via
28.03.06,21:30
ahojte poraďáci,

chcem Vás poprosiť o radu:
pri zavierke potrebujem zohľadniť výšku bankových poplatkov podľa toho, na aký účel bol účet využívaný (na 80% je to súkromne tj. prevody, ktoré s podnikaním nemali nič spoločné). A nie som si celkom istá či to robím správne:
- zatiaľ som podľa bankových výpisov zaúčtovala všetko do prevádzkovej réžie
- podľa počtu položiek v jednotlivých mesiacoch som rozčlenila výšku poplatkov na výdavky ovplyvňujúce daňový základ a neovplyvňujúce
no a teraz na základe ID by som chcela vyčlenenú sumu (ktorá nejde do nákladov) odúčtovať z réžie do osobnej spotreby tj. mínusovou položkou????
alebo naúčtovať všetko najskôr do výdavkov neovplyvňujúci základ dane a potom časť preniesť do réžie???
... zatiaľ som nič podobné nerobila, a už sa zamotávam na všetky strany
ďakujem.
stuko
28.03.06,19:33
ahojte poraďáci,

chcem Vás poprosiť o radu:
pri zavierke potrebujem zohľadniť výšku bankových poplatkov podľa toho, na aký účel bol účet využívaný (na 80% je to súkromne tj. prevody, ktoré s podnikaním nemali nič spoločné). A nie som si celkom istá či to robím správne:
- zatiaľ som podľa bankových výpisov zaúčtovala všetko do prevádzkovej réžie
- podľa počtu položiek v jednotlivých mesiacoch som rozčlenila výšku poplatkov na výdavky ovplyvňujúce daňový základ a neovplyvňujúce
no a teraz na základe ID by som chcela vyčlenenú sumu (ktorá nejde do nákladov) odúčtovať z réžie do osobnej spotreby tj. mínusovou položkou????
alebo naúčtovať všetko najskôr do výdavkov neovplyvňujúci základ dane a potom časť preniesť do réžie cez ID
... zatiaľ som nič podobné nerobila, a už sa zamotávam na všetky strany
ďakujem.

hrubo označené platí, aj keď si myslím, že by sa nemali miešať firemné účty so súkromnými.
potom máš zbytočný problém
via
28.03.06,19:47
ďakujem moc pekne, uz som to aj prehodila :))))
maturantka
28.03.06,19:48
Myslím, že je jedno, či to najskôr zaúčtuješ do nezahrňovaných výdavkov a potom zúčtuješ do réžie, alebo naopak. Treba oceniť tvoju precíznosť. Ak si to už rozpočítala, a zúčtovala do réžie, teraz v rámci uzávierkových účtovných operácií vystavíš a zaúčtuješ interný doklad - storno príslušnej časti výdavkov z réžie. A bodka.
via
28.03.06,20:35
No neviem či je precíznosť správny výraz . Ide o dosť vysokú sumu, takže si ani nemôžem dovoliť mu to tam dať všetko .... daňová kontrola môže prísť akurát na tento rok a aby mňa potom naháňal kvôli vyrubeným penálom na nedoplatku ... joooj to teda nepotrebujem :)