nitramsko
23.02.14,10:33
dobry den chcem sa spytať či by sa nejak nedalo obisť dph ked chcem kupiť stroj napriklad za 30 000 € tak dph je 6000 .. ak som spravne pochopil čo som sa zatial docital tak b y sa to malo dať tak že zalozim/kupim sro platcu dph kupim stroj necham si vyplatiť dph pretože za stroje pre vlastnu potrebu sa dph vracaju ci nie ? a potom možem zmen it na neplatcu dph co mi viac vyhovuje ?
veronikasad
23.02.14,09:36
Joj chlapče, takéto rady sa dávajú v krčme pri pive, nie na Porade. To by bolo strašne jednoduché, keby to takto fungovalo ...
bodliak
23.02.14,09:41
Kde si sa to dočítal ?
Zalistuj na koniec.
To sú také čítania, čo končia sadzbou 3 až 5 rokov nepodmienečne.
Dav
23.02.14,09:47
Za stroje pre vlastnú potrebu sa DPH určite nevracia, a pri zmene plátca/neplatca DPH sa pomerná časť odpočítanej dane platí štátu naspäť.DPH sa obísť nedá.
Viac o tom v trestnom zákone, § 277a,
nitramsko
23.02.14,09:53
aha tak diki chalani :) radsej som sa opytal lebo tiez mi to prislo dake cudne a jednoduche
daniek
24.02.14,05:45
už keď som si prečítala názov témy tak so mnou "cuklo", že dobrá odvaha takto verejne si pýtať radu na daňový podvod.......
myslím že takáto téma na poradu vôbec nepatrí....
Dáša_
24.02.14,05:55
staň sa platiteľom DPH a stroj dovez zo zahraničia - budeš nakupovať bez DPH a doma potom ako platiteľ urobíš samozdanenie. Ušetríš keš - nezaplatíš a nebudeš musieť čqkať, kým ti štát vráti. Ale potom budeš musíš byť platiteľom DPH, kým stroj neodpíšeš, aby si nemusel vracať. NAviac, v dnešnej dobe sa stať platiteľom, znamená, že musíš zložiť zábezpeku.... Talže tak. Minimálne musíš byť platiteľom 12 mesiacov, ak si dobre pamätám a stroj sa bude odpisovať minimálne 4 roky, ak nie viac...