katika
11.10.04,10:27
Zdravím všetkých! Chcela by som sa opýtať ako dostať zisk po zdanení von z firmy /s.r.o./. Dajú sa vyplatiť podiely na zisku a niekde som čítala, že sa nezdaňujú, len sa mi nezdá, že by to bol také jednoduché, nie je v tom nejaký háčik? Len by som chcela podotknúť, že konateľ je jediným spoločníkom a je zamestnancom firmy
Katty
11.10.04,08:38
Dobre si čítala ale to nezdaňovanie sa týka až zisku vzniknutého po 1.1.2004, čiže nerozdelené zisky minulých období treba ešte dodaniť.
Zaira
19.10.04,07:54
Chcela by som opýtať v tejto súvislosti. Nerozdelený zisk nám tam nejaký ostal z roku 2003 čiže ešte kým bol zdaňovaný. Teraz by sme z neho chceli čerpať a chcem sa opýtať ako to bude-bude sa to zdaňovať.
Niekto mi povedal že to sa dáva do nejakého prechodného obdobia a potom sa to na konci roka nejak zdaní.

Čiže aký má vplyv zisk z 2003 na tento ročný alebo ako to vlastne celé je?
Mám v tom riadny zmätok.
dakujem
bea
19.10.04,07:59
Keď máte nerozdelený zisk r. 2003 a chcete vyplatiť z neho spoločníkom alebo akcionárom, tak na základe zápisnice z valného zhromaždenia im vyplatíte celú sumu a príjemcovia si svoj podiel zdania v daňovom priznaní spolu s ostatnými príjmami za r. 2004 do konca marca 2005. Sadzba dane je 19 %.
Zisk z r. 2003 nemá vplyv na tohtoročný hospodársky výsledok. Ak nebude rozdelený, ostane preúčtovaný na 428 - Nerozdelený zisk minulých období.
Dada
19.10.04,08:11
Najprv sa musia vyčerpať zisky z predchádzajúcich rokov a tak sa bude čerpať zisk z roku 2004?
bea
19.10.04,08:22
Nikde asi nie je napísané poradie čerpania. O použití zisku treba rozhodnúť v nasledujúcom roku a keď ostane nerozdelený, tak sa môže použiť podľa rozhodnutia valného zhromaždenia.