Mahavishnu
28.03.06,19:10
Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať na jeden problém, ktorý neviem vyriešiť.

V roku 1995 som absolvoval kurz BKIS - sprievodca cetovného ruchu po Bratislave. Je rok 2006 a ak chcem vykonávať túto činnosť, potrebujem si vybaviť viazanú živnosť "sprievodca cestovného ruchu".
Podľa živnostenského zákona na to potrebujem osvedčenie podľa zákona 386/1997 (clanok 8).

A teraz prichádza problém. BKIS súčasný absolventom kurzu automaticky vydáva toto osvedčenie. V roku 1995 sa toto osvedčenie ale nevydávalo. Preto som išiel do BKIS, aby mi toto osvedčenie vydali, keďže som kurz v roku 1995 absolvoval - mám sprievodcovský preukaz a 10-ročnú prax. A v roku 2005 som absolvoval preskúšanie kvôli predĺženiu platnosti preukazu.

Lenže BKIS mi toto osvedčenie nechce vydať, pretože podľa zákona to vraj nie je možné. Problém je vraj v tom, sko tvrdí BKIS, že dátum záverečnej skúšky (máj 1995) sa musí zhodovať s dátumom osvedčenia. Je to naozaj tak? Študoval som zákon 368/1997 a nenašiel som tam zmienku o dátume.

A čo mám teraz robiť? Jedna možnosť je, ze si znovu urobím kurz BKIS. Lenže osvedčenie potom dostanem až v máji roku 2007, ciže rok musím čakať a zaplatím niekoľko tisíc za kurz. Je nejaká možnosť, ako presvedčiť BKIS, aby mi vydali osvedcenie? Existuje nejaká iná možnosť?