stredo
24.02.14,15:56
Zahraničný partner mi poslal tovar prostredníctvom DHL, jednalo sa o väčšiu zásielku o hmtnosti cca 1000kg. Bola tam kopa drobností. Tovar mi prišiel na 2 paletách obalených fóliou, ktorá bola na jednom mieste rozrezaná. K zásielke mi kuriér pridal aj protokol o poškodení. Tovar som skontroloval podľa faktúry a evidentne mi z neho niekto ukradol tovar v hodnote cca 100€. Chýbali presne tie produkty, ktoré boli blízko poškodenia balíka. Samozrejme kontaktujem DHL informujem ich o probléme a oni mi povedia, že s tým vôbec nič nemajú. Škodový protokol ich nezaujíma a reklamáciu má podať ten čo balík poslal a nie ja. Proste sa so mnou vobec nebavili. Považujem to za hrubé, neprofesionálne a chcem sa spýtať či ich postup nie je protiprávny. Nechcem sa znížiť k tomu že ich hned oznacim za podvodnikov a nebudem nikomu DHL doporucovat preto ma zaujima ci je to standardny postup.
Chobot
24.02.14,15:15
Myslím, že DHL prevzatím zásielky na prepravu prevzalo na seba zodpovednosť za dopravu aj za obsah.

Neviem, ako to majú v prepravných podmienkach, treba si tam pozrieť za čo nesú zodpovednosť. Myslím, že máš nárok na náhradu škody, treba ísť za tým.

A ako môže podať odosielateľ reklamáciu, keď nevie, čo v balíku chýbalo? Prečo by príjemca nemal právo podať reklamáciu. Myslím, že sa len snažia vycúvať zo zodpovednosti.
avalik
24.02.14,15:31
Sluzbu si objednal dodavatel, dadavatel si musi uplatnit reklamaciu u DHL a skodu riesit v ramci zodpovednosti prepravcu pripadne poistenia zasielky.

Ty dodavatelovi zasli kopiu reklamacneho protokolu aj s uvedenim skody - samozrejme si este raz dokladne prestuduj obchodne podmienky predavajuceho.
stredo
24.02.14,16:50
A je to podla Vas standardny postup? riesia to tak aj ine prepravne spolocnosti? Ono to celu situaciu extremne komplikuje ak sa musim ja dohodnut so svojim dodavatelom,kde je casto aj jazykova bariera aby riesil problem mojho chybajuceho tovaru
avalik
24.02.14,17:29
ano, ved si pozri napr. reklamacny poriadok posty - okrem toho, vzdy si pozri obchodne podmienky predajcu a aj poistenie poistenie prepravy
stredo
24.02.14,18:39
Dakujem ja som asi zo so starej skoly. Ak s niekym obchodujem spravam sa k nemu slusne, korektne a snazim sa mu vyjst v ustrety a to iste ocakavam aj od spolocnosti s ktorymi pracujem. Tu nastal problem a DHL ma sice slusne ale predsa poslalo do riti. Pre mna ako firma skoncili a ak sa ma ktokolvek spyta na moj nazor poviem mu ze podla mna to nie je slusna firma a odporucim mu konkurenciu.
avalik
24.02.14,18:44
ale ty si neobchodoval s DHL - s DHL obchodoval tvoj dodavatel, DHL nemoze za to, ze medzi tebou a tvojim dodavatelom je jazykova bariera, ty si musis uplatnit skodu u tvojho dodavatela
stredo
24.02.14,18:47
Ale DHL moze za to ze mi dorucili balik ktory niekto z ich zamestnancov vykradol a ked som im to oznamil povedali mi ze to iste im ma oznamit niekto iny, lebo ja im to oznamit nemozem.
avalik
24.02.14,19:30
no ale maju pravdu, uz to pochop - namiesto toho co tu vypisujes, uz davno si mal poslat email svojmu dodavatelovi, ze ti dosla poskodena zasielka
stredo
24.02.14,19:58
Ja som to aj spravil a v buducnosti zvolim inu spolocnost
Žabinka
24.02.14,20:08
len nevyuži služby slovenskej pošty.. reakcie pri poškodenom obsahu balíka rovnaké.. a ak natrafíš na dodávateľa, ktorý nemá záujem následne riešiť reklamáciu s poštou, prídeš aj o tovar aj o peniaze..
stredo
24.02.14,20:15
spolocnst v ktorej pracujem posiela mnozstvo balikov, na poste nam minuly rok zmizlo cca 50-60 balikov, nastastie poistenych takze skodu mi preplatili ale obraz som si spravil. S kurierom som bol doteraz spokojny,s DHL uz nie som, mozno ma niekto lepsie skusenosti ja sa rozhodujem dost podla emocii ak ma niekde vytocia uz tam nekupujem toto je rovnaky pripad
stormcatcher
24.02.14,20:16
dobrá sprostosť, ešte som nevidel prepravcu ktorý by prebral na prepravu poškodený balík. A ak ho prebrl, zároveň potvrdzuje neporušenosť balíka. Či s ním obchodujem alebo nie, on je zodpovedný za zničený balík, alebo stratu.
avalik
24.02.14,20:41
ano prepravca zodpoveda za poskodenie alebo stratu zasielky - uplatnit reklamaciu ale musi ten kto si unho sluzbu objednal a nie adresat - ak je zasielka vyssej hodnoty ako je uvedene v obch. podmienkach prepravcu je potrebne si u dodavatela objednat zaslanie s poistenim