u.erika
25.02.14,20:51
Dcéra sa študovala v Maďarsku, štátnice mala v júni 2013. 3 mesiace bola dobrovoľne nezamestnaná, zdrav. poistenie za tú dobu má zaplatené. Od septembra pracuje v Maďarsku, odvtedy má trvalý pobyt aj tam u príbuzných.
DP musí podať v obidvoch štátoch. Čo mám napísať do DP typ A odd. 1: trvalý pobyt? Môžem využiť aj metódu vyňatia príjmov a kurz priemer za rok 2013?
misoft
26.02.14,09:08
Dcéra porušuje zákony SR. http://www.zakonypreludi.sk/zz/1998-253#f5613499 §6 ods. 3. Zákony SR nepovoľujú mať DVA trvalé pobyty!!!!
Najskôr nech si toto dá do súladu zo zákonom!
u.erika
02.03.14,16:42
Misoft, ďakujem Ti za odpoveď. O tom sme ani nevedeli, ale dáme to do poriadku. Na obecnom úrade mi povedali, že sa má odhlásiť. Ale ona je stále občan SR, potom ako to bude s obč. preukazom, keď nebude mať u nás trvalý pobyt?. A potom, keď u nás nebude mať trvalý pobyt, nemusí podať ani DP? Nemôže chodiť u nás k lekárovi, to sme už zistili, nijaké právo tu nebude mať? Preto išla robiť do Maďarska, lebo u nás nenašla prácu. Dúfam, že nemáš problémy s nami "maďarmi" na Slovensku. Za problémy, čo vytvárajú politici, mi obyčajní ľudia nemôžeme.