batorek
25.02.14,13:15
Chcem sa spýtať ohľadne predaja s.r.o. a hlavne to , že účtovna agenda bývaleho majiteľa zostáva u neho, alebo musí odovzdať kto to kupuje. Lebo nastávaju konateľ si myslí , že všetku agendu treba odovzdať jemu. predsa on za to nezodpovedá po účtovnej stránke. V prípade kontroly aj tak starého majiteľa budú brať na zodpovednosť ja si myslím, neviem či dobre to myslím. Prosím kto má stým skúsenosti nech mi poradí, Ďakujem
pandorasbox
25.02.14,12:21
ano, účtovná agenda je agenda spoločnosti a nie majiteľov či konateľov spoločnosti. DU, poisťovne ako aj súd vyzýva spoločnosť na predloženie dokladov ku kontrole, nie bývalých majiteľov a konateľov. Stanovisko, že bývalý majiteľ/konateľ odmietol odovzdať neobstojí
batorek
25.02.14,12:41
pri predaji automatický tieto inštitúcie volaju na kontrolu, alebo môžu volať?? Bývaly majiteľ má potvrdenia, že nemá nikde žiadne nedoplatky.
pandorasbox
25.02.14,12:48
môžu ísť na kontrolu, ale nezvyknú. Aby sme si upresnili terminológiu, majiteľ má potvrdenia, že on ako človek nemá nedoplatky? predpokladám, že firma nemá nedoplatky - tieto potvrdenia patria do agendy spoločnosti na preukazovanie (negáciu) budúcich možných vymáhaných nedoplatkov
batorek
25.02.14,17:15
až teraz reagujem, lebo som nebola prítomná. Firma nemá žiadné nedoplatky jedine na účte pokladňa má zostatok peňazí a konateľ čo ide predávať by tie peniaze chcel odtiaľ dostať len nevie ako. to si len tak nevie vybrať ako v JU na vlastnu potrebu????
To len tak mimo reči rok 2013 bude stratový tú stratu si tiež nemôže vrovnať z pokladne ???? asi píšem hlúposť.
ostatné účty má všetky vyrovnané alebo bez zostatku.Len táto pokladňa ho trápi.