Martios
22.02.14,21:40
Kupil som bigla ako polrocneho bez zakladnych spravacich navykov, teraz ma 1,5 roka,stale nepocuvny (i ked trosku sa to zlepsilo). Ked je na vodidku, taha, chrci a potrebuje prenuchat vsetko,co mu dojde do cesty. Ked natrafi na stopu a je pusteny z vodidka,absolutne na mna nereaguje. Uz ma to hneva, skusam,dbam na to,aby chodil popri mne, zmensim mu dlzku voditka, hresim ho za to, tiez obhryza vselico,vyhrabava diery,casto vyziera aj rozny zivocisny trus co najde, vzdy ho nato upozornim,ze nesmies to, fujj!!Niekedy mam toho uz dost a jednu,dve, tri mu aj seknem,resp.ho chytim a vytaham za kozu. Hneva ma to viac a viac...Dakujem za odpovede
lujza.j
22.02.14,20:53
Bígl je tvrdohlavý....

http://bigl-beagle.hafici.cz/
bogibaba
22.02.14,21:21
On bude stále nepočuvný lebo je tvrdohlavý. Ak si chcel psa na výcvik, tak bígl to rozhodne nemal byť. Oni sú veľmi múdry ale sa nechcú učiť, skôr budú šaškovať.
Môj bígl troška "zvážnel" a to má 4 roky, o pažravosti už ani nebudem hovoriť :)
arizona
22.02.14,21:36
Bigel je povodne lovecky pes,duric, takze robi iba to, co ma v genoch, treba mu to respektovat.
Psikovia sa nevyberaju iba podla toho,ako sa nam pacia,lebo kazde plemeno je vyslachtene na nieco ine.Napr. bigel na lov a nahananie zveri...

Psika netreba bit,on za to nemoze. Treba mu jasne prikazmi dat najavo, co moze a co nie. Trpezlivou vychovou to dokazes,ale jeho geny uplne nezmenis, s tym sa zmier. Lovecky pes je skratka iny,ako psik, ktory bol vyslachteny ako spolocnik do bytu anosenie na rukach
kellee
14.04.14,08:28
Bigl nie je ucebnicovy priklad psa na lahke cvicenie, je s nim velmi vela roboty, aby to slo a je to polovne plemeno, takze ked chyti stopu a nemate nacvicene privolanie. Podla toho co pisete, idete na to velmi velmi zle. nikto ho nenaucil posluchat a vy to po nom vyzadujete.
Terezia13
14.04.14,09:53
správne bolo napísané, že bígl je poľovnícky pes - durič
tieto psy neboli šľachtené pre poslušnosť, durič bol odkázaný pri štvaní zvery sám na seba alebo na svorku
dnes je to síce už spoločenský pes ale nie dlho a jeho gény ostali
taktiež brloháre - jazvečíky sú v nore odkázané na seba, preto bol vyšľachtený húževnatý, malý ale neposlušný
je potrebné mať veľa trpezlivosti, vo výcviku neprestať, vždy trvať na pokyne, ale
poslušnosť tam veľká asi nikdy nebude
kellee
14.04.14,17:50
suhlas
friday13th
15.04.14,17:49
chudák pes
avalik
15.04.14,18:18
komentar sa nedava ako odpoved, dole na stranke mas navod na pracu s poradou