Miro
11.10.04,06:40
Máme uzatvorený leasing na pracovný stroj. Teraz sme sa stali platcom DPH. Môžeme si nárokovať odpočet DPH zo splátok ? Dal by sa použiť nárok na odpočet DPH pri registrácii z už zaplatenej akontácie a splátok?
retep
21.06.05,14:05
:mad: Podľa § 55 ods.l má osoba ,ktorá sa stala platiteľom DPH ,právo odpočítať DPH viažúcu sa k mejtku ktorý nadobudla pre dňom ,kwedy sa stala platiteľom. Podľa zákona 431/2002 Z.z. o učtovníctve o majetku ,ktorý je predmetom leasingu síce účtuje nájomca , ale majetok nie je jeho vlastnístvom. Teda nemôže si odpočítať daˇbn z leasingových splátok zaplatených pred regostráciou platiteľa DPH.
horka
22.09.10,05:22
Je možné si pri leasingu traktora z roku 2009 bola zaplatená akontácia, v auguste 2010 sa stal platcom DPH. Zo splátok si teda uplatnujem DPH ale ako je to s akontáciou? Je možné si uplatniť DPH z už zaplatenej akontácie, keďže uvedený traktor mám v majetku???
KEJKA
22.09.10,05:46
áno, legislatíva sa zmenila.
horka
22.09.10,06:50
Kejka a ešte sa ťa opýtam z celej výšky akontácie, alebo mám vypočítať zotatkovú cenu? Vôbec som v tomto nie doma.
Ďakujem vopred :)
KEJKA
22.09.10,07:58
neberieš akontáciu - ale OC a z nej vypočítaš zost.cenu daňovú a z nej si môžeš uplatniť DPH.