mkvark
24.02.14,10:58
Na zaklade Zmluvy o vytvoreni zamestnaneckeho diela som pre svojho zamestnavatela (univerzitu) napisal skripta. V zmluve sa pise, ze "Predmetom tejto zmluvy je zavazok autorov vytvorit pre objednavatela dielo a zavazok objednavatela zaplatit za odovzdane dielo cenu podla clanku V tejto zmluvy." Dalej "Autori ... vyhotovuju uvedene dielo na splnenie svojich povinnosti vyplyvajucich im z pracovnopravnych vztahov." V clanku V sa pise, ze "Zmluvne strany sa dohodli na odmene za vytvorenie diela vo vyske ..." a nasleduje vymenovanie vysky odmien jednotlivym autorom. Nakoniec "Odmenu uhradi objednavatel autorom v prospech ich uctov do 60 dni odo dna odovzdania diela, co bude potvrdene preberacim protokolom zo strany objednavatela."

Odmena mi bola uhradena zaciatkom roka 2013. Momentalne som od zamestnavatela dostal potvrdenie o autorskom honorari s tym, ze z toho pre mna vyplyva povinnost podat si danove priznanie ako SZCO. Je toto tvrdenie spravne? Momentalne nie som SZCO a na zaklade podpisanej zmluvy som sa domnieval a domnievam, ze som ziadnu samostanu zarobkovu cinnost nevykonaval, kedze som skripta napisal ako splnenie svojich povinnosti vyplyvajucich z pracovnopravnych vztahov.