dankogranko
23.02.14,15:57
Skusal som nastartovat auto, budiky sa rozsvietili ale v motore len zarapkalo.Baterku som dal na nabijacku kym sa nenabila a skusil som to znova. Opat to iste, otocil som klucom a znova to len rapkalo kym som neotocil naspat. Cital som, ze to moze byt starterom ale tam spominali len cvakanutie kdezto to moje je skor take rapkanie ale ide to z miest kde je starter. Neviete mi poradit?Za kazdu radu budem vdacny.
bodliak
23.02.14,16:07
Ozubené koliesko zo štartéra sa nestihne vysunúť skôr ako sa roztočí. Potom len zuby skáču a je z toho rapkáč.
Niekedy stačí autom trochu pohnúť (pri zaradenej rýchlosti) aby sa kolieska pootočili, niekedy treba zahriať, lebo je štartér stuhnutý, na niektoré platí pobúchanie po štartéri.
dankogranko
23.02.14,16:23
Dakujem za radu. Pobuchanie som skusal, ale nepomohlo. Skusim tu variantu s pohnutim auta. Chcel som sa este spytat, ide o zavadu starteru? Resp. nebude nutne ten starter opravit/vymenit aby sa to uz nestalo?Dakujem za odpoved
lapejko
23.02.14,16:30
oprava štartéra alebo cievky nutná, volať autoelektrikára.
bodliak
23.02.14,16:35
Môže ísť o závadu, ale ja som to na starom aute mával často (rok a pol) a stačilo horeuvedené a naštartoval som. Bolo to staré auto, oprava nerentabilná.
dankogranko
23.02.14,16:58
zajtra to vyskusam,hadam to pomoze.kazdopadne este raz dakujem za radu
dankogranko
23.02.14,17:00
Dakujem