kleopatra123456
22.02.14,11:22
Robím si daňové priznanie (typ A) za rok 2013.

V roku 2013 som pracovala v ČR v dvoch firmách (január - február) česká pracovná agentúra, potom som prestúpila pracovať ako kmeňová zamestnankyňa. Od obidvoch firiem mám "potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti a funkčních požitku, sražených zálohách na daňa daňovém zýhodnéní". :confused:
Lenže na potvrdení od agentúrni (január-február) mám uvedené iba odvody za zamestnávateľa a odvody za mňa (čo činí v ČR 11%-4,5% zdravotná, 6,5% sociálna) mám uvedené číslo 0. Ako je to možne keď som v tom čase mala kartičku poistenca? Čo s tým teraz? Ako to započítam do daňového priznania? Potrebujem nejaké nové potvrdenie? Ďakujem za Vaše odpovede. ;)
Anik
22.02.14,10:41
každopadne je treba kontaktovať agentúru a vysvetliť čo potrebuješ. Ono za určitých okolností sa odvody nesťahujú , ale to musíš zistiť. Zrejme je tam chyba, lebo ak sa stiahlo za zamestnávateľa odvod tak asi aj za zamestnanca a nebuď z toho nešťastná väčšinou sa to rieši následne, myslím zisťujú sa odvody za zamestnanca nakoľko česi uvádzajú superhrubú mzdu.