tajnostkárka
25.02.14,13:56
Dobrý večer mňa by zaujímalo čo v prípade,keď ten kto má dlh - exekúciu v podiele 1/4 nehnuteľnosti - a výška jeho exekúcií je vyššia ako hodnota tej 1/4 ako sa postupuje - môže exekútor siahnuť na celý majetok či len na tú 1/4. Keď dlžník - nevlastní nič iné len tú 1/4 nikde nepracuje čiže nieje z čoho strhávať tie exekúcie - od koho to môže exekútor vymáhať.Konkrétne ide o 9exekúcii ktorých výška je vyššia ako hodnota tej 1/4- môže to exekútor vymáhať od rodinných príslušíkov ? - manželka deti alebo dokonca od súrodencov
Simona123
28.02.14,11:36
Samozrejme, že exekútor nemôže siahnuť na nič iné, len na tú jeho 1/4. Dlh sa môže vymáhať od manželky pokiaľ trvá BSM. Exekúcia je čisto osobná záležitosť, nemá vplyv na deti, ani na súrodencov ani na susedov... pokiaľ vás zaujíma viac, prečítajte si Exekučný poriadok od paragrafu 61 ďalej...
tajnostkárka
04.03.14,17:41
ďakujem veľmi pekne za odpoveď
bubkoch
04.03.14,17:48
tak je sice tazsie predat 1/4 ako cely dom, ale nie nemozne, exekutor tú 1/4 kludne moze predat ak sa najde kupec ...
je lepsie ak vlastnici 3/4 vyplatia za dlznika dlh exekutorovi dobrovolne a nasledne sa s dlznikom dohodnu na vyrovnani ako by mali riskovat predaj 1/4 nejakemu ciganovi/spekulantovi, cim sa ich 3/4 stanu bezcennymi ... :-D
Xanti
04.03.14,19:19
Ta toto je prisámbohu rada .... to by si dali keby ťa počúvli.
Ak má dlžník dlh u exekútora 50 000 eur .. a hodnota jeho podielu na majetku je 20 000 eur ...
Tak oni vyplatia exe 50000 aby získali majetok v hodnote 20000 fakt rada za všetky prachy ...
bubkoch
04.03.14,19:31
vsak nemusia ... ale potom nech sa necuduju ...
ver tomu ze toto je najlepsia rada aku mozu dostat ...
Xanti
04.03.14,19:43
Najlepšie je počkať na dražbu, a pred dražbou odkúpiť podiel ako spoluvlastníci majú predkupné právo ... a ehm .. zaplatia len 20000 napr. a nie 50000 e ... fakt si dal radu za všechny prachy.
bubkoch
04.03.14,19:59
v podstate som tam smeroval ... ty si dala extremny priklad, vo vseobecnosti je to naopak, nehnutelnost ma vacsiu hodnotu ako dlh ...
asterix174
04.03.14,20:01
Tak 1/4 nedostihnuteľnosti zrejme kúpi málokto, exekúcia sa týka len tej 1/4. Spoluvlastníci by však mali navštíviť exekútora ohľadom odkúpenia tej 1/4 alebo počkať kým cena draženého podielu neklesne, nikto ich však nemôže nútiť aby si daný podiel kúpili a už vôbec nemôže exekútor chcieť od spolumajiteľov zaplatenie väčšieho dlhu ako je hodnota podielu nehnuteľnosti kt. sa draží. Hodnota sa zisťuje na základe znaleckého posudku.
Xanti
04.03.14,20:14
bubkoch .... no ja čo mám skúsenosti , tak majetky sú poväčšine predlžené ... majetok vj hodnote 50000 e .. a exekútori nasekaný pekne v rade s exekúciami v hodnote vyše 200 000 e .. a to nehovorím o dalších osobách čo si už svoje práva nenarokovali ... to by bolo dalších 50000 e ... takže majetok predlžený 5násobne .. aj také sa stáva ...
draik
04.03.14,20:18
V každom prípade by spoluvlastníci mali zložiť kúpnu cenu po vyhlásení dražby resp. sa prvej dražby zúčastniť a dražiť v prípade, že sa nájde iný záujemca. Inak počkať, či súd cenu nezníži a potom podiel kúpiť. Neriskoval by som, pretože sa môže nájsť špekulant, ktorý podiel odkúpi a do nehnuteľnosti sa nasťahuje a časom začne robiť problémy.
tajnostkárka
09.03.14,08:51
keď sú tam odhlásené- teda neplatia sa tam poplatky ale figuruje to na meno nejakého vlastníka- aj keď tam nieje odber - elektrické hodiny aj plynomer, beriem to čisto hypoteticky- no stále to figuruje na jedného z vlastníkov - odkúpi to špekulant - neprepíše si to na seba tak to musí platiť ten prvý majiteľ?ako sa dá tomu predísť ak sa nebude dať dohodnúť