Adelaide
22.02.14,21:00
Prosím Vás, vie mi niekto poradiť, ako mám podať žiadosť o zrušenie registrácie platcu DPH elektronicky? Márne sa preklikávam stránkou finančnej správy, neviem nájsť odkaz na podávanie takéhoto druhu žiadosti. Ďakujem.
tictac7
22.02.14,20:08
1. nepodávaš žiadosť o zrušenie registrácie, ale oznamuješ, že si prestala spĺňať podmienky na ........, preto lebo ..... a teda žiadaš, aby Ti správca dane určil posledné zdaňovacia obdobie ......
2. stránka FS - všeobecné - nešpecifikované podanie
3. tlačivo nenájdeš - musíš použiť vlastnú tvorbu s odvolávkami na príslušné ustanovenia príslušných zákonov....
avalik
22.02.14,20:38
Katalóg formulárov - Register - Registrácia na daň z príjmov a daň z pridanej hodnoty

REGDPv14 Žiadosť o registráciu, oznámenie zmien, žiadosť o zrušenie registrácie na daň z príjmov a daň z pridanej hodnoty



Žiadosť o registráciu
Žiadosť o zrušenie registrácie
Oznámenie zmeny týkajúcej sa registrácie
Oznámenie zmeny identifikačných údajov


I. Druh dane, ku ktorému sa žiada registrácia, oznámenie zmeny alebo zrušenie registrácie

Daň z príjmov

- získanie povolenia alebo oprávnenia na podnikanie, začatie výkonu inej samostatnej zárobkovej činnosti fyzickou osobou alebo začatie prenajímania nehnuteľnosti fyzickou osobou, vznik stálej prevádzkarne na území SR

- zrušenie povolenia alebo zánik oprávnenia na podnikanie, ukončenie výkonu inej samostatnej zárobkovej činnosti fyzickou osobou alebo ukončenie prenajímania nehnuteľnosti fyzickou osobou, zánik stálej prevádzkarne na území SR

- vznik povinnosti platiteľa dane z príjmov
--- zo závislej činnosti
--- vyberaných zrážkou
--- platiteľa príjmu, z ktorého sa zabezpečuje daň

- zánik povinnosti platiteľa dane z príjmov

- iné



Daň z pridanej hodnoty

- tuzemská alebo zahraničná osoba
- skupina
tictac7
22.02.14,20:45
...som fakt netušila, že je na to predpísaný formulár....prednedávnom bola ešte vlastná tvorba :-)
...z toho vyplýva len jedno - málo klikala :)
avalik
22.02.14,21:05
ja klikam aj za teba :D .... inac, aj cisla uctov sa nahlasuju a rusia cez tento formular ;)
tictac7
22.02.14,21:17
...veď ja som Ti za Tvoje rady a postrehy povďačná - KLIK :)
Gabhus
23.02.14,03:50
Avalik nevieš, tento formulár sa používa aj na odhlásenie platcu dane zo závislej činnosti? Mne to poradili na DÚ a ja tam vidím len daň z príjmu a DPH, ale závislú činnosť nie. Tak neviem.... Ďakujem
avalik
23.02.14,11:39
ano doplnila som do odpovede
Gabhus
23.02.14,14:50
Ďakujem, ďakujem, ďakujem
JAJA11
07.03.14,10:17
ja sa pokúšam tiež podať žiadosť o zrušenie registrácie pre DPH.... živnosť bude od pondelka prerušená a potrebujem aj zrušiť platenie DPH.....
začala som vypisovať to tlačivo, ale je tam toľko koloniek, že sa bojím, že niečo vypíšem zle a budem mať problém.....
vypisoval to už niekto? čo všetko nesmiem zabudnúť vypísať?
pozerám, že tam je aj zrušenie účtu, ale ten zatiaľ neruším, ešte tam budú chodiť peniaze za neuhradené faktúry, ten sa zruší, až prídu všetky platby.....

volala som si na DÚ a poradili mi vyplniť to tlačivo, tak to snáď bude v poriadku .....
leoslav1962
26.04.14,19:52
chcem sa opýtať, ako treba vyplniť to tlačivo k zrušeniu na DPH, môžete mi poradiť?
dakujem
JAJA11
27.04.14,11:51
toto tlačivo som vyplnila, väčšinu koloniek som nevyplňovala, zostali prázdne... https://pfseform.financnasprava.sk/Formulare/eFormVzor/REG/form.238.html
leoslav1962
27.04.14,16:27
Ďakujem za odpoveď. To tlačivo som tiež vyplnila, ale v tej časti , kde sú tie paragrafy to som nevedela čo tam mám vypísať a daňový úrad mi poslal výzvu, aby som to doplnila, odkedy chcem zrušiť DPH, dátum, potom dôvod, to som uviedla, že nemáme obrat , ale v tom tlačive to tam nikde nie je, alebo to neviem nájsť. Na výzvu som reagovala a vypísala som to všeobecné tlačivo, tak snáď to bude stačiť. Uvidím aká príde odpoveď. Ešte raz ďakujem. Pekný zvyšok nedele.