Lissa
25.02.14,07:05
Prevzala som spoločnosť, ktorá mala ešte v 07/13 miestne zisťovanie ohľadne jednej vystavenej faktúry, kde sa zistilo, že faktúra bola vystavená neoprávnene, tovar sa nedodal. Šéf mi teraz káže tú faktúru vystornovať. Mám urobiť storno s dátumami z r.2011 a dať dodatočné DPH za pôvodné obdobie? Čo s daňou z príjmu? Zníženie výnosov dám za túto faktúru do r.2013, kedy sa to zistilo, ako nedaňové zníženie výnosov? Prosím pomôžte, mám takýto prípad prvý krát a vôbec neviem, čo s tým. Ďakujem.
Orsz
25.02.14,21:26
Dodatočné DPH sa dáva dozadu najviac za obdobie 12 mesiacov, zvlášť ak si chcete daň.povinnosť znížiť. Bola tá faktúra odberateľom aj zaplatená?
Lissa
26.02.14,10:06
Ospravedlňujem sa, že sa ozývam tak neskoro, práve som sa vrátila so lekára s antibiotikami.
V r.2011 bolo viac dodávok, na túto bola vystavená preddavková faktúra, a tá bola aj uhradená, nasledne bola vystavená riadna faktúra k úhrade. Tovar nakoniec dodaný nebol. Ďalšiu dodávku, ktorá bola realizovaná, už odberateľ uhradil o čiastku predchádzajúcej faktúry menej a tak to zostalo doteraz.
Lissa
26.02.14,10:13
Ešte upresňujem, že nebola daňová kontrola, tá bola u odberateľa, u nás bolo iba miestne zisťovanie.
Orsz
26.02.14,11:32
Takže Vám visí aj nedoplatok v tej časti sumy, v akej nebol tovar dodaný.... A ešte sa spýtam, vy keď ste mali zúčtovaný predaj tovaru, mali ste ten nákup tovaru aj v nákladoch? (teda papierovo bol vyskladnený?). Inak by som to vysporiadala keď tak až teraz aktuálne, resp. ešte v decembri 2013 - urobili by ste dobropis na ten tovar - Vám by sa však vrátil na sklad ... A tiež by som sa spýtala toho odberateľa ako naložila daňová kontrola s tou faktúrou ...
Lissa
27.02.14,09:39
Veľmi pekne ďakujem za vašu pomoc, moc si to cením. Zistím ako to bolo s tovarom a tiež záver kontroly.
Lissa
11.03.14,16:21
Konečne sa mi podarilo spojiť s odberateľom, kontrola mu túto DPH dorúbila. Šéf nalieha na vystavení storno faktúry (dobropisu?) ku koncu roka 2013. Podám dodatočné daňové priznanie za 12/13, alebo mám podať spätne k 06/11, kedy bola vystavená pôvodná faktúra? Môžem zníženie tržieb účtovať do výnosov, alebo to môže byť v r.2013 už len nedaňový?