Sarlotka
25.02.14,19:05
Prosím Vas kolkokrát sa tento rok podpisuje danove priznanie
4krát?
1 podpis str. XII - 2 % dnai
2 XIV - hlavny podpis - ja si ho tak nazyvam.
3 podpis priloha 1
4 podpis priloha 2

prilohy davam aj ked nie su vyplnene a aj podpisujem?
Dakujem
JAJA11
25.02.14,19:12
myslím, že pokiaľ nie je príloha vypísaná, netreba ju podpísať..... aspoň ja to tak robím ale nie som si istá....
Sarlotka
26.02.14,07:56
takze mam odpoved 4krat

Dobrý deň,

V uvedenom prípade je potrebné podpísať aj prílohy, ktoré nevypĺňate a teda je potrebné zaslať daňové priznania a s prilohami 1 a 2 aj keď nie sú vyplnené.
JAJA11
26.02.14,08:48
no mne to akosi nejde do hlavy, trebárs ja síce zaškrtnem, že nedávam dve percentá dane, ale keď to podpíšem, tak na DÚ nebudú mať problém zabieliť krížik a dopísať si tam svoje firmy... ak to nebude podpísané, tak aj keď vypíšem údaje, nemusia to odviesť.... jednoducho mi ten podpis tam vadí, stráca to celé zmysel a znovu sa môžu robiť podvody ako sa robili.... ja už dodatočne nezistím, či si tam niekto niečo dopísal..... :-(
takže podpísať všetky okienka, aby som nemala potom problém na DÚ :-)
Sarlotka
26.02.14,13:03
to som vedela ohladom 2 percent vzdy tam musi byt podpis, len mne hlasi logicku chybu priloha 1 ked nemam vyplnenu a zadam datum, tak som myslela, ze to netreba podpisat ak je prazdna....
kompozit
05.03.14,13:10
Ja tiež dávam podpisovať iba vyplnené časti. Prázdne časti nie. Doteraz to vždy bolo OK.

Tu je odpoveď z DÚ (aj s gramatickými chybami):
Oporúčame aby bol v prílohách bol uvedený dátum aj podpis, aj ked nie sú vyplnené.

Pozri aj
http://www.porada.sk/t237890-dpfo-b-2013-minimalny-pocet-priloh-je-2-a.html
kn-alka
05.03.14,13:12
Ja tiež dávam podpisovať 4x, nakoľko keď vyplňujem DP cez finančnú správu, nepustí ma to, keď nemám vyplnený dátum aj na tých prílohách, aj keď sú prázdne. A keď už je tam dátum, tak tam musí byť aj podpis.

Dnes idem zaniesť prvé DP na daňový úrad, takže sa hneď aj spýtam.
Sarlotka
06.03.14,12:43
suhlasim aj odpoved z drsr hovori o 4 podpisoch