premiko
22.02.14,07:35
Ahojte poradaci,

nechcel som zakladat zas novu temu, ale ta povodna je uz zamknuta.
V nasej bytovke na jednej stupacke sa objavili svaby, uz raz bol na stupacke pouzity celoplosny zasah, dlhy cas bol pokoj, ale objavili sa zas, Nejdem tu ziadat o pomoc ako bojovat proti nim. Net je toho plny, ale co by ma zaujmalo je, ci v pripade, ze mame podozrenie na konkretny byt existuje moznost pristupu do tohto bytu ak majitel odmietne prehliadku. Ide o to, ze niektori najomnici odmietaju aby sa to platilo s FO, ale aby to zaplatil konkretny byt. Da sa to ale vobec dokazat, ked ta haved lozi po celej stupacke? Moj nazor je, ze ideme sami proti sebe, nebudem sa predsa branit tomu aby to bolo s FO, ak sa to dako nezastavi, moze sa to rozliest este viac. Aj tak si myslim, ze je to asi prehraty boj na 12 poschodovy panelak.
alaya1
22.02.14,06:57
My ked sme mali svaby v bytovke, deratizovala sa cela bytovka, vsetky byty, spolocne priestory, ved nema vyznam deratizovat cast a ostatne nechat tak, urcite by bolo vhodne deratizaciu opakovat ale na vsetky priestory.
premiko
22.02.14,07:43
ano, ale mna skor zaujma ta pravna stranka veci, kontrola bytu ...
arizona
22.02.14,08:02
Zakon sice hovor, ze vsetci majitelia musia v takomto pripade umoznit vstup do bytu. Ale...ak majitel bude odmietavy, tak nenarobite nic. Kto si bude palit prsty,aby majitela nasilu vytiahol z bytu? Deratizeri?Policajti?

Zazila som jednu takuto problemovu babku v cinziaku, nikto si s nou nepomohol.Nevpustila dnu a hotovo! Nepomohli vyhrazky,vysvetlovania,prosby, skratka nic. Domovnik zavolal aj Policiu,ale aj oni len postavali a babke sa snazili dohovorit,vraj ,co viac mozu urobit?
Az ked babka po par rokoch zomrela,zistilo sa, ze 2i byt bol cely zahadzany bordelom,haraburdami az po strop. Takze ak by sa aj predtym podarilo vstupit do bytu,asi by ta deratizacia pomohla iba trochu.
Novy majitel dal byt do poriadku, odvtedy je s havedou pokoj.

A tiez tazko dokazete, ze hmyz sa siri akurat z tohto bytu.Mozno, keby ste mali v rukach vyjadrenie od nejakeho "znalca", v tom pripade by ste mohli pozadovat aj nahradu skody od dotycneho majitela. Aj v telke casto byvaju podobne pripady, ked si zufali susedia nevedia pomoct a skusali uz vselico...nase zakony su skratka kratke na neprisposobivych :-(