valinka
28.03.06,18:25
Prosím o radu.Manžel je zamestnaný a okrem toho mal príjem 80 000,- z prenájmu traktora. O aký príjem ide, kde v DP tento príjem zapísať a ako ho môžem znížiť,co môžem odpočítať a aké výdavky uplatniť.Prosím pomôžte mi
ondrejvla
28.03.06,16:48
Prosím o radu.Manžel je zamestnaný a okrem toho mal príjem 80 000,- z prenájmu traktora. O aký príjem ide, kde v DP tento príjem zapísať a ako ho môžem znížiť,co môžem odpočítať a aké výdavky uplatniť.Prosím pomôžte mi

podľa §6, ods. 3,4 ZoDP citujem :
Príjmami podľa odseku 3 sú aj príjmy z prenájmu hnuteľných vecí, ktoré sa prenajímajú ako príslušenstvo nehnuteľnosti.

Uviedla by som to do r. 10, tabuľka č. 1, do výdavkov si môžeš dať 25% paušálnych výdavkov, prípadne ak máš nejaké doklady na náklady tohoto predmetu nájmu, ktoré sú vyššie ako 25% použi radšej tie.
valinka
28.03.06,16:55
ale ako mozem zaradit traktor ako prislus. nehnutelnosti.Ja som uz dan.prizn.odovzdala dala som to ako ostatný príjem do tab. 3 ,ten som znízila o 22 900,- a 25% výdavky som tiež znižila može to tak byt co povies
Johanka
28.03.06,17:43
Valinka, zaradila si to dobre, to sme dohodli už včera. Len sme sa tiež zhodli, že tie 25 % výdavky nie sú možné. Pozri si tú včerajšiu debatu (ja, ty a Renča).