atka4
28.03.06,19:50
Tápam s nasledovným problémom. Robím účto pre SZČO, kt. je platiteľom DPH, vedieme JÚ... Súčasne prenajíma nehnuteľnosť, kt. nie je zaradená v majetku SZČO, čiže podľa §6, odst.3.
Z príjmu SZČO-§6, odst. 1 uplatňuje výdavky podľa evidencie, klasicky-nie pašál.
Môže pri príjmoch z prenájmu nehnuteľnosti uplatniť paušálne výdavky 25%. Nie je mi už dnes (vysoký dátum) jasný §6, odst. 10.
Ďakujem znalým s podobným prípadom, prípadne ešte málo unaveným.
Johanka
28.03.06,18:10
Unavená síce som ako pes, ale mám pevnú vôľu:D .
Kombinácia v spôsobe uplatňovania výdavkov je možná medzi § 6 ods.1,2 a § 6 ods.3. Takže môžeš pri prenájme nehnuteľnosti uplatniť výdavky percentom z príjmov.
atka4
28.03.06,18:50
Unavená síce som ako pes, ale mám pevnú vôľu:D .
Kombinácia v spôsobe uplatňovania výdavkov je možná medzi § 6 ods.1,2 a § 6 ods.3. Takže môžeš pri prenájme nehnuteľnosti uplatniť výdavky percentom z príjmov.

Len ma tam metie tá formulácia §6, odst.10 - 1. časť vety - ak daňovník, ktorý nie je platiteľom dane.......
Johanka
28.03.06,19:08
Ahááá, ja som si blbo prečítala Tvoje zadanie. No jasné ,platiteľ DPH má smolu. Škoda ...
atka4
28.03.06,19:13
Ahááá, ja som si blbo prečítala Tvoje zadanie. No jasné ,platiteľ DPH má smolu. Škoda ...

Hm, tak si ma utvrdila v tom, čo som vyčítala a porozumela, ale predsa len chcela veriť, že by ma niekto "presvedčil", že paušál ide.... Škoda.......ale dík.
Katija
29.03.06,05:58
Hm, tak si ma utvrdila v tom, čo som vyčítala a porozumela, ale predsa len chcela veriť, že by ma niekto "presvedčil", že paušál ide.... Škoda.......ale dík. atka4 a tá nehnuteľnosť nie je náhodou v bezpodielovom spoluvlastníctve manželov?
atka4
03.04.07,14:54
atka4 a tá nehnuteľnosť nie je náhodou v bezpodielovom spoluvlastníctve manželov?
Odpoveď po funuse ????
Je.

Asi si mala na mysli, že si to môže priznať aj ten druhý manžel-ka -spoluvlastník s BSM, prípadne obaja......
Už som v tom viac doma, delím im to, aby to bolo o čosi lacnejšie (aspoň o 2x nezdaň.časť z príjmu...)
Aj tak ma bežne presviedčajú iní SZČO, kt. sú obdobný prípad, že si môžu uplatniť paušálne výdavky, ak sú inak platiteľmi DPH ako SZČO, ale ja som to "môjmu" nedovolila, inak, nech si to urobí sám.