lobbo
25.02.14,19:07
Dobry den poradaci.
Mam internetovy obchod a vacsinu platieb prijimam v ramci dobierky alebo platbou na ucet. Obcas ale mam aj osobne dorucenie a trosku mi komplikuje zivot to ze nemozem vziat hotovost pretoze nemam registracnu pokladnu. Tento rok som ale bral tovar od jednej firmy a ti mi dali blocek kde nebol vymenovany jednotlivy tovar ale kde stalo ze je to platba za fakturu XYZ. Je mozne mat takto registracnu pokladnu a prijimat hotovost s blockom prilozenym k fakture? Napriklad by si niekto objednal tovar za 200 eur s osobnym dorucenim, ja by som mu vyrobil fakturu c 3214 a ku nej by som pridal blocek z registracky kde by stalo "prijem hotovosti za fa 3214". Je to takto koser? Pripada mi to ako nejaka skratka pretoze tym padom nemam v pokladni nahodeny ziaden tovar..
kosina
25.02.14,18:15
Ak podnikateľ postupuje podľa zákona o ERP 289/2008, prijatá úhrada faktúry za tovar, alebo vymedzené služby v hotovosti sa považuje za tržbu, ktorú je povinný evidovať na ERP. Tržbou je aj platba prijatá ako preddavok. Podnikateľ v takomto prípade k vystavenej faktúre vyhotoví pre zákazníka pokladničný doklad z ERP.

Z dokladu musí byť zrejmé, že ide o úhradu faktúry, preto sa odporúča uvádzať na doklade číslo faktúry. Pokladničný doklad bude obsahovať len celkovú sumu určenú na zaplatenie a nesmie obsahovať údaje o DPH.
...nemusis mat v pokladni nahodeny ziadny tovar...
lobbo
25.02.14,19:52
super dakujem. Tych prijmov do pokladne mam len par takze kupim len nejaku jednoduchu pokladnu na ambulantny predaj.
kosina
26.02.14,08:06
ano uplne staci :) nech sa dari