maped
25.02.14,20:21
cena za vzorky z číny je 30eur a poplatok 15eur. Vie niekto ako účtovať vzorky a ako poplatok? vzorky účet 501 a poplatok na poštovné účet 501 s analytikou poštovného? Alebo spolu ako spotrebu vzoriek aj s poštovným?
Žanet
26.02.14,22:23
Ja osobne by som účtovala ten poštovný poplatok ako vedľajší náklad k vzorkám t.j. ako súvisiaci náklad s obstaraním vzoriek. Keby to bola napr. doprava tých vzoriek tiež by to vstupovalo do ceny vzorky. Všetky náklady súvisiace s obstaraním vždy účtujem k obstarávanému materiálu.
maped
27.02.14,08:48
Ten poplatok 15€ bol zaplatený službe West Union a 30€ do Číny. Tak by si vystavila výdavkový PD na Čínu v hodnote 45€-ako vzorky do spotreby? Ď.
Žanet
27.02.14,12:20
Áno tak a do poznámky by som si uviedla, že poplatok vstupuje do ceny vzorky ako súvisiaci náklad. Pravdepodobne sklad účtujete spôsobom B.
maped
27.02.14,12:42
OK. Ja mám vlastne len potvrdenie pre zasielanie peňazí pre meno a priezvisko prijímateľa a dole je potvrdenie W-union poplatok.
Platené je to 21.11.2013 a potom mám potvrdenie zmeny pre klienta-zmena prevodu 22.11.2013- ani neviem ktorý dátum je teraz správny.
Dám VPD bez mena len vydané Čína-alebo dám aj meno toho prijímateľa? Ď.
Žanet
27.02.14,14:17
No počkaj teraz ma trochu metieš. Kedy boli vzorky dodané? Teraz to chápem tak, že ste 21.11.2013 uhradili preddavok na dodávku. Potom ešte nemôžeš účtovať na nákladové účty, ale ako o preddavku 314. Až po dodávke vzoriek to bude náklad. Ja by som použila dátum 21.11.2013 kedy vám skutočne ubudlo z pokladne.
maped
27.02.14,15:21
nebol to preddavok, len mi klientka dodala aj potvrdenku, kedy peniaze boli prevedené na USD menu v krajine určenia. Už som z toho jeleň. Mám len takú potvrdenku z express servis vyplnenú. Ani neviem či to nejako neuhrádzala cez mobil, ale v bankových výpisoch má aj PAY PAL a toto tam nefiguruje tak som to dala do pokladne. Ď.
Žanet
27.02.14,21:28
No nezávidím. Výdavkový doklad vystav na pani klientku, keďže pravdepodobne platila z osobného účtu a daj jej podpísať prevzatie hotovosti veď peniaze z pokladne nemôžu len tak odísť musel ich niekto prevziať a v číne to určite nebolo. Týmto dokladom jej budú vlastne vrátené osobné finančné prostriedky A keďže to chce mať v nákladoch na základe dokladov ktoré ti poskytla zároveň tam dopíš, že súhlasí so zaúčtovaním.