MySpace
22.02.14,19:03
Dobry den,

chcem sa spytat, ci predajca ma pravo samovolne si vypisovat zmluvu bez mojho vedomia, povolenia. Potom mi ju uz len predlozil a povedal, ze uz staci len podpis? Prekvapilo ma to. A inak vobec nebola vyhodna, mozno som si mala davat viac pozor, aby ziadne moje udaje nemal, to chapem. Ale ma na to pravo?
Este mi prislo na um, ci im do spolocnosti nenapisem list o stiahnuti mojich osobnych udajov z ich databazy, lenze ako to overim, ci to splnili? A vlastne ako na to?
Predom dakujem.
misoft
22.02.14,18:07
Môj názor: nemá právo. Neoprávnene použil tvoje osobné údaje na vyplnenie nejakej zmluvy, s ktorou si nesúhlasila, nemala si o tom ani vedomosť.
Písomne upozorni predajcu, že porušil zákon na ochranu osobných údajov a podaj na neho žalobu.
Možno sa "spamätá", až mu príde obálka s modrým pruhom.....
MySpace
22.02.14,18:11
lenže ako získam pre niečo také dôkazy? on ich má u seba a manipuloval s nimi predo mnou, keď som s nim bola, že už treba len podpis... ešte budem s nim budúci týždeň, ale toto ma šoklo u neho ....
Inak, tiež to tak vidím.
Bednarova J
23.02.14,07:36
Pokial ste zmluvu nepodpisala tak ide iba o navrh zmluvy a bez Vasho podpisu je takato zmluva neplatna,nedoslo teda k dohode na podmienkach zmluvy. To je jedna stranka veci. Druha je ci mal udeleny suhlas na zhromazdovanie a pouzitie osobnych udajov. Na to je zriadeny samostatny urad, kde sa mate prave obratit s poziadavkou o presetrenie jeho postupu.
Peggynka
23.02.14,07:50
Môžeš sa obrátiť tu:
http://www.dataprotection.gov.sk/buxus/generate_page.php?page_id=92
Tu som riešila podobnú záležitosť,prečítaj si diskusiu:
http://www.porada.sk/t229205-vymaz-z-internetovej-stranky.html
kopretinka
23.02.14,09:31
ako sa dostal k tvojim údajom,veď predsa si ich nevycucal z prsta,musela si mu predložiť OP....
Chobot
23.02.14,13:43
Aká zmluva?
Odkiaľ mal tvoje osobné údaje?
LukyKs
23.02.14,13:47
Prečo s ním budeššš ????????????????????
MySpace
23.02.14,13:50
povodne som sa tam hlasila na pracu, ale potom som si to rozmyslela - nesla k nim, tak ze nech som ich klientom a tam ako sa vypracovavala financna analyza tak na uvodnej strane, ze tam chce na mna kontaktne udaje. Ze to treba na uvod financnej analyzy. A tie potom dal do zmluvy ... rodne som mu tam nedala, tak chybalo, tam uz som zacala tusit, ze nieco nie je ok ...
MySpace
23.02.14,13:51
nie, OP nikdy nevidel, ale zato ma moje cislo, co nebolo odo mna spravne, pretoze som mu ho napisala ... ale ostatne priliz blizke udaje som odmietla poskytnut, preto pytal dalej neskor, to uz mi bolo podozrive
LukyKs
23.02.14,13:56
To vyzerá skoro ako OVB :D :D
MySpace
23.02.14,13:58
Pretože ma moje údaje a ja to chcem vyriešiť...
A on si ešte dohodol stretko za účelom doriešenia so mnou tých finančných zmlúv ... Tie nechcem, ale zas aspoň mam možnosť sa nachystať a niečo vymyslieť, aby som dostala späť svoje údaje.
MySpace
23.02.14,13:59
no, si blízko Partners Group ;)
avalik
23.02.14,14:00
122/2013 Z. z.Zákon o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov

§10
(3) Prevádzkovateľ spracúva osobné údaje bez súhlasu dotknutej osoby aj vtedy, ak

b) spracúvanie osobných údajov je nevyhnutné na plnenie zmluvy, v ktorej vystupuje dotknutá osoba ako jedna zo zmluvných strán, alebo v predzmluvných vzťahoch s dotknutou osobou alebo pri rokovaní o zmene zmluvy, ktoré sa uskutočňujú na žiadosť dotknutej osoby,



§ 15
Získavanie osobných údajov

(1) Prevádzkovateľ, ktorý pripravuje spracúvanie osobných údajov dotknutej osoby, je povinný pred ich získavaním dotknutej osobe vopred oznámiť tieto informácie:

a) identifikačné údaje prevádzkovateľa a zástupcu prevádzkovateľa, ak bol vymenovaný,

b) identifikačné údaje sprostredkovateľa; to neplatí, ak prevádzkovateľ pri získavaní osobných údajov nepostupuje podľa § 8,

c) účel spracúvania osobných údajov,

d) zoznam osobných údajov alebo rozsah osobných údajov podľa § 10 ods. 4 prvej vety a

e) doplňujúce informácie, ktoré sú s ohľadom na všetky okolnosti a podmienky spracúvania osobných údajov potrebné pre dotknutú osobu na zaručenie jej práv a právom chránených záujmov v rozsahu najmä

1. preukázanie totožnosti oprávnenej osoby, ktorá získava osobné údaje, alebo preukázanie príslušnosti oprávnenej osoby hodnoverným dokladom k tomu subjektu, v mene ktorého koná; oprávnená osoba je povinná takejto žiadosti dotknutej osoby bez zbytočného odkladu vyhovieť,

2. poučenie o dobrovoľnosti alebo povinnosti poskytnúť požadované osobné údaje; ak prevádzkovateľ získava osobné údaje dotknutej osoby na základe súhlasu dotknutej osoby podľa § 11, oznámi jej aj čas platnosti súhlasu, a ak dotknutej osobe povinnosť poskytnúť osobné údaje vyplýva z priamo vykonateľného právne záväzného aktu Európskej únie, medzinárodnej zmluvy, ktorou je Slovenská republika viazaná, alebo zákona, prevádzkovateľ oznámi dotknutej osobe právny základ, ktorý jej túto povinnosť ukladá, a upovedomí ju o následkoch odmietnutia poskytnúť osobné údaje,

3. tretie strany, ak sa predpokladá alebo je zrejmé, že im budú osobné údaje poskytnuté,

4. okruh príjemcov, ak sa predpokladá alebo je zrejmé, že im budú osobné údaje sprístupnené,

5. formu zverejnenia, ak majú byť osobné údaje zverejnené,

6. tretie krajiny, ak sa predpokladá alebo je zrejmé, že sa do týchto krajín uskutoční prenos osobných údajov,

7. poučenie o právach dotknutej osoby.

(2) Ak osobné údaje o dotknutej osobe nezískal prevádzkovateľ priamo od tejto dotknutej osoby, je povinný bez zbytočného odkladu, najneskôr však v čase pred ich prvým poskytnutím tretej strane, ak sa takéto poskytovanie predpokladá, oznámiť dotknutej osobe informácie podľa odseku 1 písm. a) až c) a ďalšie doplňujúce informácie, pokiaľ sú potrebné s ohľadom na špecifické okolnosti, za ktorých sú osobné údaje získavané na zabezpečenie zákonného spracúvania, najmä

a) poučenie o možnosti rozhodnúť o spracúvaní získaných osobných údajov,

b) zoznam osobných údajov,

c) tretie strany, ak sa predpokladá alebo je zrejmé, že im budú osobné údaje poskytnuté,

d) okruh príjemcov, ak sa predpokladá alebo je zrejmé, že im budú osobné údaje sprístupnené,

e) formu zverejnenia, ak majú byť osobné údaje zverejnené,

f) tretie krajiny, ak sa predpokladá alebo je zrejmé, že sa do týchto krajín uskutoční prenos osobných údajov,

g) poučenie o právach dotknutej osoby.

(3) Informácie podľa odseku 1 netreba dotknutej osobe oznamovať, ak prevádzkovateľ vie úradu kedykoľvek na jeho žiadosť preukázať, že jej boli už predtým poskytnuté. Informácie podľa odseku 2 netreba dotknutej osobe oznamovať, ak prevádzkovateľ

a) vie úradu kedykoľvek na jeho žiadosť preukázať, že jej boli už predtým poskytnuté,

b) spracúva osobné údaje podľa § 10 ods. 1 a 2,

c) spracúva osobné údaje na účel ustanovený v § 10 ods. 3 písm. a),

d) spracúva osobné údaje na historický výskum alebo vedecký výskum a vývoj, alebo na účely štatistiky a poskytnutie takýchto informácií je objektívne nemožné alebo by bolo možné len s vyvinutím neprimeraného úsilia, alebo

e) spracúva osobné údaje podľa § 10 ods. 3 písm. e).

(4) Prevádzkovateľ, ktorý získava osobné údaje na účely identifikácie fyzickej osoby pri jej jednorazovom vstupe do jeho priestorov, je oprávnený od nej požadovať titul, meno, priezvisko a číslo občianskeho preukazu,23) číslo služobného preukazu alebo číslo cestovného dokladu,24) štátnu príslušnosť a preukázanie pravdivosti poskytnutých osobných údajov predkladaným dokladom. Ak sa fyzická osoba preukáže podľa osobitného zákona,25) je prevádzkovateľ oprávnený od nej požadovať len evidenčné číslo služobného preukazu a názov orgánu, ktorý služobný preukaz vydal. V oboch prípadoch sa odsek 1 nepoužije.

(5) Prevádzkovateľ, ktorý v priestoroch prístupných verejnosti získava, poskytuje alebo sprístupňuje osobné údaje, zabezpečí ich primeranú ochranu podľa § 19.

(6) Získavať osobné údaje nevyhnutné na dosiahnutie účelu spracúvania kopírovaním, skenovaním alebo iným zaznamenávaním úradných dokladov na nosič informácií možno len vtedy, ak s tým dotknutá osoba písomne súhlasí alebo ak to osobitný zákon výslovne umožňuje bez súhlasu dotknutej osoby.26) To neplatí, ak ide o získavanie osobných údajov na účely a v rozsahu údajov podľa odseku 4 ich zaznamenávaním z úradného dokladu automatizovanými prostriedkami spracúvania.

(7) Priestor prístupný verejnosti možno monitorovať len na účely ochrany verejného poriadku a bezpečnosti, odhaľovania kriminality, narušenia bezpečnosti štátu, ochrany majetku alebo zdravia, a to len vtedy, ak je priestor zreteľne označený ako monitorovaný; monitorovaný priestor je prevádzkovateľ povinný zreteľne označiť bez ohľadu na to, či sa snímaný obraz alebo zvuk zaznamenáva na nosič informácií. Označenie monitorovaného priestoru sa nevyžaduje, ak tak ustanovuje osobitný zákon. Vyhotovený záznam možno využiť len na účely trestného konania alebo konania o priestupkoch, ak osobitný zákon neustanovuje inak.

(8) Prevádzkovateľ, ktorý získa osobné údaje uvedené v § 10 ods. 3 písm. d) bez vedomia dotknutej osoby alebo priamo od nej, poskytne jej pri prvom kontakte informácie podľa odseku 1, a ak sú spracúvané na účely priameho marketingu, oboznámi ju výslovne aj s právom písomne namietať proti ich poskytovaniu a využívaniu v poštovom styku.

(9) Prevádzkovateľ, ktorého predmetom činnosti je priamy marketing, vedie zoznam poskytnutých osobných údajov podľa § 10 ods. 3 písm. d) v rozsahu titul, meno, priezvisko a adresa dotknutej osoby, dátum ich poskytnutia, prípadne dátum, od ktorého platí zákaz ich ďalšieho poskytovania podľa § 17 ods. 6, a názov právnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorej boli uvedené osobné údaje poskytnuté. Zoznam v rovnakom rozsahu vedie aj právnická osoba a fyzická osoba, ktorej boli tieto osobné údaje poskytnuté.



§ 28
Práva dotknutej osoby

(1) Dotknutá osoba má právo na základe písomnej žiadosti od prevádzkovateľa vyžadovať

a) potvrdenie, či sú alebo nie sú osobné údaje o nej spracúvané,

b) vo všeobecne zrozumiteľnej forme informácie o spracúvaní osobných údajov v informačnom systéme v rozsahu podľa § 15 ods. 1 písm. a) až e) druhý až šiesty bod; pri vydaní rozhodnutia podľa odseku 5 je dotknutá osoba oprávnená oboznámiť sa s postupom spracúvania a vyhodnocovania operácií,

c) vo všeobecne zrozumiteľnej forme presné informácie o zdroji, z ktorého získal jej osobné údaje na spracúvanie,

d) vo všeobecne zrozumiteľnej forme zoznam jej osobných údajov, ktoré sú predmetom spracúvania,

e) opravu alebo likvidáciu svojich nesprávnych, neúplných alebo neaktuálnych osobných údajov, ktoré sú predmetom spracúvania,

f) likvidáciu jej osobných údajov, ktorých účel spracúvania sa skončil; ak sú predmetom spracúvania úradné doklady obsahujúce osobné údaje, môže požiadať o ich vrátenie,

g) likvidáciu jej osobných údajov, ktoré sú predmetom spracúvania, ak došlo k porušeniu zákona,

h) blokovanie jej osobných údajov z dôvodu odvolania súhlasu pred uplynutím času jeho platnosti, ak prevádzkovateľ spracúva osobné údaje na základe súhlasu dotknutej osoby.

(2) Právo dotknutej osoby podľa odseku 1 písm. e) a f) možno obmedziť, len ak takéto obmedzenie vyplýva z osobitného zákona alebo jeho uplatnením by bola porušená ochrana dotknutej osoby, alebo by boli porušené práva a slobody iných osôb.

(3) Dotknutá osoba na základe písomnej žiadosti má právo u prevádzkovateľa namietať voči

a) spracúvaniu jej osobných údajov, o ktorých predpokladá, že sú alebo budú spracúvané na účely priameho marketingu bez jej súhlasu, a žiadať ich likvidáciu,

b) využívaniu osobných údajov uvedených v § 10 ods. 3 písm. d) na účely priameho marketingu v poštovom styku, alebo

c) poskytovaniu osobných údajov uvedených v § 10 ods. 3 písm. d) na účely priameho marketingu.

(4) Dotknutá osoba na základe písomnej žiadosti alebo osobne, ak vec neznesie odklad, má právo u prevádzkovateľa kedykoľvek namietať voči spracúvaniu osobných údajov v prípadoch podľa § 10 ods. 3 písm. a), e), f) alebo g) vyslovením oprávnených dôvodov alebo predložením dôkazov o neoprávnenom zasahovaní do jej práv a právom chránených záujmov, ktoré sú alebo môžu byť v konkrétnom prípade takýmto spracúvaním osobných údajov poškodené; ak tomu nebránia zákonné dôvody a preukáže sa, že námietka dotknutej osoby je oprávnená, prevádzkovateľ je povinný osobné údaje, ktorých spracúvanie dotknutá osoba namietala, bez zbytočného odkladu blokovať a zlikvidovať ihneď, ako to okolnosti dovolia.

(5) Dotknutá osoba na základe písomnej žiadosti alebo osobne, ak vec neznesie odklad, ďalej má právo u prevádzkovateľa kedykoľvek namietať a nepodrobiť sa rozhodnutiu prevádzkovateľa, ktoré by malo pre ňu právne účinky alebo významný dosah, ak sa také rozhodnutie vydá výlučne na základe úkonov automatizovaného spracúvania jej osobných údajov. Dotknutá osoba má právo žiadať prevádzkovateľa o preskúmanie vydaného rozhodnutia metódou odlišnou od automatizovanej formy spracúvania, pričom prevádzkovateľ je povinný žiadosti dotknutej osoby vyhovieť, a to tak, že rozhodujúcu úlohu pri preskúmaní rozhodnutia bude mať oprávnená osoba; o spôsobe preskúmania a výsledku zistenia prevádzkovateľ informuje dotknutú osobu v lehote podľa § 29 ods. 3. Dotknutá osoba nemá toto právo iba v prípade, ak to ustanovuje osobitný zákon, v ktorom sú upravené opatrenia na zabezpečenie oprávnených záujmov dotknutej osoby, alebo ak v rámci predzmluvných vzťahov alebo počas existencie zmluvných vzťahov prevádzkovateľ vydal rozhodnutie, ktorým vyhovel požiadavke dotknutej osoby, alebo ak prevádzkovateľ na základe zmluvy prijal iné primerané opatrenia na zabezpečenie oprávnených záujmov dotknutej osoby.

(6) Ak dotknutá osoba uplatní svoje právo

a) písomne a z obsahu jej žiadosti vyplýva, že uplatňuje svoje právo, žiadosť sa považuje za podanú podľa tohto zákona; žiadosť podanú elektronickou poštou alebo faxom dotknutá osoba doručí písomne najneskôr do troch dní odo dňa jej odoslania,

b) osobne ústnou formou do zápisnice, z ktorej musí byť zrejmé, kto právo uplatnil, čoho sa domáha a kedy a kto vyhotovil zápisnicu, jeho podpis a podpis dotknutej osoby; kópiu zápisnice je prevádzkovateľ povinný odovzdať dotknutej osobe,

c) u sprostredkovateľa podľa písmena a) alebo písmena b), je ten povinný túto žiadosť alebo zápisnicu odovzdať prevádzkovateľovi bez zbytočného odkladu.

(7) Dotknutá osoba pri podozrení, že jej osobné údaje sa neoprávnene spracúvajú, môže podať úradu návrh na začatie konania o ochrane osobných údajov.

(8) Ak dotknutá osoba nemá spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu,15) jej práva môže uplatniť zákonný zástupca.16)

(9) Ak dotknutá osoba nežije, jej práva, ktoré mala podľa tohto zákona, môže uplatniť blízka osoba.17)

§ 29
Poskytnutie informácií dotknutej osobe

(1) Žiadosť dotknutej osoby podľa § 28 ods. 1 písm. a) až c), e) až h) a ods. 3 až 5 vybaví prevádzkovateľ bezplatne.

(2) Žiadosť dotknutej osoby podľa § 28 ods. 1 písm. d) vybaví prevádzkovateľ bezplatne okrem úhrady vo výške, ktorá nemôže prekročiť výšku účelne vynaložených vecných nákladov spojených so zhotovením kópií, so zadovážením technických nosičov a s odoslaním informácie dotknutej osobe, ak osobitný zákon neustanovuje inak.31)

(3) Prevádzkovateľ je povinný písomne vybaviť žiadosť dotknutej osoby podľa odsekov 1 a 2 najneskôr do 30 dní odo dňa doručenia žiadosti.
MySpace
23.02.14,14:04
aha, chapem a ako sa vola ten urad, nech sa poradim?
MySpace
23.02.14,14:08
ďakujem, pozriem si to ...
MySpace
23.02.14,14:10
veľmi pekne ďakujem, myslím si, že viacero častí odtiaľto porušil...
avalik
23.02.14,14:18
no mne z tych komentarov vyplyva, ze udaje si mu poskytla sama ... to, ze pripravil zmluvu neznamena porusenie zakona, podla mna si prejavila suhlas ci uz v telefone alebo osobne .... samozrejme mas pravo ziadat o likvidaciu osobnych udajov
MySpace
23.02.14,14:23
áno, to chcem, ešte riešim akou formou to bude najlepšie a odkiaľ vlastne budem vedieť, či to dodrží a stiahne ich?
avalik
23.02.14,14:27
no ved v hore citaj - pisomna ziadost .... no a prevadzkovatel ti pisomne odpovie .... co si predstavujes pod pojmom "stiahne ich" ?
Bednarova J
23.02.14,14:43
Urad na ochranu osobnych udajov SR ,link tu uz niekto uviedol
MySpace
23.02.14,14:46
ok, totiz mam obavu, aby ich nezneuzili na ine financne produkty, pretoze podpis sa da lahko sfalsovat, si myslim ... no a ocakavala by som, ze mi tie zmluvy a analyzu vrati alebo aspon roztrha predo mnou ...
Ing. Ľubomír Janoška
23.02.14,15:24
Dobrý deň,

podľa toho, čo ste uviedli, to vidím na porušenie zásad spracúvania osobných údajov, hlavne §6 ods. 2 písm. c) a písm. e)

Prevádzkovateľ je povinný
...
c) získavať osobné údaje výlučne na vymedzený alebo ustanovený účel; je neprípustné získavať osobné údaje pod zámienkou iného účelu spracúvania alebo inej činnosti
...
e) zabezpečiť, aby sa osobné údaje spracúvali a využívali výlučne spôsobom, ktorý zodpovedá účelu, na ktorý boli zhromaždené ...

Keby som bol na Vašom mieste, tak by som to postúpil na Úrad, nech pokutujú tých, čo si to zaslúžia. :mad:
Peggynka
23.02.14,16:08
Ja som už viackrát využila možnosť požiadať o výmaz mojich osobných údajov u firiem (písomne a doporučene zaslať!) a prišli mi písomné odpovede,že sa tak stalo.Odvtedy od týchto firiem nedostávam písomné,telefonické ani mailové ponuky.
MySpace
23.02.14,16:27
a nevedela by si mi poslať takú ukážku toho ako sa o to žiada? Čo treba do takejto žiadosti uviesť, aby bola právne relevantná?
MySpace
23.02.14,16:42
Ked sa to tak vezme ja som udaje o sebe davala za ucelom financneho poradenstva (necakala som, ze aj zhotovovanie produktov) bez akehokolvek opytania sa alebo aspon spomenutia dopredu...
Nasla som tu vetu odtial: Poskytnutie udajov je dobrovolne a bez dosledkov s tym, ze tieto udaje mozu byt spracovane na ucely analyzy osobnych financii, financneho poradenstva a sprostredkovania financnych produktov v zmysle zakona o ochrane osobnych udajov. - - - je sprostredkovanie uz zhotovenie fin produktov?!
Ing. Ľubomír Janoška
23.02.14,17:11
Mám obavu, že do "sprostredkovania finančných produktov" a do "finančného poradenstva" sa vmestí aj návrh zmluvy, takže tentokrát nám to nevyšlo :(
MySpace
23.02.14,17:19
uvidime, nevadi, aj tak ten obchodnik nevyzeral, ze by sa velmi vyznal... takze uvidim, ja hlavne budem rada, ak mi tie udaje vrati a este prip. im napisem list o stiahnuti tych udajov ...
Peggynka
23.02.14,18:31
Pokiaľ nebudeš mať záujem o ďalšiu spoluprácu s nimi,napíš Žiadosť o odstránenie osobných údajov z databázy;
Žiadam vás týmto v zmysle §7 Zákona o ochrane osobných údajov č.428/2008 Z.z. o odstránenie mojich osobných údajov z vašej databázy.Týmto odvolávam môj súhlas so spracovaním mojich osobných údajov.
A klasika dátum,meno,podpis a doporučene ! Nezabudni si ponechať kópiu.
Musí ti zaslať písomnú odpoveď,že sa tak stalo...V prípade,že by ťa po tomto ešte kontaktoval písomne,telefonicky alebo mailom,nekontaktuj ho a okamžite podaj sťažnosť na horeuvedenú adresu v linku dataprotection.
Patrick Kainko Šimko
19.07.15,17:00
Dobrý deň,
Môj prípad je obdobný. Prišiel pán niečo porozprával predložil som osobné údaje, na konci keď sme prešli niekoľko strán prezentácií som už nevedel čo bolo na začiatku a v prípade že chcem finančný plán musím podpísať toto, spracovanie osobných údajov, bol som zaujatý čo z toho bude a podpísal som.
O týždeň prišiel pre mňa s nevhodným návrhom. Nič som nepodpísal. Ale ostali v jeho vlastníctve moje osobné údaje + plat atď. údaje.
Chcel by som sa opýtať ako to dopadlo vo vašom prípade či ste niečo vyriešili.
Prípadne by som chcel radu či môžem postupovať obdobne ako dole uvedené.
Peggynka (http://www.porada.sk/member.php?u=287003) (23.02.14 21:31) Pokiaľ nebudeš mať záujem o ďalšiu spoluprácu s nimi,napíš Žiadosť o odstránenie osobných údajov z databázy;
Žiadam vás týmto v zmysle §7 Zákona o ochrane osobných údajov č.428/2008 Z.z. o odstránenie mojich osobných údajov z vašej databázy.Týmto odvolávam môj súhlas so spracovaním mojich osobných údajov.
A klasika dátum,meno,podpis a doporučene ! Nezabudni si ponechať kópiu.
Musí ti zaslať písomnú odpoveď,že sa tak stalo...V prípade,že by ťa po tomto ešte kontaktoval písomne,telefonicky alebo mailom,nekontaktuj ho a okamžite podaj sťažnosť na horeuvedenú adresu v linku dataprotection.


http://www.fmed.uniba.sk/fileadmin/user_upload/editors/cpp/Legislativa/4282002.pdf


čítam si niektoré veci chcel by som vedieť či v tom nie sú nejaké zmeny, či to je stále v platnosti.
Prípadne či mi viete poradiť ako postupovať presne.
MySpace
25.10.16,15:32
Nakoniec to dopadlo tak, že som sa odvolala na zákon o ochrane osobných údajov a že mám právo svoje povolenie stiahnuť. Bola prekvapená, ale vyhovela mi. Aj vopred vypísané zmluvy predomnou roztrhala a vyhodila. Priala som si, keďže sa mi jej postup nepáčil a nejaké mi priamo odovzdal. Tak som zostala spokojná. Zabralo, ale nachystala som sa na ňu aj s presnými paragrafmi. Na to už nemala čo iné povedať.