diro
26.02.14,06:16
Dobrý deň
mám otázku ohľadom výšky nájmu za pozemok v intraviláne obce. S obcou vlastníme pozemok, na ktorom má obec postavený obecný úrad a využíva ho na vlastné účely. Obec vlastní 2/3 a my 1/3 . Výmera je 2100 m2. Obec chcela od nas pozemok odkúpiť ale iba za 1 EUR za 1m2. Dali sme si urobiť súdno-znalecký odhad kde znalec cenu stanovil na 16,50 EUR. Ponúkli sme to obci na odkúpenie za túto cenu, obec však nesúhlasila a naďalej trvá na svojom 1EUR za 1m2.
Chcel by som od nich aspoň nájom za pozemok keďže ho využívajú, ale neviem akú sumu môžem od nich žiadať.
Či sa to počíta nejako percentrálne z ceny, alebo nejakým iným spôsobom.
Vopred ďakujem za pomoc a odpovede.
Roman
taiko
26.02.14,05:40
a to obec neberie do uvahy vas znalecky posudok? Svoju cenu stanovili podla svojho znaleckeho posudku?
diro
26.02.14,08:18
nie, oni proste nechcu ani odkupit za tu cenu, ale nechcu ani platit ziadny najom. Ponuku na predaj som im poslal a odmietli ju, tak im chcem este raz poslat ponuku na najom a potom to musim dat na sud. Len neviem aku cenu ziadat za najom, kolko by som im mal ponuknut. Najvacsia sranda je ze oni nesuhlasia ani s tym ze ja som vlastrnikom pozemku, ani ked im to kataster potvrdil na ich vlastnu ziadost, stale to odmietaju.