swifty97
24.02.14,19:03
V obytnej zone ma zrazilo auto /vodic tvrdi ze som spadol na jeho iduce auto/,ja si to nepamatam koli otrasu mozgu.V krvi som mal 1,5promile.Policia tvrdi ze to bola moja vina,podla paragrafov 52 a 53 Zákon 8/2009 Z.z.,ale ja si myslim ze sofer porusil paragraf 59,ale policajtka moje namietanie paragrafom 59 Zákon 8/2009 Z.z. uplne ignorovala a stale opakovala ze som mal ist po chodniku alebo po lavej krajnici /isiel som po pravej/,tak neviem ako mam postupovat,ci sa mam odvolat alebo ako. Dakujem za pripadnu radu.
arizona
24.02.14,18:26
Bol si pod vplyvom alkoholu,motal si sa po ceste,kde si nemal co robit,svojou nezodpovednostou si sposobil skodu aj vodicovi a ty sa chces odvolavat? Myslim, ze namas sancu!

Nabuduce chod z krcmy radsej po chodniku :cool:
swifty97
24.02.14,18:35
pridam sem aj ten paragraf 59 aby pochopil :
(1) V obytnej zóne, pešej zóne a školskej zóne chodci smú používať cestu v celej jej šírke, pričom sa na nich nevzťahuje § 52. Hry detí na ceste sú dovolené len v obytnej zóne.

(2) Do pešej zóny je povolený vjazd len vozidlám, ktorým to umožňuje dopravná značka.

(3) V obytnej zóne, pešej zóne a školskej zóne vodič smie jazdiť rýchlosťou najviac 20 km.h-1. Pritom je povinný dbať na zvýšenú ohľaduplnosť voči chodcom, ktorých nesmie ohroziť. Ak je to nevyhnutné, vodič je povinný zastaviť vozidlo. V obytnej zóne a pešej zóne je státie vozidiel zakázané, ak dopravnou značkou nie je určené inak. V školskej zóne možno stáť, ak tým nie je obmedzený pohyb chodcov.

(4) V obytnej zóne, pešej zóne a školskej zóne chodci sú povinní umožniť vozidlám jazdu. To platí aj pre deti, ktoré sa hrajú v obytnej zóne.

(5) Ak v tejto hlave nie je ustanovené inak, platia pre premávku v obytnej zóne, pešej zóne a školskej zóne ostatné ustanovenia tohto zákona.
lujza.j
24.02.14,18:49
(4) V obytnej zóne, pešej zóne a školskej zóne chodci sú povinní umožniť vozidlám jazdu. To platí aj pre deti, ktoré sa hrajú v obytnej zóne.

tento odst.si čítal?
kukučka
24.02.14,19:06
Neboli sme pri tom ani vy, ani ja, ale súdiac podľa niektorých reakcií má vodič dostať metál?
A čo keby poškodený bol triezvy? Meral niekto rýchlosť a alkohol vodičovi?
marjankaj
24.02.14,19:09
Voči čomu sa chceš odvolať? Dostal si pokutu?
buchač
24.02.14,19:13
Radšej som vymazal svoj príspevok ...
Snažil som sa o objektivitu , ale čo už ...

Kukučka , asi nemáš VP , lebo posledná otázka je trochu od veci .
Pri nehodách , ktoré vyšetruje DI , sa automaticky fúka ...všetci účastníci nehody !
buchač
24.02.14,19:27
Ja byť policajt ???
Fásol by teda statočnú pokutičku....a každý chodec a aj cyklista , ktorý poruší tie predpisy ako účastník cestnej premávky .

Ak vodič nafúka , tak má smolu ...prečo by to nemalo platiť aj u chodcov ???
swifty97
24.02.14,19:28
podla odseku 3 mal zastat aby ma neohrozil a potom by som mu samozrejme umoznil jazdu,ale akosi som nestihol.
btw podla zraneni a fotiek /ako auto ostalo stat/ z miesta nehody sa da domnievat ze nesiel 20km/h ale podla policie to nemaju ako zistit/slova policajtky/
lujza.j
24.02.14,19:34
chodci-kamzíky sú ako neriadená strela:eek:ožratý to už je úplný konec!
bubkoch
24.02.14,19:40
tu nie je co riesit, stalo sa to v obytnej zone, to je to iste akokeby ho zrazilo auto na chodniku ... je uplne jedno ci bol opity, bol v obytnej zone a tam je panom chodec, deti ... ten bod 4 znamena ze osoby v obytnej zone nemozu zablokovat auto a neumoznit mu prejazd, nic viac,
to co tvrdi policia (ze TY si spadol na auto) sa da jednoducho dokazat znaleckym posudkom podla poskodení na aute
swifty97
24.02.14,19:43
pokutu nie ale ak podla rozhodnutia budem ja vinny,budem musiet platik zdravotnej poistovni,socialna pois. mi da menej penazi za marotku,budem musiet zaplatit celne sklo na aute,ktore som rozbil /btw pri 20 km/h/
swifty97
24.02.14,19:45
sofer bol triezvi,rychlost podla policajtky nevedia zistit
marjankaj
24.02.14,19:50
Možno spadol na auto a možno ho aj zrazilo. To je tvrdenie jednej strany. Sám hovorí, že si to nepamätá. Znalecký posudok nemáme.
kukučka
24.02.14,19:54
A svedkov nemáme?
swifty97
24.02.14,19:57
o znalecky posudok treba poziadat alebo to robia automaticky ? ide o to ze to ze som mal alkohol v krvi /urcite som sa nemotal po ceste/ a tym padom uz nikoho nezaujima ci sofer isiel 20 alebo ci sa vobec pozeral na cestu,alebo akoto ze nedokazal zastat,lebo pri 20 sa da zastat na metri
swifty97
24.02.14,19:58
svedkov ma iba on /kamarati v aute/ a oni tvrdia to iste
arizona
24.02.14,20:01
Policia vacsinou vzdy da vinu tomu, kto ma v sebe alkohol. Nakolko si mal vypite, tvoja vypoved nie je doveryhodna,
marjankaj
24.02.14,20:13
Nakoniec také niečo sa môže stať aj triezvemu. Zle stúpi, zvrtne sa mu noha a spadne pod auto. A všetci v aute budú tvrdiť, že vinný je chodec.
Martin1310
25.02.14,19:58
No ja neviem čo všetko vieš ty a ja nie. No keby sa mi toto stalo a nevedel by som čo sa deje tak by som šiel alebo zavolal na policiu. Našiel by som príslušníka ktorému bol prípad pridelený a informoval by som sa ako riešenie pokračuje, s tým že by som mu povedal svoj názor, teda že sa to mohlo stať tak ako popisuje vodič ale vzhladom na to že ty si to kôli otrasu mozgu nepamätáš a svedkovia sú jeho priatelia sa predsa nemôžeš len tak vzdať .
Policajt je tiež len človek a ak to nieje tiež kamarát vodiča auta tak ti určiťe povie aké máš možnosti lepšie ako mi, tu.
Ak budeš mať akukolvek možnosť odvolania, odvolaj sa podla mna argument policajtky je o ničom. V obytnej zone predsa chodec nemusí ísť po chodníku, môžeš tam hrať fotbal na ceste.

Určiťe by som nečakal na to čo mi príde poštou pretože na konci bude napísané že rozhodnutie je preskúmatelné súdom. No a do toho by som kôli tomuto asi nešiel,zvlášť ked si to nepamätáš a teda nemáš žiadnu istotu či máš pravdu.
Blbá situacia ked ani sám nevieš či to je alebo nieje tvoja vina.