andreaoa
24.02.14,14:08
ahojte
poradite ako postupovat v pripade, ked je na fakture z AT 31.01.2014 (sluzba)
na RCH nespravne uvedene IC DPH nasho dodavatela?

vsade uvada ze miesto zdanitelneho plnenia je Slovensko, ze sluzba podlieha RCH, pricom ale uvedene IC DPH rakuskej fi nie je spravne ...

ako postupovat? zdanit sluzbu a nepytat si narok na odpocet kym nemam spravne fakturacne udaje..alebo urobit RCH tak ako je? kedze na dodanu sluzbu maju byt podrobne vedene zaznamy o dodanych sluzbach...?

dakujem
KloferHladny
24.02.14,16:54
Predpokladám, že služba bola poskytnutá na uskutočňovanie Vašich zdaniteľných plnení.
Služba podlieha zdaneniu v SR, máte povinnosť odviesť DPH . Právo na odpočet Vám vzniká ak daň uplatníte podľa §49 odst 2.b (t.z. uvediete v daňovom priznaní). Toto právo si môžte uplatniť (odpočítať daň) podľa §51 1.b. ak ju uvediete v "záznamoch" o prijatých službách tak, ako to ustanovuje §70. Nemusíte mať dokonca ani faktúru. Preukazovanie takto dodanej služby na účely uskutočňovania Vašich zdaniteľných plnení je na Vás.
turtla
24.02.14,18:28
zadali ste pri overeni rakuskeho IC DPH na zaciatku pismeno "U"? stretla som sa s tym, ze sa na to zabuda ...
srska
25.02.14,11:57
správna pripomienka. prefix je ATU+8 číslic
andreaoa
25.02.14,17:12
ano ano:) dnes mi dodavatel z rakuska napisal, ze sa ospravedlnuje, ze mu prideluju prave nove DIC...
andreaoa
25.02.14,17:13
dakujem, spoliehala som sa prave na tu evidenciu v zaznamoch, dakujem