dadia1
29.03.06,06:53
Dobré ranko všetkým.

prosím mam problem a potrebujem radu. je to dost na rychlo, tak dufam, ze mi niekto poradi.

asi pred dvomi tyzdnami som podala danové priznanie typ B pre FO. ale teraz mi klient doniesol este nejake vydavky.

podala som priznanie a zaplatila dan 40 000,- Sk
teraz som vypracovala nové priznanie a vyšla mi dan 3500,- SK.

ako mam postupovat?

mam urobit priznanie v takej podobe ake je platne , kedze este nie je po termine? a čo s danou? kam mam uviest , ze to je nejaky preplatok, ktorý mi maju vratit?

dakujem vam, prosim poradte, ale rychlo :confused:
martina 11
29.03.06,05:05
Nie som si ista, ale ja by som dala tú zaplatenu daň ako zaplatene preddavky a vypísala aj žiadosť o vrátenie preplatku
dadia1
29.03.06,05:14
ahoj Martinka.

zaplatené preddavky do riadku 98 ????
martina 11
29.03.06,05:16
Ja by som to dala tam, pretože je to najviac vyhovujúce, ale radšej ešte počkaj na názor skúsenejších účtovníčiek. (Resp. nevyplňaj tie posledne riadky a opýtaš sa na DU - ja mam s týmito drobnými nedostatkami dobré skúsenosti na DU)
dadia1
29.03.06,05:20
obavam sa , ze u nas na DU sa so mnou o tom nikto nebude bavit.

mame tam velmi "mile" damy :-(((((
martina 11
29.03.06,05:23
Tak už len ak to urobíme vylučovacou metódou, tak §43, §35, §44 to nemôžu byť určite, takže asi nič iné nezostáva len ten § 34.
dadia1
29.03.06,06:12
prosím vyjadrite sa k tomu či to takto možem spravit.

vdaka
Nike
29.03.06,06:18
Tiež som musela urobiť jedno opravné DP a daň zaplatenú som dala do r. 98 ako zaplatený preddavok. Do osobitných záznamov som napísala vysvetlenie. A uvidím čo sa bude diať. Podobný problém som mala pred pár rokmi a presne takto mi to prešlo, ale .... môže to byť aj inak.
tinka111
29.03.06,12:25
Prosim Vas robila som DP zivnostnikovi - z uctovnictva strata. Plus je zamestnany a mal aj nejake dohody o ktorych mi doniesol potvrdenia o zuctovanych a vyplatenych prijmoch zo zavislej cinnosti. DP je odovzdane. Teraz mi vsak volal ze mu doslo este jedno take potvrdenie - mam podat opravne DP aj z vykazmi? Prosim dost to suri! Dakujem!
tinka111
29.03.06,12:36
Viem ze toho mate vsetci dost ale poradte prosim...
tinka111
29.03.06,12:45
Prosim prosim musim tam znovu fotit vsetky potvrdenia a vypisovat vykazy???????????????????????????????????????????? ??????????
tinka111
29.03.06,13:12
Prosim, prosim............
Nike
29.03.06,17:17
Prosim Vas robila som DP zivnostnikovi - z uctovnictva strata. Plus je zamestnany a mal aj nejake dohody o ktorych mi doniesol potvrdenia o zuctovanych a vyplatenych prijmoch zo zavislej cinnosti. DP je odovzdane. Teraz mi vsak volal ze mu doslo este jedno take potvrdenie - mam podat opravne DP aj z vykazmi? Prosim dost to suri! Dakujem!
Ano, malo by sa to vysporiadať. Podľa mňa aj s výkazmi, lebo pri opravnom DP sa na to predchádzajúce neprihliada a teda by malo byť so všetkými prílohami.