stef1
22.02.14,09:22
Rozalka
22.02.14,08:28
Nie je to afta? ak áno, na to pomôže - neviem, ako sa to volá (tuším kamenec) - môj dedko to používal po holení na ranky, a ja ako dieťa som mala vždy plné ústa aftov (cmúľanie ceruziek, pier) a týmto mi to liečili.

Zuby v poriadku?
ten hnis je na vnútornej strane líca? nie je tam nejaký zlý zub alebo zle nasadená protéza, mostík .....?

Skús vyplachovať Curaseptom.
kopretinka
22.02.14,08:32
a na tej hygiene si bola??
buchač
22.02.14,08:32
Síce nešpecifikuješ konkrétnosti ..

ALE ja by som vymenil zubára ...

Normálny zubník by aspoň poslal na RTG a zistil lokalitu a následne z nálezu riešil ďaľší postup , pravdepodobne liečbu ATB alebo v konečnom - nezvratnom dôsledku resekciou ( v prípade abscesu pod zubom ) ...
lujza.j
22.02.14,08:33
na akú hygienu?...doplň otázku odkiaľ hnis?
kopretinka
22.02.14,08:37
ja myslím,že na zubnú hygienu ju poslala zubárka....
lujza.j
22.02.14,08:50
aha....to áno...asi..
Mila123
22.02.14,08:52
jaj......buchy som vedela, že si doktor, ale i lekár?????
lujza.j
22.02.14,09:03
Propolisová tinktúra

Načo je dobrý?

Včelí propolis je výborným prostriedkom na podporu imunitného systému, pôsobí proti rôznym mikróbom a vírusom. S obľubou sa propolis využíva pri liečbe kožných ochorení, či už akné, bradavíc ale tiež popálenín alebo rozličných zápalov na koži. Propolis urýchľuje a uľahčuje hojenie rán. Časté využitie má propolis aj pri problémoch v ústnej dutine. Ak vás napríklad trápia bolestivé afty či zuby alebo zapálené ďasná, vyskúšajte si ich liečiť propolisom. Boľavé hrdlo je ďalšou záležitosťou, s ktorou si propolis dokáže dobre poradiť. V niektorých prípadoch môže propolis pomôcť aj pri problémoch s trávením. Jeho využitie je skutočne veľmi široké, no nie u každého zaberie liečba propolisom rovnako.

http://www.biomed.sk/content/propolisov%C3%A1-tinkt%C3%BAra
buchač
22.02.14,10:33
Miluš ...
Ja vždy vravím za seba , t.j. z vlastnej skúsenosti .

Ide v mojom prípade o to , že pár zubov v dôsledku cukrovky a následnej paradentózy MUSELO ísť von . Pritom boli bez kazu , no pod koreňmi sa objavil hnis a nebolo inej cesty ako práve tá resekcia ...
Následne bola rana zašitá pár stehmi a týždňová kúra ATB ...

P.S.:
Odkiaľ berieš , že som doktor ...ba dokonca lekár ? ;)
Mila123
22.02.14,10:37
odkiaľ? myslela som si, že máš za sebou vyštudované právo...... a lekár? vedela som, že ním nie si......
ale ak nie, tak potom prepáč.......
vieš si predstaviť koľko je dg. ? to ochorenie, ten hnis nemusí byť záležitosť zubov, i keď sa tvorí v ústnej dutine....
taiko
22.02.14,10:56
nechcem sa buchyho nejak zastavat, vsak ale pise pise, ze to je iba jeho osobna skusenost a okrem toho jej kaze aby vymenila zubara, kedze tento terajsi nic nezdiagnostikoval. Osobna skusenost moze pomoct a lekari tiez nie su bohovia, ktori vedia vsetko, ba niektori klobaskovi syncekovia a dcerecky bohatych rodicov, by sa radsej k pacientom ani priblizit nemali. :D
buchač
22.02.14,11:02
Miluš ...zacitujem - zopakujem ...OKI ?

Normálny zubník by aspoň poslal na RTG a zistil lokalitu a následne z nálezu riešil ďaľší postup , pravdepodobne liečbu ATB alebo v konečnom - nezvratnom dôsledku resekciou ( v prípade abscesu pod zubom ) ...

Teraz zvýrazním ...OKI ???

Normálny zubník by aspoň poslal na RTG a zistil LOKALITU a následne z NÁLEZU riešil ďaľší postup , pravdepodobne LIEČBU ATB alebo v KONEČNOM - nezvratnom DOSLEDKU resekciou ( v PRÍPADE abscesu pod zubom ) ...

ZDOVODNENIE :
Ja netvrdím nič o trhaní zubov ... ja vravím o tej príčine . Veď môže ísť o niečo úplne iné ... a nebude žiadne trhanie zubov.

P.S.:
Nemám vyštudované ani právo ....ale díkes za poklonu ;) :D