ohio3
24.02.14,13:00
Chcela by som sa informovat, ci je nevyhnutne v zapoctovom liste uvadzat nazov pozicie, ktoru som u zamestnavatela vykonavala alebo mozem zamestnavatela poziadat aby poziciu neuverejnil?
Je v zapoctovom liste uvedene obdobie MD, RD (od kedy do kedy? alebo je to automaticky zahrnute v odpracovanych rokoch a MD, RD nie je nijak specifikovana.
Dakujem za odpovede.
M.
Tweety
24.02.14,12:06
Pozícia sa uvádza. A obdobie M a RD sa počíta do celkovej odpracovanej doby.
ohio3
25.02.14,08:35
Ide o to, ze po RD ma zamestnavatel zobral na nizsiu poziciu(len mesiac som pracovala na tejto pozicii), mozem ho poziadat aby v zapoctovom liste uviedol poziciu ktoru som vykonavala pred nastupom na MD,RD ( 5 rokov)?dakujem
Llívia
25.02.14,08:37
Pozícia sa uviesť musí:

Zákonník práce
§ 75 Pracovný posudok a potvrdenie o zamestnaní
(2) Pri skončení pracovného pomeru je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi potvrdenie o zamestnaní a uviesť v ňom najmä
a) dobu trvania pracovného pomeru,
b) druh vykonávaných prác,
c) či sa zo mzdy zamestnanca vykonávajú zrážky, v čí prospech, v akej výške a v akom poradí je pohľadávka, pre ktorú sa majú zrážky ďalej vykonávať,
d) údaje o poskytnutej mzde za vykonanú prácu, o poskytnutej náhrade mzdy a náhrade za čas pracovnej pohotovosti, o zrazených preddavkoch na daň z príjmov a o ďalších skutočnostiach rozhodujúcich pre ročné zúčtovanie preddavkov na daň zo závislej činnosti a z funkčných požitkov a pre výpočet podpory v nezamestnanosti,
e) údaj o dohode o zotrvaní v pracovnom pomere u zamestnávateľa po určitú dobu, po vykonaní záverečnej skúšky alebo maturitnej skúšky, alebo po skončení štúdia, alebo prípravy na povolanie vrátane údaja o tom, kedy sa táto doba skončí (§ 53 ods. 2).
f) údaj o poskytnutí odchodného podľa § 76a.