miala
25.02.14,20:36
Ahojte, prosím Vás, dá sa vyplniť daňové priznanie FO typ B tak, že si tam vpíšem do niektorých koloniek (napr. príjem zo závislej činnosti, príjem zo živnosti) a niečo mi pomôže elektornicky formulár vypočítať sám? Našla som:https://pfseform.financnasprava.sk/Formulare/eFormVzor/DP/form.240.html, ale to vyzerá, že je to slúži len na vpisovanie, ale vo výpočte to nepomôže. Keď som robila daňové priznanie v ČR, tak to bolo jednoduchšie. Úrady boli ústretovejšie a všetko sa dalo odkontrolovať opdľa internetu? Exituje to u nás, či nie? Alebo to len nemôžem nájsť? Ďakujem moc za odpoveď

Vlastne mám robiť daňové priznanie FO typ B, mám faktúry za prácu a príjem z dohody, takže chcem uplatniť paušálne výdavky 40%. Viete mi povedať, či potrebujem nejaké doklady zo zdravotnej a sociálnej posťovne (SP neplatil odvody - je oslobodený, keďže so živnosťou začal len 8/2013 a zo zdravotnej má len šeky - stačí to?
ďakujem
veronikasad
25.02.14,20:04
Bezplatné editovatelné DP typu B nájdeš na stránke www.kros.sk. Avšak bez základných znalostí zákona o účtovníctve a Zákona o dani z príjmov nedoporučujem púšťať sa do jeho vyplňania sama, ak nechceš na pokutách zaplatiť viac ako ušetríš na účtovníčke