inuš
25.02.14,12:27
Dobrý deň, prosím o radu. Moja dcéra je ôsmačka na ZŠ a navštevuje SZUŠ hudobný odbor. Keď nastupovala na štúdium, tak podmienky boli - 4 roky prvá časť I. stupňa a 3 roky druhá časť I. stupňa ( do skončenia 9.roč. ZŠ ukončí aj hudobný odbor). Teraz nám riaditeľka SZUŠ oznámila, že štúdium na SZUŠ musí mať osem rokov, tým pádom dcéra musí chodiť o jeden rok viac. Najhoršie na tom je, že ten rok naviac ju zachytí ako stredoškoláčku v 1. ročníku SŠ. Keďže chce ísť na internát, nie je reálne, aby si SZUŠ dorobila. Môžete mi poradiť, ako ukončiť SZUŠ do konca budúceho roka? Poradili mi spojenie ročníkov, ale riaditeľka povedala, že absolventský ročník sa nesmie spájať. Je možné požiadať o prestup do vyššieho ročníka koncom tohto šk. roka? Teda by prestúpila priamo do posledného ročníka? Chcem poznať názor iných, nielen to čo mi povie riaditeľka SZUŠ. Ďakujem všetkým za odpovede.
osky
27.02.14,21:21
je to len zuska,nechapem preco s tym robia take problemy...treba sa odvolat a informovat este niekde inde.
ja som studovala na hudobnej akademii a po 3.rocniku som sla na jeden rok studovat za hranice.po navrate-tiez mi bolo povedane ze posledny rocnik spajat nemozem....napriek tomu mi to napokon umoznili,kedze som mala velmi dobre vysledky a tak som nemusela stratit dalsi rok....vsetko sa da ked sa chce.
ak dcera nema problemy s cvicenim,s latkou ktoru preberanevidim dovod preco by jej to neumoznili.nedaj sa odbit a chod si za tym!

poradim ti este-odvolaj sa napr.na socialnu situaciu v rodine a pod.alebo jednoducho udaj ako dovod to ze dcera bude na Internate a inak si tu skolu nedokonci......