exekucia7
24.02.14,13:26
Poprosila by som Vás o radu. Kúpili sme dom, na ktorý boli uvalené exekúcie. Všetky exekúcie, ktoré boli na LV sme vyplatili a dom sa na mňa prepísal (december 2013). Prišlo mi však upovedomenie (február 2014), že na parcelné čísla sa začalo exekučne konanie v roku 2012 a teraz po mne chcú zaplatiť dlh, v dobe predaja nebol o tejto exekúcii nikde žiadny zápis. Viete mi poradiť ako pokračovať? ďakujem
misoft
24.02.14,12:51
Kúpili ste dom i pozemok? Alebo len dom?
LV bol na dom + pozemok. Alebo len dom.
Ak exekúcie uvedené na LV boli vyrovnané - podať námietku voči exekúcii a zdokladovať vyrovnanie pohľadávok.
exekucia7
24.02.14,12:56
ďakujem za odpoveď. Kúpili sme pozemok s domom a exekúcie, ktoré boli uvalené na parcelné čísla, na ktorých je dom a pozemok sme vyplatili.
misoft
24.02.14,12:59
Skontrolovať čísla exekúcií - je celkom možné, že niekto "zaspal" dobu a začali exekúciu na neexistujúce exekučné konanie (už vyrovnané). Toto je potom u je neoprávnená exekúcia.
exekucia7
24.02.14,13:07
Exekučne čísla niesú zhodné. Exekúcia je vymáhaná pre Slovenskú sporiteľňu a takú sme nevyplácali.
Bednarova J
24.02.14,13:08
Pokial v case zavkladovania KZ nebola na katastri info o tejto dlzobe predavajuceho v podobe tarchy,alebo poznamky na LV. Nemali ste moznost dozvediet sa o tejto exekucii a podobne ani nehnutelnost nebola este v danom case zatazena a preto nemate ako kupujuci povinnost zaplatit tento dlh predavajuceho - povinneho.
exekucia7
24.02.14,13:12
ďakujem za odpoveď, máme dať právničke napísať námietku, alebo ako máme pokračovať? ďakujem za info
misoft
24.02.14,13:13
V prvom rade námietka. Inak sa rozbehne exekúcia a to sa už zastaviť nedá....
exekucia7
24.02.14,13:15
ďakujem Vám. A ako sa môže tá exekúcia rozbehnúť na môj majetok? Prečo to neriešili v roku 2012, ale až teraz?
Bednarova J
24.02.14,13:40
Namietky proti exekucii moze dat len povinny. Pokial tato exe nie je zapisana na Vasom LV ako moze niekto chciet,aby ste ju zaplatili za inu osobu.
misoft
24.02.14,13:44
Pravé preto jej radím, aby dala námietku. Exekútor asi nevie o zmene vlastníka - ide po pozemku a zistil, kto je vlastníkom. Toto je totiž neoprávnená exekúcia - exekútor žiada plnenie od osoby, ktorá nie je povinná plniť.
exekucia7
24.02.14,13:54
Práveže vie o zmene vlastníka, pretože upozornenie na mimosúdne vyrovnanie prišlo mne osobne. Je tam napísaný bývalý vlastník a ten že nezaplatil a exekúcia bola na dom a pozemok, ktorý sme kúpili. Že sme ukrátili uspokojenie pohľadávky a kúpna zmluva môže byť vyhlásená za neplatnú.
Mária27
24.02.14,20:57
Takže veriteľ podľa § 42a a § 42b odporuje právny úkon (predaj) a tvrdí, že ste vedeli o tom, že predávajúci mu je dlžný a pohľadávku by si mohol veriteľ uspokojiť predajom nehnuteľnosti.
Nestačí, aby to veriteľ len tvrdil, musel by dokázať, že vy ste o tom vedeli a vlastne ste pomohli predávajúcemu sa takto zbaviť majetku. Potom by mohol predať už vašu nehnuteľnosť, alebo od vás dostať peniaze.
Ak by ste boli s predávajúcim príbuznými, vaša vedomosť by sa predpokladala a dokazovať by ste museli vy.
exekucia7
25.02.14,07:14
S predavajúcim niesme v žiadom príbuzenskom vzťahu. Myslím si, že ani predávajúci o exekúcii nevedel nakoľko bol v roku kedy mu mala byť doručená exekúcia v zahraničí a trval pobyt mal nahlásený tady. Všetko o čom sme vedeli sme zaplatili podľa LV a nič nebránilo vkladu do katastra. Ako by sme mali pokračovať. ďakujem za odpoveď
Bednarova J
25.02.14,11:39
Ach tak on to chce odporovat kupnu zmluvu,no pokial ste neboli s kupujucim blizky §116 OZ a uhradili ste z kupnej ceny vsetky exrkucie,mal byt veritel bdelim a mal si svoju pohladavku tiez zavkladovat.
exekucia7
25.02.14,12:12
Neboli sme v žiadom príbuzenskom vzťahu. Neviem ako pokračovať.