trestu.
To mi pripadá ako keď učiteľ necháva celú triedu po škole, lebo nie je schopný zistiť kto ukradol tú kriedu.
Dáša_
22.02.14,04:59
Ja neviem, ja nemyslim ze ten KV je az taka hrozna tragedia. A o jeho opodstatnenosti - ked som este bol mlady chlapec a zacinajuci uctovnik, myslel som si, ze spolu s DPH vykazom sa kazdy mesiac posiela na urad aj zoznam DPH dokladov (dnesny KV). Prislo mi to nelogicke - aky je to nezmysel, poslat tam vykaz bez podkladov, ktory moze byt totalna haluz, vymyslene cisla a ak nepride kontrola, v zivote na to nikto nepride. Suhlasim, ze to iste by sa dalo povedat o dani z prijmov, ze to rovno mozme cele uctovnictvo posielat na DU, ale pri DPH je to predsalen o tom vstupe vystupe a ja myslim, že to malo byt uz davno - akurat by to nezvladli, az teraz, ked je to elektronicke. To je moj nazor. (suhlasim ze ti co maju ten srot a tie obvody a mobilne telefony a tie kody colne tak ti mozu byt troska namrzeni)

no že spomínaš zrovna šrot - tak to je tak trochu blbosť v tom kontrolnom výkaze. Myslím kovový odpad, podľa paragrafu 69, ods.12 pismeno a. Tam ide o prenesenie povinnosti platit daň na odberateľa už niekoľko rokov.

A tak do KV vystavené faktúry na šrot nevstupujú. A do časti B1 dávaš nákup šrotu s danou na vstupe aj na vystupe. Takže naozaj netuším, čo s čím sa bude porovnávať...:D

mmch, odkedy zaviedli toto u šrotu, tak prudko poklesli nadmeráky v tejto oblasti. A ked nie sú nadmeráky, ani s tymi podvodmi to nie je také horúce.

nebolo by bývalo jednoduchšie podobný režim zaviesť aj na iné podozrivé komodity - napríklad drevo, mäso, cukor....

ale to by bolo príliš jednoduché riešenie, tam by sa nedalo nabaľovať na sw riešeniach
JAJA11
22.02.14,18:05
myslím, že KV má svoje opodstatnenie, ale nie v takej forme ako je teraz.... je to len zaťaženie slušných ľudí.....
myslím, že mala byť iba povinnosť podobná súhrnnému výkazu, kde by každý uviedol sumu uplatnenej DPH podľa jednotlivých IČ DPH a dátumu zdaniteľného plnenia..... sčítaním všetkej DPH od jedného IČ DPH a porovnaním s daňou odvedenou týmto IČ DPH v daňovom priznaní, by sa ľahko prišlo na to, či niekto robí podvod alebo nie..... ak by všetka uplatnená DPH od jedného IČ DPH bola vyššia ako ním odvedená DPH, potom by mali mať povinnosť tie firmy doplniť niečo také ako je súčasný KV.... myslím, že by sa uľavilo účtovníkom, podnikateľom... tých podvodníkov je len pár a tí by niesli aj zodpovednosť....
rovnako by som zaviedla všetkým firmám, ktoré sa dostanú do zoznamu problémových firiem faktúrovať bez DPH a prenášať povinnosť zaplatiť daň na odberateľskú firmu, teda urobiť samozdanenie...... odberateľov by to nezaťažilo, lebo by DPH neodviedli dodávateľovi ale daňovému úradu (aspoň sa nemôže stať, že zaplatím daň dodávateľovi a potom aj daňovému úradu ) a zároveň problémovej firme by vznikal nadmerný odpočet, čím by si daňový úrad mohol zrovnať dlžoby voči takémuto podnikateľovi......