danula.s
24.02.14,10:02
Zasa nefunguje daňový portál. Ešte je len február, ja som zvedavá čo sa bude diať v marci. Hlavne, že " nenechávajte si daňové priznania na poslednú chvíľu". A otázka do éteru - prečo vlastne nejdú vypĺňať daňové priznania cez edane? Bolo to, aspoň podľa mňa omnoho jednoduchšie ako cez slávnu finančnú správu.:((( Aký máte na to názor?
ninka24
24.02.14,09:23
Plne súhlasím! Človek si už zvykol na tie eDane a teraz zasa nič nefunguje tak ako má! Ono je fajn, že sa zavádzajú novinky, ale všetko sa robí na poslednú chvíľu a ľudia z finančnej správy si asi neuvedomujú, že nás ostatných to stojí obrovské množstvo času! Kedy máme stíhať sledovať, čo je zasa nové a vlastne to nové ani nefunguje, potom zasa sledovať kedy to už funguje, potom sa zasa naučiť ako to správne používať, atd.... celé zle.... a času málo!
Mirka.V
24.02.14,09:29
presne ..... a ešte aby sme k tomu boli aj IT technici .... ako ... ja už ani neviem čo mám študovať .... kedy mám vypisovať ... a čo vypisovať ... a kde ... a čo ukladať ... .pomoooc ... aj v noci to dlho naťahovalo cez tú JAVU. cez web to šlo lepšie .... ale je to des .... v januári to malo byť prichystané aby sme mohli normálne pracovať. zákony boli .. tak na čo čakali ... ja neviem ... zas budeme mať MY žalúdočné vredy ... problémy so žlčníkom ... pretože sa budeme stále snažiť o to, aby sme všetko stihli ..... darmo, že mám prichystané zinventarizované firmy, keď sa nedá vypisovať ..... čo už ... ale veď sme na Slovensku, čo sa čudujeme .... :-) pevné nervy všetkým
jmparazit
24.02.14,09:45
Ja sa skôr teším na apríl. Vtedy už budú podávať nové výkazy aj štvrťročný platcovia DPH. Keď im to padá len pri podávaní mesačných platcov tak niečo riadne podcenili.
kopretinka
24.02.14,09:46
už tu taká téma je dnes založená,prečo nepohľadáš ?
http://www.porada.sk/t236692-funguje-vam-stranka-financnej-spravy.html
TomasBugiy
25.02.14,15:47
eDane už fungujú. Len samozrejme táto banda miesto toho, aby upravila klasické eDane, na ktoré boli všetci zvyknutý, vymyslela nové eDane a to presnejšie eDane java2014. Pravdepodobne sa potreboval zas niekto nabaliť :( Prikladám aj link: https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/elektronicka-komunikacia/elektronicka-komunikacia-dane/edane
tuta
25.02.14,15:53
A to ste nepostrehli, že s nami FS cvičí v pravidelných dvojročných intervaloch?
2010 - súhrny výkaz a jeho elektronické zasielanie
2012 - zavádzanie edani....
2014 - kontrolný výkaz, edane jawa...
evagab
25.02.14,16:11
fungujú, ale dokedy? staré edane fungovali stále. na edane java som sa márne skúšala prihlásiť 3 dni, až dnes sa mi to podarilo. A to nehovorím o tom, že niektoré formuláre ešte stále nie sú ani na edane java.(napr. hlásenie 2013). A o prehľadnosti radšej pomlčím.
srska
25.02.14,16:18
tuta - a v nepárnych šmrcnú tunel kons s ezu .... a tak si tu žijeme:D
TomasBugiy
25.02.14,17:35
No teraz som dorobil daňové priznanie typ B. Počas vypĺňania som si párkrát zanadával. Ale keď som chcel vytlačiť potvrdenie, to som už preklial všetkých na MF. Dá sa to vôbec? Nemôžem ho nikdy nájsť.
tuta
25.02.14,17:54
Pokiaľ ideš cez edane jawa tam to nie je. Preto radšej vypisujem priamo na stránke FS, v katalógu elektronických formulárov, tam máš k dispozícií aj potvrdenie, ale na druhej strane je väčší problém s tlačou DP. Ostáva len veriť, že to zjednodušia.
Idiotka
26.02.14,09:11
https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/verejne-sluzby/katalog-danovych-a-colnych/katalog-formularov

to sa da rozkliknut, myslim tlaciva a sú editovateľné - ako, to neviem, myslím "kvalitu".
AdamC
28.02.14,08:26
Vraj edane java su pre tych co zasielaju elektornicky, preto tam potvrdenie nenajdes. musis ist cez verejne sluzby, katalog, vyplnit, uuuplne dole su male tlacitka kde sa ti najskor ulozi ZIP, rozbalis, budes mat FDF a PDF, spustis FDF a natiahne sa to potvrdenie. ZLATE stare dobre eDANE offline aplikacia.
bredikova
28.02.14,15:56
dnes sa snažím poslať DP FO typ B asi už tretí krát a nie a nie (kolečko sa stále krúti) - Cez eDane som výkazy poslala bez problémov. Chytá sa ma hrôza.
jamis
28.02.14,16:39
Aj mne sa kolečko krútilo 1/2 hod. a nič. Výkazy boli v poriadku, ale DP nie a nie poslať. Už som to dnes vzdala. Mne to nešlo ani cez e-dane.
slavuska
01.03.14,18:57
Pokúšam sa poslať daňové priznanie FO B.
Či to skúšam cez web stránku cez chrome, alebo cez IE aj tak mi vypisuje hlášku "SYSTEMOVA CHYBA".. to akože čo je???
Keď sa to snažím poslať cez Edane JAVA... /mimochodom úúúplne zle zle zle/ tak mi vôbec nezobrazí môj podpisový certifikát.... načíta ich tam kopec... a hlavne neplatných... ale ten pravý a platný nie... to akože čo je????
Okrem toho keď si aj načítam nejaké údaje do formulára Výkaz o majetku alebo Výkaz o príjmoch.. tak mi stále dáva chybu emailovej adresy... a pritom ju mám dobre.. keď ju párkrát vymažem a napíšem znovu.. tak je to zrazu v poriadku.... to akože čo je????
Je to neskutočne pomalé, zastaralé a nemožné.... také niečo sa môže spustiť len u nás... ďalej na západ by o takúto verziu elektr. komunikácie ani pes nezakopol...
Si robíte srandu z daňových poplatníkov?
Je to na plač... prídem v sobotu do práce, aby som v kľude mohla pracovať a dúfať, že server bude pracovať a že nebude spadnutý... a tu toto.