Jozef Kočiš
25.02.14,10:41
Mam prepnute nieco na klavesnici a ak stlacim ako su na klavesnici v hornom riadku cisla a pismena s makcenmi nejake tlacitko, tak mi nejde napisat pismena s makcanom a ani zatvorky, makcene, dlzne
misoft
25.02.14,09:44
Asi máš prehodenú "klávesnicu" z Sk na En - vtedy hore sa píšu čísla. Pozri vpravo dole na ikonku klávesnice (označená SK), klik na ňu ĽTM a zo zoztnamu si vyber Slovenská (Slovensko).
Jozef Kočiš
25.02.14,09:50
Mám to tam prepnuté na SK. Teraz som sa pozrel. Ak mám takto ako si napísal, tak vľavo dole mi píše y namiesto z a pod číslami hore v strede namiesto y píše z. Nedá sa aby bolo aj hore normálne čísla a to z naľavo dole a y hore v strede pod číslami?
Jozef Kočiš
25.02.14,09:50
Aj tak ďakujem aspoň za túto radu.
misoft
25.02.14,10:00
Máš slovenskú klávesnicu QWERTY. Ovládací panel - Miestne a jazykové nastavenie - Klávesnice a jazyky - Zmeniť klávesnice - Všeobecné - Pridať a zo zoznamu si vyber tú, ktorú potrebuješ - máš tam na výber (pod Slovensko) aj QWERTZ aj QWERTY (a nastav si ju ako predvolená).
Jozef Kočiš
25.02.14,10:01
Píše mi normálne na klávesnici v hornom rade čísla a písmena a dá sa ktomu, aby písalo zároveň aj z vľavo dole na klávesnici a y v strede pod číslami na klávesnici? Nejde mi prepnúť tak, aby písalo oboje súčasne. Buď mi píše hore normálne čísla a písmena s mäkčeňmi, dĺžne a podobne a nepíše z vľavo dole na klávesnici. Alebo potom z píše vľavo dole na klávesnici a y hore v strede na klávesnici pod číslami a nepíše mi zase slová s mäkčeňmi
Jozef Kočiš
25.02.14,10:03
Ďakujem veľmi pekne.
misoft
25.02.14,10:05
Prečo si založil túto otázku, keď tu http://www.porada.sk/t236862-pisanie-na-klavesnici.html#post2501116 už sa ti poradilo?
Jozef Kočiš
25.02.14,10:10
Som mal dva krát napísané a to druhé som nejak omylom namiesto vymazania poslal. Nepodarilo sa, nenašiel som. Som v ovládacom paneli. Sú tam systém a zabezpečenie, Internet a siete, hardvér a zvuk. vzhľad a prispôsobenia, programy, hodiny , jazyk a oblasť, zjednodušenie prístupu.