peeterko
25.02.14,00:23
Dobrý deň. Nenašiel som tu zaital zmienku o tejto veci. Zriaďujem CHD a chcem požiadať o Príspevok na zriadenie CHD podľa §56 zákona 280/2013 o službách zamestnanosti. Po jej zriadení, by som chcel požiadať aj o Príspevok na udržanie občana so zdravotným postihnutím podľa §56a. Na úrade mi tvrdia, že tieto dva paragrafy sa nemôžu navzájom kombinovať, resp.že §56a už nemôžem žiadať ak získam príspevok na §56. V zákone som všan nenašiel žiadnu zmienku o tomto. Vie mi niekto pomôcť v tejto veci? Ďakujem
avalik
24.02.14,23:46
žiadať môžeš ... ale ak získaš príspevok podľa § 56 nemôžeš dostať aj príspevok podľa § 56a

5/2004

§ 56
Príspevok na zriadenie chránenej dielne alebo chráneného pracoviska

(1) Úrad môže poskytnúť príspevok na zriadenie chránenej dielne alebo chráneného pracoviska (ďalej len „príspevok“) zamestnávateľovi, ktorý na zriadené pracovné miesto v chránenej dielni alebo na chránenom pracovisku prijme do pracovného pomeru uchádzača o zamestnanie, ktorý je občanom so zdravotným postihnutím, vedeného v evidencii uchádzačov o zamestnanie najmenej jeden mesiac, ak zamestnávateľ o príspevok písomne požiada.



§ 56a
Príspevok na udržanie občana so zdravotným postihnutím v zamestnaní

(1) Úrad môže poskytnúť príspevok na udržanie občana so zdravotným postihnutím v zamestnaní (ďalej len „príspevok“) zamestnávateľovi, ktorý zamestnáva viac ako 25 % občanov so zdravotným postihnutím z priemerného evidenčného počtu zamestnancov podľa § 63 ods. 3 a ktorý nemá priznané postavenie chránenej dielne alebo chráneného pracoviska, ak o príspevok písomne požiada. Príspevok sa poskytuje na občana so zdravotným postihnutím, ak pracovný pomer je dohodnutý najmenej v rozsahu polovice ustanoveného týždenného pracovného času. Príspevok sa neposkytuje, ak bol na to isté obdobie na zamestnávanie toho istého zamestnanca, ktorý je občanom so zdravotným postihnutím, zamestnávateľovi poskytnutý príspevok podľa § 50, § 50j a 50k.
peeterko
25.02.14,00:03
Ok, rozumiem. A §60 môžem žiadať?