.lena.
29.03.06,08:39
Prosím, ako je to pri uplatňovaní dph pri leasingovej zmluve uzatvorenej pred rokom 2004? Stále platí, že sa môže odpočítať až pri úhrade splátky??
Tweety
29.03.06,06:46
Prosím, ako je to pri uplatňovaní dph pri leasingovej zmluve uzatvorenej pred rokom 2004? Stále platí, že sa môže odpočítať až pri úhrade splátky??Napíš,z čoho chceš uplatniť.Či z prirážky, alebo z auta, alebo z iného majetku, lízing môže byť na všetko možné.
.lena.
29.03.06,07:15
[quote=Tweety]Napíš,z čoho chceš uplatniť.Či z prirážky, alebo z auta, alebo z iného majetku, lízing môže byť na všetko možné.[/quot
Myslím leasingy na autá a stroje pri ktorých je nárok na odpočet ale zmluvy boli uzavreté pred r.2004 a vtedy platilo že dph (mesačne z leasingovej splátky podľa splátkového kalendára) sa môže uplatniť až keď bola splátka uhradená
.lena.
29.03.06,13:41
Prosím, určite máte niekto leasingy začaté do roku 2004. Ako postupujete pri odpočte dph - podľa splátkového kalendára alebo podľa dátumu úhrady splátky?:confused:
Tweety
29.03.06,13:44
Prosím, určite máte niekto leasingy začaté do roku 2004. Ako postupujete pri odpočte dph - podľa splátkového kalendára alebo podľa dátumu úhrady splátky?:confused: Podľa splátkového kalendára.
Zita5
29.03.06,13:53
Prosím, určite máte niekto leasingy začaté do roku 2004. Ako postupujete pri odpočte dph - podľa splátkového kalendára alebo podľa dátumu úhrady splátky?:confused:



Dúfam , že nemyslíš osobné MV - tam nárok nie je , inak podľa splátkového kalenádra .
.lena.
29.03.06,13:54
Podľa splátkového kalendára.
To je rýchlosť. Veď aj ja, ale včera ma vyľakali, že by sa malo postupovať podľa zákonov do r.2004 a uplatňovať až pri úhrade. Ale tomu neverím :rolleyes:
Tweety
29.03.06,13:56
To je rýchlosť. Veď aj ja, ale včera ma vyľakali, že by sa malo postupovať podľa zákonov do r.2004 a uplatňovať až pri úhrade. Ale tomu neverím :rolleyes: Vtedy bol nárok na odpočet dane len po zaplatení,ale ak sa platilo pravidelne, tak aj pravidelne išla dph do priznania. Horšie to bolo, keď firma neplatila lízing, vtedy skutočne nebol nárok na odpočet.ALe to nebolo len pri lízingu, ale pri všetkých faktúrach, ktoré neboli zaplatené.
dom
29.03.06,13:57
Prosím, ako je to pri uplatňovaní dph pri leasingovej zmluve uzatvorenej pred rokom 2004? Stále platí, že sa môže odpočítať až pri úhrade splátky??

Ja si myslím, že sa na leasingoch uzatv. pred rokom 2004 je nárok na odpočet DPH po úhrade.
.lena.
29.03.06,16:42
Ja si myslím, že sa na leasingoch uzatv. pred rokom 2004 je nárok na odpočet DPH po úhrade.
Prezrela som si nové splátkové kalendáre, ktoré nám poslali leasingovky
na leasingy uzavreté pred r.04 a tam je napísané: dátum splatnosti splátky je zároveň aj dátumom zdaniteľného plnenia.
Dph platí podľa mňa po novom, keby platil po starom tak by na splátkach bola stále 20% dph, nie?
Tweety
29.03.06,16:58
Ja si myslím, že sa na leasingoch uzatv. pred rokom 2004 je nárok na odpočet DPH po úhrade. Mylná informácia.
Jana Acsová
29.03.06,17:02
Ja si myslím, že sa na leasingoch uzatv. pred rokom 2004 je nárok na odpočet DPH po úhrade.To by muselo byť taxatívne uvedené v Zákone o dani z pridanej hodnoty. Ale tam nájdete napr. § 85 ods.4 a ten znie:

Pri opakovanom a čiastkovom dodaní tovaru alebo služby, pri ktorom nevznikla daňová povinnosť do 30.4.2004 vrátane, sa vznik daňovej povinnosti určuje podľa § 19 ods. 3 a 4 tohto zákona. Podmienka zaplatenia padla 1.1.2004 (t.j. pred vstupom SR do EÚ a teda za účinnosti starého zákona o DPH) čím sa u všetkých plnení upustilo od uplatnenia dane na vstupe až po jej úhrade.
Jana Acsová
29.03.06,17:05
To je rýchlosť. Veď aj ja, ale včera ma vyľakali, že by sa malo postupovať podľa zákonov do r.2004 a uplatňovať až pri úhrade. Ale tomu neverím :rolleyes:Samozrejme majú pravdu tí, ktorí upozornili na povinnosti vyplývajúce zo zmlúv uzatvorených pred účinnosťou Zákona 595/2003 Z.z. o dani z príjmov v platnom znení účinnom od 1.1.2004. Táto súvislosť sa však nijako neprejaví v uplatnení zákona o dani z pridanej hodnoty, nakoľko v jeho prechodných ustanoveniach nie sú osobitne riešené staré leasingové zmluvy.
jana č.
04.04.06,09:50
DPH sa uplatŇuje podľa splátkového kalendára leas.spoločnosti