kajab
28.03.06,20:25
Uctujem jednoduche uctovnictvo v POHODE. Vo vykaze o majetku a zavazkoch mi nesuhlasi Material s mojimi vypoctami. Aj viem asi preco: v inventurnom supise mam jednu polozku s nulovym stavom, ale ocenenie je -9,60 Sk. Ako to mam zrusit, aby mi to tam nefigurovalo? Dakujem. Surne.
Kája.
28.03.06,20:57
Keď si dáš tlačovú zostavu výkazu o majetku a záväzkoch máš tam dva stlpce jeden biely a jeden sivý. V tom bielom si môžeš upravovať hodnoty, takže tam si to uprav a daj vytlačiť.
kajab
29.03.06,05:13
A ako dam prec polozku s minusovou hodnotou?
kajab
29.03.06,08:23
Prosim. Neviete mi niekto poradit?
Dada
29.03.06,08:24
Vo výkaze v tom bielom poli dáš s plusom a keď dáš náhľad, tak by si tam mala mať nulu, ak teda tam má byť tá nula.
kajab
29.03.06,08:35
A ked dam urobit datovu uzavierku, tak aku hodnotu materialu na sklade mi prenesie do noveho roka : tu co on pocita alebo co ja opravim? Lebo nemozem mat na sklade nejaky material s nulovym poctom a s minusovou hodnotou ceny. Ked som si pozrela Odchylku metody vazenej nakupnej ceny, mam tam viacere nepresnosti v prepocitanej cene, ale len tato je s minusovou hodnotou a zaroven s nulovym stavom. Co mam robit s tymi ostatnymi polozkami. Mam to nechat tak alebo to mam niekam zauctovat. V podvojnom uctovnictve by som to vedela, ale v JU to neviem.Dakujem
kajab
29.03.06,12:41
Uctujem v POHODE. Nevie mi nikto poradit?
Hanah
30.03.06,05:20
Na skladovej karte si POHODA pamätá vždy poslednú váženú nákupnú cenu, napriek tomu, že stav zásoby je nula. VNC sa potom pri prvom príjme aktualizuje.
Zásoby s nulovým stavom a vyčíslenou VNC Vám ale aj tak nemôžu robiť rozdiel, pretože nula x niečo je nula.
Skúste dať urobiť opravu integrity cez Údržbu databázy a pozrite sa na to potom.
A o koľko Vám to vlastne nesedí?
Skutočná hodnota skladu je vlastne inventúrny súpis + mínusové odchýlky, resp. - plusové odchýlky. Nezhoduje sa to ani takto.
Príp. pošlite aký Vám vychádza inventúrny súpis, aká je celková suma odchýlok a čo ťahá do výkazu.