levia3
26.02.14,09:03
Vedeli by ste mi niekto poradiť, ako mam vystaviť potvrdenia o zdaniteľných príjmoch, ak zamestnávateľ nevyplatil mzdu svojím zamestnancom? ako by malo vyzerať?
Asi tak, že okrem poistného, NČZD a daňového bonusu by bolo všetko ostatné nulové??
J+K
26.02.14,14:30
Ak zamestnávateľ nevyplatil zamestnancom v zdaňovacom období vôbec nič, tak ich príjem, poistné a preddavky na daň sú nulové .

Ak vyplatil iba časť príjmu, do potvrdenia o zdaň.mzde treba uviesť iba tú vyplatenú časť - aj z hrubého príjmu, aj odvody iba k tomu vyplatenému príjmu, aj preddavky iba z vyplateného príjmu.

Ak príjem vyplácaný nie je, nemá byť ani odvádzané poistné, nemá byť ani platená daň - veď keď nie je príjem, nie je z čoho odvádzať.
levia3
26.02.14,16:30
Ďakujem za Váš názor.
To som mala podávať mesačné výkazy do poistovní nulové alebo žiadné?
J+K
27.02.14,12:17
Teraz neviem, či sa musia podať nulové ...

Ale keďže nejaké ste podávali, tak teraz by som urobila opravné na 0€ a tie by som poslala.
Llívia
27.02.14,12:41
Nulový mesačný prehľad sa dáva len na daňový úrad, ak v príslušnom mesiaci nebolal zrazená žiadna daň. Na sociálnu a zdarvotnú pisťovňu sa posielajú normálne výkazy bez ohľadu na to, či mzdy boli skutočne vyplatené.
levia3
27.02.14,15:24
nemyslim si, že by mali byť nulové, veď sa posielajú do 3 dní od výplatného terminu (dôvera) a nie od dňa vyplatenia. Nulový by mal byť asi len prehľad (okrem riadku 0). Či?ˇ

Ďakujem Llívia, tiež si myslíš, že by to mali byť aj odvody v potvrdení o príjmoch nulové ak nič neodviedol zamestnávateľ??
Llívia
28.02.14,09:28
Za mesiace, za ktoré zamestnávateľ nevyplatil mzdu do 31.1.2014, budú údaje v potvrdení o príjme nulové (mzda, odvody, daň).

Zákon o dani z príjmov
§ 4 Základ dane
(3) Príjmy zo závislej činnosti (§ 5) plynúce daňovníkovi najdlhšie do 31. januára po skončení zdaňovacieho obdobia, za ktoré sa dosiahli, sú súčasťou základu dane za toto zdaňovacie obdobie.
levia3
05.03.14,10:01
Ešte som rozmyšlala, že títo zamestnanci si uplatňovali nezdaniteľnú časť ZD, teda sa nemal odvádzať preddavok na daň, a teraz ked im to nebolo vyplatene a bude až v budúcich rokoch, tak sa za nich bude predsa len musieť odviesť preddavok na dan?