kuravesele
23.02.14,16:25
Dobrý deň, vie mi prosím niekto pomôcť? V zákone o účtovníctve, je napísané : Ak účtovná jednotka nemá schválenú účtovnú závierku v lehote podľa odseku 3, uvedie,že ukladá neschválenú účtovnú závierku a oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky ukladá do registra dodatočne, najneskôr do piatich pracovných dní od jej schválenia.

My máme dátum schválenia keď je dátum zostavenia, ale minulé roky sme tam dávali iba dátum zostavenia. Teraz aby som dodatočne nemusela oznamovať o schválení, tak mám dať rovnaké dátumy? Či môžeme tam vložiť iba dátum zostavenia, a dátum schválenia je len v tom prípade ak sa znovu otvoria účtovné knihy?
Ďakujem
Petra29
24.02.14,07:48
Dátum schválenia je deň, keď na Valnom zhromaždení spoločníci/akcionári schvália ÚZ, ak je tento deň rovnaký, ako ste ÚZ zostavili, môžu byť zhodné. U väčších spoločností to v praxi nebýva bežné, u menších, napr.jednoosobových sa s tým stretávam bežne.
kuravesele
24.02.14,08:32
ale mne ide viac menej o to, že teraz budem posielať účtovnú závierku elektronicky finančnej správe. Je tam nejaké tlačivo "oznámenie o schválení účtovnej závierky", a to neviem či to musím poslať alebo nie, keď na mojej účtovnej závierke(daňové, výkaz ziskov a strát, poznámky) uvediem iba "dátum zostavenia". ? Či to netreba posielať? Ďakujem
Petra29
24.02.14,08:35
áno, ak uvediete len dátum zostavenia, 5 pracovných dní po schválení pošlete Oznámenie o dátume schválenie už uloženej ÚZ
kuravesele
24.02.14,09:28
čiže môže byť aj tak keď dátum zostavenia dám napr. 06.03.2014 a dátum schválenia napr. 12.03.2014 bude ok? Radšej by som to riešila bez toho oznámenia...