Pseudonim
22.02.14,18:32
Táto otázka je asi divná ale mám takýto problém :
Zo zdravotných dôvodov som vynechal 3 ročník základnej školy. Som ôsmak a chcel by som si dorobiť 9 ročník na tejto škole lenže "milá" učitelka ma vyháňa aby som už išiel na Strednú.čo ja samozrejme nechcem. Ak by som išiel z 8smičky preč tak mi budú chýbať 2 roky základky. 3 ročník a 9 ročník. No chcem sa spýtať ako sa dá vybaviť aby som na danej škole ostal aj ten posledný 9 ročník. Existuje na to nejaký papier alebo povolenie ? Ak má s týmto niekto skúsenosti tak mi prosím poradte. Mám dôvody na to že tam chcem ostať. Vdaka za odpovede. PS : Blbé názory a odpovede si nechajte pre seba :)
logomania
23.02.14,14:20
Povinná školská dochádzka na Slovensku je desaťročná. Základná škola je pre každého žiaka POVINNÁ. Je 9 - ročná, ale je možnosť odísť na niektorú strednú školu aj z 8. ročníka. Ale nútiť ťa nikto nemôže. Ak chceš ísť aj do 9. ročníka nikto ťa z neho nemôže vyhodiť.
Možno máš s učiteľkou nejaký problém , a preto ťa nabáda aby si čím skôr zo školy odišiel, aby mala pokoj , ale prinútiť ťa nemôže. Toto nemôže riešiť s tebou ale s tvojimi zákonnými zástupcami - rodičmi.
Tu niet čo riešiť. Si žiakom základnej školy až do jej ukončenia to znamená absolvovanie aj 9. ročníka.
http://zskomsab.edupage.org/files/v_Povinna_skolska_dochadzka.pdf
Pseudonim
23.02.14,14:42
No čo sa týka riešenie tohto problému tak jeden môj zákonodárny zástupca v tejto škole bol ale Triedna učiteľka jej povedala že po "novom" je to tak že každý každý musí ísť preč kto už raz "vynechal" ročník. Povedala že na Strednej škole si dorobím deviatku ale vyslovene povedala názor nato že tam nemôžem ostať. Každopádne dakujem za informáciu, veľmi mi pomohla :)
logomania
24.02.14,07:37
Som učiteľkou, ale toto som ešte nepočula. Každý žiak do 15 rokov si základnú školu môže ukončiť na Zš . Mali sme žiaka, ktorý opakoval ročníky a chodil na Zš na želanie rodičov 11 rokov, aby si ukončil základné vzdelanie.
Každopádne si myslím, že učiteľka nemá pravdu, požiadajte ju aby vám predložila zákon, ktorý to nariaďuje (číslo paragrafu jeho znenie, atď.)
Každopádne odporúčam ísť na príslušný školský úrad alebo štátnu školskú inšpekciu tam by to tvojim rodičom mali presne vysvetliť ako to je. Ešte môžete napísať mail aj na ministerstvo školstva a žiadať vysvetlenie ako to vlastne je:
Sekcia regionálneho školstva
Zdenko Krajčír (generálny riaditeľ sekcie)
Tel.: 02/59374 263 Fax: 02/59374 229 srs@minedu.sk

Nepísal si, že koľko máš rokov. Ak už máš 15 rokov, potom má učiteľka asi pravdu.
Žiaci, ktorí z rozličných dôvodov opakovali niektorý z ročníkov základnej školy, skončia povinnú školskú dochádzku buď na základnej škole, alebo AK MAJÚ 15 ROKOV VEKU, umožní sa im na žiadosť ich rodičov alebo zákonných zástupcov, splniť povinnú školskú dochádzku na učilišti a to prijatím aj z nižšieho ako 9. ročníka základnej školy. Títo žiaci skončia povinnú školskú dochádzku do konca toho školského roku, v ktorom dovŕšia 16 rokov veku. Ale tu sa hovorí o žiakoch, ktorí prepadli ale nie o tých, ktorí vynechali ročník.
Pseudonim
24.02.14,12:27
Tak mám 15 rokov respektíve tento školský rok som mal 15 to znamená že niekedy na začiatku 9 školského roka budem mať 16 konkrétne 3.12.2015 budem mať 16 rokov.. A tak neviem ako to ona myslela totiž sa vyjadrila tak že musím odísť bez toho aby niečo riešila či chcem alebo nechcem ostať. Skúsim ešte teda napísať na ministerstvo školstva a uvidíme :) Zatiaľ dakujem :)
Medvedikbrum
21.10.16,17:36
Dobrí den chcel by som sa spitat ked som prepadol zo 7 a opakoval som ale už som teraz 8 tak ma zoberu z osmeho ročníka na strednu školu. Tá škola na ktorú chcem ist je 3-ročka.