mklingacikra
21.02.14,19:36
ako postupovať keď dieťa odmieta ísť k otcovi , sme rozvedený
buchač
21.02.14,18:50
....a čo tak dať trochu viac informácií ???
Minimálne vek , pohlavie ....poprípade aj nejaké ( známejšie ) dôvody ?
kopretinka
21.02.14,19:04
to sa pýtaš ako otec alebo ako matka? aké sú dôvody? ako sa vyjadruje k tomu dieťa? asi to nebude len tak,asi má dieťa nejaký dôvod?
nečakaj odpoveď na takúto všeobecnú otázku.
kopretinka
22.02.14,21:56
sa nedočkáme.......
Bednarova J
23.02.14,08:00
Zalezi ci mate styk otca s dietatom urceny sudne,alebo dohodou rodicov. Urcite by som vsak sla za detskym psychologom,alebo na UPSVaR a poziadala ich,aby presetrili pohnutky dietata. Najma ak to mate sudne urcene ako matka by som sa tym vyhla moznym nasledkom marenia uradneho rozhodnutia a tiez zistila pricinu spravania sa dietata.
mklingacikra
23.02.14,08:56
Styk dieťat s rodičom je určený súdne. Problém je v tom, že otec dieťa býva u svojej matky a tá robí problémy. Vyzvedá sa na dianie v rodine, odhovára dieťa od terajšieho priateľa a návštev jeho rodičov, pričom dieťa ich má rado a veľmi rado tam chodí. Dieťa bude mať 18 rokov. Môže k ocovi prestať chodiť po dovŕšení 18 rokov, alebo musíme o prerušenie styku dieťatá s otcom požiadať súdnou cestou? Stará mama dieťa posiela preč. Nestalo sa tak iba raz. Vykrikuje koľko ju stojí keď sú tam deti celý mesiac počas letných prázdnin, tak ako je určené súdom. Na dieťa prispieva sumou 27€ mesačne, o nič viac sa nestará. Medzi deťmi robí rozdiely.
mklingacikra
23.02.14,09:03
pýtam sa v mene matky - som jej nový priateľ. Bližšie info v komentáre na odpoveď na moju otázku Bednárová J
mklingacikra
23.02.14,09:05
Dieťa odmieta k ocovi chodiť, je podráždené
buchač
23.02.14,09:49
Fest chaoitická odpoveď ...
Otec , stará matka , priateľ , priateľovi rodičia , vek dieťaťa a peniaze ....plus rozdiely medzi deckami ...

Bližšie info v komentáre na odpoveď na moju otázku Bednárová J
buchač
23.02.14,09:51
Jééésus máriška ...

Idem si šľahnúť radšej dávku ...;) :D
willma
23.02.14,09:59
no dieťa - je to skorodospelý mladý človek - napriek tomu až do 18 musí rešpektovať rozhodnutie súdu, s tým nenarobíte nič. A mladému treba vysvetliť, že má dve uši - jedným dnu a druhým von. A nehovor mi, že v takom veku si nevie otvoriť pusu a vysvetliť babke, že síce ju má rado, ale chodí tam za otcom.
Dav
23.02.14,09:59
Požiadať súd o úpravu práv a povinností na čas po rozvode. Do 18. rokov bude dieťa zastupovať matka, po 18. sa dieťa môže zastupovať samo, alebo poverí matku zastupovaním. Mimochodom, temer 18 ročné dieťa nemá dosť veľké ústa na to, aby poslalo starú matku strkať nos do hrncov a TV obrazovky, a nie do jeho života? Decká v takom veku majú sebavedomie riaditeľov zemegule, tak je dosť neobvyklé, aby ho bolo treba brániť. A otcovi treba na rovinu povedať - nejdem, lebo sa kvôli starkej necítim dobre u Teba,. Ak otec-dieťa dobre vychádzajú, môžu ísť spolu kdekoľvek mimo domu a je to. Ak dieťa radšej ide na rande, sedí pri PC, ako ide na návštevu, tak podráždené bude, až kým nevyrastie z puberty. A vyzvedať sa, ako sa má u toho druhého rodiča, je z KAŽDEJ strany nefér a podpásovka voči dieťaťu.
korela
23.02.14,10:15
To zadanie máte tak chaotické, prepíšte ho. Nie je vôbec jasné.
Aj vo vašich komentároch. Ja som si myslela, že ide o priateľa dcéry, nie matky, ak vôbec ide dcéru.
Ak bude mať 18 r. o chvíľu, nie o rok, ja by som ho po psychológoch neťahala kvôli babke.
Nech sa stretáva s otcom iným spôsobom, nie trávením času u starej matky, ak je nepríjemná. Načo dieťa ešte viac zaťažovať, zrejme má toho všetkého dosť. Buďte radi, že je zdravé. Stará mať sa možno potom aj umravní.
lujza.j
23.02.14,10:55
styk decka s rodičmi nariadený súdom...už toto je choré....teda podla mňa....je smutné ked sa na tom rodičia nevedia dohodnúť bez nariadenia "cudzími ludmi" ...úplne stačí ked rozhodujú o tom či dvaja ludia ktorí spolu už nechcú byť..spolu budú, alebo nebudú!...decko nemusí mať blízko veku 18r, aby vedelo posúdiť, že niekam nechce ísť!....
ja som styk nemala uvedený....chodil tak ako chcel každú druhú nedelu....ak chcelo decko prespať...dohodli sme sa......a tak isto ked som mala pocit, že tam ísť nechce....som jej povedala....ak tam nechceš ísť....nemusíš... je to na tebe! a bodka....takže asi tak...
Bednarova J
23.02.14,14:02
Uz to tu bolo medzicasom zodpovedane.