boromaill
21.02.14,14:07
Dobry den, moja otazka sa tyka mojej dlzoby, ktory mam v jednej spolocnosti. Par dni dozadu som obdrzal upovedomenie o zacati exekucie. Dlzoba je na moju firmu(sro). Jedna sa o sumu 1300 eur. Po obdrzani korespondecie som kontaktoval kancelariu exekutorky vo veci moznosti splatit dlznu sumu pocas obdobia jedneho roka formou splatok. Hovoril som s nejakym zamestnancom danej exekutorky, ktory mi hned v mojej prosbe vyhovel, dohodli sme sa kam a kolko budem posielat hotovosti ale potom mi kazal, aby som formarne poslal ziadost o splatky na mail exekutorky. A zevraj tam mam o.i. uviest ci ma moja firma nejaky majetok. Pytal som sa ho ze ci to nejako zavazi, ze ci ma niekto majetok, kto ma zaujem splatit dlh formou splatok. A on ze samozrejme ze ano, ze napriklad ked nejaka firma vlastni nieco za povedzme 150000 tisic tak nebudu pristupovat predsa k splatkovemu kalendaru ale radsej predaju majetok. Tak toto ma soklo pretoze som si nemyslel ze primarnym cielom exekutora je predat majetok dlznika a nie sa dohodnut s dlznikom na uhrade. Teraz mi nie je jasne ci to z jeho strany bol nejaky pokus o zastrasovanie alebo ci je to bezna prax exekutorov ze radsej niekomu predaju majetok ako by im to mal uhradit v splatkach.
bodliak
21.02.14,13:15
" Dobry den, moja otazka sa tyka mojej pohladavky, ktoru mam voci jednej spolocnosti. Par dni dozadu som obdrzal upovedomenie o zacati exekucie. Pohladavka je na moju firmu(sro). Jedna sa o sumu 1300 eur. Po obdrzani korespondecie som kontaktoval kancelariu exekutorky vo veci moznosti splatit pohladavku pocas obdobia jedneho roka formou splatok. Hovoril som s nejakym zamestnancom danej exekutorky, ktory mi hned v mojej prosbe vyhovel, dohodli sme sa kam a kolko budem posielat hotovosti ale potom mi kazal, aby som formarne poslal ziadost o splatky na mail exekutorky. "



Si si istý, že máš pohľadávku ? Dlhujú tebe, alebo dlhuješ ty ?
boromaill
21.02.14,13:23
Ok, uz som to nejako preformuloval:).
Bednarova J
21.02.14,15:21
Primarnym cielom exekucie je vymoct pohladavku veritela v co najkratsom case. So splatkovym kalendarom musi suhlasit aj veritel ( §56 EP ). Pokial by suhlas na splatky veritel teraz v exe.konani uz opravneny nedal,exekutor by musel vykonat exekuciu. Okrem toho ak uhradite celu pohladavku do uplynutia lehoty na podanie namietok mate pravo na upustenie od exekucie co znamena, ze exekutor ziska len 10% odmeny namiesto 20%.