gahanka
22.02.14,12:52
Dobrý deň, prosím o radu.
Dňa 31.3.2011 mal môj manžel na nemeckej dialnici nehodu. Na trojprudovej ceste bol on v strednom pruhu. Z pravého pruhu mu bez smerovky vbehol do jazdy iný vodič(nemec). Manžel aby do neho v rýchlosti nenarazil, prešiel mierne do ľavého pruhu, kde do neho narazil iný nemecký vodič. môj manžel a nemec z ľavého pruhu zastavili a zavolali políciu. Vodič z pravého pruhu ušiel. Za manželom išla iná nemecká vodička, ktorá všetko dosvedčila aj pred políciou v prospech môjho manžela.
Po príchode domov som ihneď na druhý deň oznámila telefonicky poisťovni, ako sa nehoda stala, dali mi termín na obhliadku, kam manžel išiel. Ostatné doklady som dala mojej poisťovateľke, s tým, že ona ich odoslala do poisťovne. O dva týždne prišla odpoved z poisťovne, že všetky originály dokladov škodovej udalosti odoslali na Slov.kanc.poisťovateľov a oni s tým budú zaoberať. Považovala som tým vec pre mňa za vybavenú. Neskôr prišlo zo SKP vyjadrenie, že vec postúpili na firmu AVUS, ktorá to v týchto prípadoch preberá. Po niekolko mesačnom čakaní sa vyjadrili, že prišla správa od polície v Nemecku, kde nehodu vyšetrovali, že vypočuli aj vodiča z praveho pruhu, ktorý ale poprel, že by bol v tom čase na mieste nehody. Ja som teda nedostala, vôbec nič z niekoho poistky. Zmierila som sa s tým, že som nič nedostala, od jedu som auto predala a hotovo.
V lete 2013 mi zrazu prišiel platobný rozkaz zo súdu, ktorý na mňa podala poisťovňa Groupama, vraj som im nenahlásila škodovú udalosť,oni za mňa preplatili škodu vodičovi z tretieho pruhu a teraz túto škodu vymáhajú odo mňa. Som zúfalá lebo ide o nemalú sumu 5000,-€

V spise, ktorý poslali na súd dodali dokumenty, ktoré mi vraj poslali, nie doporučene, dokonca na nimi zmenenú adresu, na ich liste je dokonca iné špz poškodeného vodiča, nehoda bola vraj v rakusku a nie v nemecku, atd. Samozrejme nič som nedostala, takže som nemohla ani reagovať.
Ako mám teraz na sude postupovať? Prosím o radu!
arizona
22.02.14,11:57
aky suvis ma s tym vsetkym ta poistovna Groupama? Cia je to pistovna?
gahanka
22.02.14,12:02
ja som bola poistená v grupame a kedže som bola na jednej strane vinník a na druhej strane poškodený, musela som to aj ja nahlásiť
hubatá
22.02.14,13:13
Ak tomu dobre rozumiem ty si sa proti proti platobnému rozkazu neodvolala? Prečo si nereagovala, veď tam bola lehota 15 dní na odvolanie. Ak si to neurobila, plaťák nadobudol právoplatnosť bez toho že by bolo nariadené pojednávanie na súde a ty máš zrejme na krku vymáhačskú firmu a súd s tým už nemá nič spoločné. Aspoň ja tomu tak rozumiem .....
buchač
22.02.14,17:12
:--- :--- :--- :D :D :D :D :D :D :D :D :D
misoft
22.02.14,17:42
Očuj - nechcel by si si to vybaviť cez SS? Pretože sa tu sem-tam pochytíme, ale takéto výrazy si tu verejne neposielame....
Indeed
22.02.14,17:43
jake vyrazy, nič tu nevidzim ...
misoft
22.02.14,17:45
Lebo si zmazal...... už sa zaraďujem medzi mazačov (nie mazákov). Ale je to tam - preškrtnuté výrazy... screen zaznamenaný....
Indeed
22.02.14,17:45
ta ne ?
jelalim
22.02.14,17:50
Ak sudny prikaz zo sudu prisiel minuly rok v lete, a ty si sa nedovolala, tak je pravoplatny. Otazka je preco sa pytas az teraz, co mas robit? Poistovna ma v rukach pravoplatny platobny rozkaz, na ktory si sa neodvolala, takze musis zaplatit ak si doteraz nezaplatila.
gahanka
23.02.14,09:16
odvolala som sa, samozrejme som podala odpor proti platobnemu rozkazu, teraz je na rade sudne pojednávanie určené na 20.3. ako by ste postupovali dalej na sude?
AmmiS
23.02.14,12:03
Rada nad zlato, je potrebné osloviť advokáta z vášho okolia a nechať sa na súde zastupovať. Ak nesedí špz poškodeného a miesto nehody, nemôžu vás žalovať za náhradu škody za udalosť, ktorej účastníčkou ste (alebo manžel) ani nebola.

Pre istotu si určite zohnať všetky doklady z SKP o nehode, ktoré ste im odovzdala.