Richard
23.02.14,23:08
Tlačová správa Finančného riaditeľstva SR
BRATISLAVA – 20. 02. 2014: Niektorí podnikatelia posielajú na finančnú správu daňové priznanie skôr ako kontrolný výkaz DPH. Odporúčame podnikateľom, aby najskôr poslali kontrolný výkaz DPH a až následne daňové priznanie na DPH.

Finančná správa registruje obavy podnikateľskej verejnosti zo zavedenia KV DPH. Tieto obavy sa vo veľkej miere zakladajú na presvedčení firiem, že za administratívne chyby vo výkaze dostanú vysoké pokuty. Cieľom finančnej správy nie je postihovať poctivých podnikateľov ani vyberať finančné prostriedky
na pokutách. Kontrolný výkaz DPH je opatrenie prijaté v rámci „Akčného plánu boja proti podvodom“.

Sankcie sa nateraz nebudú vyrubovať v nasledovných prípadoch:

- platiteľ podal KV oneskorene, t.j. podal KV neskôr ako podal daňové priznanie, avšak KV podal do 25. dňa resp. v zákonnej lehote po skončení zdaňovacieho obdobia na základe vlastného podnetu, t.j. bez výzvy,

- platiteľ opakovane podal KV oneskorene, t.j. podal KV neskôr ako podal daňové priznanie, avšak KV podal do 25. dňa po skončení zdaňovacieho obdobia na základe vlastného podnetu, t.j. bez výzvy,

- platiteľ podal dodatočný KV, ktorým opravil neúplné alebo nesprávne údaje v podanom KV (odstránil nedostatky) z vlastného podnetu, t.j. bez výzvy,

- platiteľ podal dodatočný KV, ktorým opravil neúplné alebo nesprávne údaje (odstránil nedostatky)
na základe výzvy v lehote určenej vo výzve.

V prípade akýchkoľvek otázok je im tiež k dispozícii Call centrum, ktoré má v najbližšom týždni predĺžené otváracie hodiny. Teda od 8,00 – 19,00 hod a tiež počas víkendu od 8,00 – 16,00 hodiny. Telefónne číslo je 048/431 72 22.
cloe
23.02.14,22:41
Tiež som na túto tlačovú správu dnes natrafila. Zverejnili to 20. 2., ale nejak mi to uniklo. V TV to dnes dávali tiež, avšak ako vždy informovali neúplne. Spomínali len štvrtý bod - teda, že daňovníkovi nebude uložená sankcia, ak odstráni nedostatky z vlastného podnetu. No ale aspoň, že sa nateraz nemusíme stresovať . Tomu slovu - nateraz celkom nerozumiem. Nie sú tam spomínané 3 mesiace, ako som zas čítala na nejakej stránke.
Dav
24.02.14,08:18
A veľmi sa neohovorí ani o tom, že ďalšia chyba, hoci formálna, napr. o mesiac, sa bude posudzovať ako opakované porušenie zákona, a to vrátane "honorára", t.j. výšky udelenej pokuty
Janiela
25.02.14,11:04
Tiež som na túto tlačovú správu dnes natrafila. Zverejnili to 20. 2., ale nejak mi to uniklo. V TV to dnes dávali tiež, avšak ako vždy informovali neúplne. Spomínali len štvrtý bod - teda, že daňovníkovi nebude uložená sankcia, ak odstráni nedostatky z vlastného podnetu. No ale aspoň, že sa nateraz nemusíme stresovať . Tomu slovu - nateraz celkom nerozumiem. Nie sú tam spomínané 3 mesiace, ako som zas čítala na nejakej stránke.
Tiež sa prikláňam k názoru - čo presne znamená slovo NATERAZ
Katarína Cigánová
25.02.14,11:20
tak toto ma normálne "odrovnáva" .
Zákon predsa hovorí , že KV je platitel povinný podat v den podania DP . To že si na FS vymyslia nejaké "usmernenie " - ktoré nemá oporu v zákone , a ešte sú "blahosklonní ! že nateraz nám nebudú ukladat pokuty .... no už iba čakám , že nám určia na podanie KV párny týžden od 12 h do 14H , nepárny od 10H do 12 h .... alebo podobné nezmysly .
To že musíme na tlačivá čakat do poslednej chvíle , to nikoho netrápi , ale vymýšlat postihy pre poslednú hŕstku podnikatelov - na to ich je.