arnelle
24.02.14,17:10
Dobry den, potreboval by som rychlo poradit, lebo situacia zacina byt zufala. Z pochopitelnych dovodov nemozem zachadzat do podrobnosti, ale ak prenajimam objekt za ucelom podnikania, najomnici mi neplatia, dlzia najomne, poplatky, ako ich mozem co najskor zakonne dostat z objektu? Hrozia velke financne skody ak zostanu co i len den navyse, 3-mesacna vypoved je pre mna nepredstavitelna. Navyse viem o tom, ze ilegalne podnikaju a napriek snahe na vsetkych uradoch - som nepochodil!!! Ani jeden urad mi nechce pomoct, podavaju si ma ako horuci zemiak a odo mna sameho ziadaju dokazy, z coho som v soku, ved co som ja policajt alebo vysetrovatel alebo? Vobec nechapem, ako som sa dostal az sem, vzdy som bol presvedceny, ze tento stat chrani slusneho obcana a nie podvodnikov. Vie mi prosim niekto poradit? Dakujem, pekny vecer, Andrej
misoft
24.02.14,16:14
Je niekoľko možností. Dlhá, zložitá a zákonná. Krátka, jednoduchá, na hrane zákona. Veľmi krátka, mimo zákon.
Vyber si.
taiko
25.02.14,10:18
kedze Ti neplatia najom, nedodrzuju zmluvu a kedz nedodrzuju zmluvu, mozes im najom vypovedat. Isiel by som tam s prenajatou ochrankou a policiou, vyhodil vsetkych von a objekt zabezpecil. Potom by som sa dohadoval kedy si odnesu veci, vsetko samozrejme pod dozorom "Tvojej" ochranky. Neviem ci je to pravne spravny postup, ale takto by som to urobil ja.
trevize
25.02.14,10:38
policia tam bez sudneho prikazu asistovat zrejme nepojde. vymenit zamky a dovidenia. a ked maju problem, nech sa sudia oni.
taiko
25.02.14,10:54
no tak nejak, ale ked by sa mu podarilo tam policiu dostat s tym, ze ocakava problemy, to by tiez bolo dobre
Chobot
25.02.14,11:13
Podstatné je, ako ste si to dohodli v nájomnej zmluve. Máš tam možnosť okamžitého ukončenia nájmu v prípade neplatenia? Alebo majú zakotvené, že sú povinní platiť nájomné v presne stanovenom termíjne? Ak nedodržujú zmluvu, ako napísal niekto - vymeniť zámky.
misoft
25.02.14,17:38
A čo sa týka (ako spomínal) - ilegálneho podnikania - šak "tichý bonz" daňovákom, kriminálke, colníkom....... - a potom len bude frmol.......