SamuelSK
26.02.14,11:32
Ako je mozne, ze to co predavaju u nas na milovanom Slovensku neda sa povazovat uz ani za zranicu ?
Staci ked clovek ide na vylet mimo slovenska a uz citi tu neskutocnu zmenu.
Kery imbecil dovolil, aby sa u nas predavali take SRAČKY ?
Mali by sme sa zlozit na jeho letenku na Ukrajinu radsej.
Alebo rovno do plynovej komory, lebo uz ma neskutocne serie, ze musim chodit stovky kilometrov mesacne do rakuska, ceska, madarska, kamkolvek, lebo vsade je lepsie.

napriklad taka sunka, kedysi sa dala jest len tak, dnes? humus az sa mi chce grcat, PES TO NECHE ZRAT , do prdele uz.

samozrejme cenovo velmi lahko prevysime ceny na zapade. co je tiez paradox. cize nekvalitna sracka stoji viac? ano stoji, lebo nikde vo svete to neni, cize trhovo-logicky musi stat viac.

k tomu si dajte mizerijne nizke platy pre zamestnancov, nizsie ako ma bezdomovec na zapade alkoholik nealkoholik.

takze logicky, vstupne suroviny maju nizsie, naklady na zamestnancov vyssie a ceny tovaru nizsie, pricom ich viac nie je (rakusko) cize maly trh.

ako do riti je mozne ze u nas je to naopak? bud si niekto neskutocne ulieva (podnikatel alebo stat), alebo zijeme v dimenzii, kde je na kazdom kroku cierna diera.

srat na prachy, ale nech predavaj udo prdele KVALITU hodnu ceny..


Cest vynimkam, asi 5% sortimentu.

Vas nazor na tuto zberbu humusov je aky ?
taiko
26.02.14,10:40
hyper-smetiska predavaju to co ludia chcu kupovat, Ale suvisi to s druhou dejovou liniou Tvojho prispevku,kde spominas platy. ALe to len okrajovo, lebo mnoho krat len ludia nevedia hospodarit ani s maklom co maju a potom su nuteni kupovat lacne odpadky vydavane za potraviny. Nuz a v neposlednom rade to suvisi s katastrofickou vlastnosotu Slovakou, potazmo ludi z vychodnej Europy, ktori si priam ziadaju aby ich ojebabravali, sr..li im na hlavu, bicovali a zdierali. A potom oni mozu pekne plakat a stazovat sa na svoj pretazky osud, kapitalistov, madarov, zidov, rusov, americanov, proste na vsetkych ktori za to mozu
Tema je komplexna, jednoznacna odpoved neexistuje.
lujza.j
26.02.14,10:49
ja už roky bojkotujem nákupy-palivo na SK....chvála bohu z mojej dediny to mám do At iba "dolu kopcom" ked idem z roboty...
tu kúpim minimum!!!
.....a v De lidli...ceny niektorých spoločných výrobkov sú menšie ako v At....nemci si na trh nepustili tesco...prečo asi....majú vlastné siete marketov...my?tuším sme všetko predali...nepátram nezájem.....
Excise Duty
26.02.14,10:50
Treba sa zamyslieť aj nad rozvráteným daňovým systémom, najmä pokiaľ ide o nepriame dane, v tomto prípade DPH. Národ treba zasýtiť, štát si pýta 20 %, tak sa to musí nevyhnutne prejavovať aj v kvalite potravín pri zohľadnení kúpyschopnosti nezanedbateľnej časti obyvateľstva.
taiko
26.02.14,10:54
ja už roky bojkotujem nákupy-palivo na SK....chvála bohu z mojej dediny to mám do At iba "dolu kopcom" ked idem z roboty...
tu kúpim minimum!!!
.....a v De lidli...ceny niektorých spoločných výrobkov sú menšie ako v At....nemci si na trh nepustili tesco...prečo asi....majú vlastné siete marketov...my?tuším sme všetko predali...nepátram nezájem.....
v NL ani supermarkety nemame, nic, nie je vacsie ako nejaka malicka Billa v Oravskom podzamku. Pekne pekarne, masiarne, zelovoce, syrarne. ryby. S menom firmy, majitelomm maximalne franchise. V kazdom meste farmarske trhy aj niekolko krat do tyzdna
kopretinka
26.02.14,11:00
ja už roky bojkotujem nákupy-palivo na SK....chvála bohu z mojej dediny to mám do At iba "dolu kopcom" ked idem z roboty...
tu kúpim minimum!!!
.....a v De lidli...ceny niektorých spoločných výrobkov sú menšie ako v At....nemci si na trh nepustili tesco...prečo asi....majú vlastné siete marketov...my?tuším sme všetko predali...nepátram nezájem.....
v NL ani supermarkety nemame, nic, nie je vacsie ako nejaka malicka Billa v Oravskom podzamku. Pekne pekarne, masiarne, zelovoce, syrarne. ryby. S menom firmy, majitelomm maximalne franchise. V kazdom meste farmarske trhy aj niekolko krat do tyzdna
závidím..........
Chobot
26.02.14,11:08
Psi štekajú a karavána ide ďalej.
taiko
26.02.14,11:09
Psi štekajú a karavána ide ďalej.
ved hej, ale mozno ked bude stekat viac psov, tak ich bude viac pocut a ludia siu nieco zacnu uvedomovat
Chobot
26.02.14,11:11
ja už roky bojkotujem nákupy-palivo na SK....chvála bohu z mojej dediny to mám do At iba "dolu kopcom" ked idem z roboty...
tu kúpim minimum!!!
.....a v De lidli...ceny niektorých spoločných výrobkov sú menšie ako v At....nemci si na trh nepustili tesco...prečo asi....majú vlastné siete marketov...my?tuším sme všetko predali...nepátram nezájem.....
v NL ani supermarkety nemame, nic, nie je vacsie ako nejaka malicka Billa v Oravskom podzamku. Pekne pekarne, masiarne, zelovoce, syrarne. ryby. S menom firmy, majitelomm maximalne franchise. V kazdom meste farmarske trhy aj niekolko krat do tyzdna

No, máte tam Alberta H. TO už len je obchod... Myslím, že šírkou sortimentu sa nevyrovná ani Bille.
taiko
26.02.14,11:22
ja už roky bojkotujem nákupy-palivo na SK....chvála bohu z mojej dediny to mám do At iba "dolu kopcom" ked idem z roboty...
tu kúpim minimum!!!
.....a v De lidli...ceny niektorých spoločných výrobkov sú menšie ako v At....nemci si na trh nepustili tesco...prečo asi....majú vlastné siete marketov...my?tuším sme všetko predali...nepátram nezájem.....
v NL ani supermarkety nemame, nic, nie je vacsie ako nejaka malicka Billa v Oravskom podzamku. Pekne pekarne, masiarne, zelovoce, syrarne. ryby. S menom firmy, majitelomm maximalne franchise. V kazdom meste farmarske trhy aj niekolko krat do tyzdna

No, máte tam Alberta H. TO už len je obchod... Myslím, že šírkou sortimentu sa nevyrovná ani Bille.
dovolim si nesuhlasit. Ale je pravda, ze nemame 50 jogurtov, aj ked tie co mame su kvalitne. Otazkou teda je co je lepsie, mat 50 shitov, alebo 3 kvalitne jogurty ;). To ale strasne zovseobecnujeme teraz, ci? Nejdeme, sa hadam priet o to ze pomer cena/kvalita je v NL omnoho lepsi a dostupnejsi ako na SK
korela
26.02.14,11:24
ja už roky bojkotujem nákupy-palivo na SK....chvála bohu z mojej dediny to mám do At iba "dolu kopcom" ked idem z roboty...
tu kúpim minimum!!!
.....a v De lidli...ceny niektorých spoločných výrobkov sú menšie ako v At....nemci si na trh nepustili tesco...prečo asi....majú vlastné siete marketov...my?tuším sme všetko predali...nepátram nezájem.....
v NL ani supermarkety nemame, nic, nie je vacsie ako nejaka malicka Billa v Oravskom podzamku. Pekne pekarne, masiarne, zelovoce, syrarne. ryby. S menom firmy, majitelomm maximalne franchise. V kazdom meste farmarske trhy aj niekolko krat do tyzdna

Hlavne že medzi skupujúcimi ornú pôdu na Slovensku sú aj Holanďania. Čo ich k tomu vedie?

Podrobnejšie info asi Pavol poskytne.
taiko
26.02.14,11:26
ja už roky bojkotujem nákupy-palivo na SK....chvála bohu z mojej dediny to mám do At iba "dolu kopcom" ked idem z roboty...
tu kúpim minimum!!!
.....a v De lidli...ceny niektorých spoločných výrobkov sú menšie ako v At....nemci si na trh nepustili tesco...prečo asi....majú vlastné siete marketov...my?tuším sme všetko predali...nepátram nezájem.....
v NL ani supermarkety nemame, nic, nie je vacsie ako nejaka malicka Billa v Oravskom podzamku. Pekne pekarne, masiarne, zelovoce, syrarne. ryby. S menom firmy, majitelomm maximalne franchise. V kazdom meste farmarske trhy aj niekolko krat do tyzdna

Hlavne že medzi skupujúcimi ornú pôdu na Slovensku sú aj Holanďania. Čo ich k tomu vedie?

Podrobnejšie info asi Pavol poskytne.
no vedie ich k tomu to, ze budu NL korporacie vediet svoje vyrobky vyrabat este lacnejsie, lebo im to my sprosti SLovaci umoznime. A potom nam vyrobky u nas vyrobene a dopestovane budu za drahe peniaze predavat. V NL si podu nekupis. Jednoduche ako facka. Slovaci predaju aj vlastnu mat a potom budu plakat, ako nas vsetci ovladaju a okradaju a zotrocuju.
korela
26.02.14,11:30
ja už roky bojkotujem nákupy-palivo na SK....chvála bohu z mojej dediny to mám do At iba "dolu kopcom" ked idem z roboty...
tu kúpim minimum!!!
.....a v De lidli...ceny niektorých spoločných výrobkov sú menšie ako v At....nemci si na trh nepustili tesco...prečo asi....majú vlastné siete marketov...my?tuším sme všetko predali...nepátram nezájem.....
v NL ani supermarkety nemame, nic, nie je vacsie ako nejaka malicka Billa v Oravskom podzamku. Pekne pekarne, masiarne, zelovoce, syrarne. ryby. S menom firmy, majitelomm maximalne franchise. V kazdom meste farmarske trhy aj niekolko krat do tyzdna

No, máte tam Alberta H. TO už len je obchod... Myslím, že šírkou sortimentu sa nevyrovná ani Bille.
dovolim si nesuhlasit. Ale je pravda, ze nemame 50 jogurtov, aj ked tie co mame su kvalitne. Otazkou teda je co je lepsie, mat 50 shitov, alebo 3 kvalitne jogurty ;). To ale strasne zovseobecnujeme teraz, ci? Nejdeme, sa hadam priet o to ze pomer cena/kvalita je v NL omnoho lepsi a dostupnejsi ako na SK

Merkel pobáda svojich obyvateľov, aby sa stravovali z potravín svojich lokálnych zdrojov.
Sem sa od nich valí všetko, rovnako ako z celej Európy. Ľahká matematika, kto je za týmto biznisom, obchodníci, ani iks na ikstú psov nepomôže vyštekávať. Naivita.
taiko
26.02.14,11:33
ja už roky bojkotujem nákupy-palivo na SK....chvála bohu z mojej dediny to mám do At iba "dolu kopcom" ked idem z roboty...
tu kúpim minimum!!!
.....a v De lidli...ceny niektorých spoločných výrobkov sú menšie ako v At....nemci si na trh nepustili tesco...prečo asi....majú vlastné siete marketov...my?tuším sme všetko predali...nepátram nezájem.....
v NL ani supermarkety nemame, nic, nie je vacsie ako nejaka malicka Billa v Oravskom podzamku. Pekne pekarne, masiarne, zelovoce, syrarne. ryby. S menom firmy, majitelomm maximalne franchise. V kazdom meste farmarske trhy aj niekolko krat do tyzdna

No, máte tam Alberta H. TO už len je obchod... Myslím, že šírkou sortimentu sa nevyrovná ani Bille.
dovolim si nesuhlasit. Ale je pravda, ze nemame 50 jogurtov, aj ked tie co mame su kvalitne. Otazkou teda je co je lepsie, mat 50 shitov, alebo 3 kvalitne jogurty ;). To ale strasne zovseobecnujeme teraz, ci? Nejdeme, sa hadam priet o to ze pomer cena/kvalita je v NL omnoho lepsi a dostupnejsi ako na SK

Merkel pobáda svojich obyvateľov, aby sa stravovali z potravín svojich lokálnych zdrojov.
Sem sa od nich valí všetko, rovnako ako z celej Európy. Ľahká matematika, kto je za týmto biznisom, obchodníci, ani iks na ikstú psov nepomôže vyštekávať. Naivita.
nuz tak potom nestekajme, budme ticho, drzme hubu a krok a jedzme odpad zo zapadnej europy. Hlavne ze nie sme naivni, ci?
korela
26.02.14,11:33
Jediná cesta je postupne podporovať svoje zdroje a začať ignorovať dovoz čohokoľvek. To ako utópiu nevidím, dorastá mládež, je uvedomelejšia, aspoň jej podstatná časť, dovolím si tvrdiť.
Nie je tu však zatiaľ žiadny koordinátor poriadnej kampane pre osvetu ľudí v tejto oblasti.
erik555
26.02.14,11:34
Ako je mozne, ze to co predavaju u nas na milovanom Slovensku neda sa povazovat uz ani za zranicu ?
Staci ked clovek ide na vylet mimo slovenska a uz citi tu neskutocnu zmenu.
Kery imbecil dovolil, aby sa u nas predavali take SRAČKY ?
Mali by sme sa zlozit na jeho letenku na Ukrajinu radsej.
Alebo rovno do plynovej komory, lebo uz ma neskutocne serie, ze musim chodit stovky kilometrov mesacne do rakuska, ceska, madarska, kamkolvek, lebo vsade je lepsie.

napriklad taka sunka, kedysi sa dala jest len tak, dnes? humus az sa mi chce grcat, PES TO NECHE ZRAT , do prdele uz.

samozrejme cenovo velmi lahko prevysime ceny na zapade. co je tiez paradox. cize nekvalitna sracka stoji viac? ano stoji, lebo nikde vo svete to neni, cize trhovo-logicky musi stat viac.

k tomu si dajte mizerijne nizke platy pre zamestnancov, nizsie ako ma bezdomovec na zapade alkoholik nealkoholik.

takze logicky, vstupne suroviny maju nizsie, naklady na zamestnancov vyssie a ceny tovaru nizsie, pricom ich viac nie je (rakusko) cize maly trh.

ako do riti je mozne ze u nas je to naopak? bud si niekto neskutocne ulieva (podnikatel alebo stat), alebo zijeme v dimenzii, kde je na kazdom kroku cierna diera.

srat na prachy, ale nech predavaj udo prdele KVALITU hodnu ceny..


Cest vynimkam, asi 5% sortimentu.

Vas nazor na tuto zberbu humusov je aky ?
To vsetko mas z tej "neznej" revolucie :D :D :D
korela
26.02.14,11:38
ja už roky bojkotujem nákupy-palivo na SK....chvála bohu z mojej dediny to mám do At iba "dolu kopcom" ked idem z roboty...
tu kúpim minimum!!!
.....a v De lidli...ceny niektorých spoločných výrobkov sú menšie ako v At....nemci si na trh nepustili tesco...prečo asi....majú vlastné siete marketov...my?tuším sme všetko predali...nepátram nezájem.....
v NL ani supermarkety nemame, nic, nie je vacsie ako nejaka malicka Billa v Oravskom podzamku. Pekne pekarne, masiarne, zelovoce, syrarne. ryby. S menom firmy, majitelomm maximalne franchise. V kazdom meste farmarske trhy aj niekolko krat do tyzdna

No, máte tam Alberta H. TO už len je obchod... Myslím, že šírkou sortimentu sa nevyrovná ani Bille.
dovolim si nesuhlasit. Ale je pravda, ze nemame 50 jogurtov, aj ked tie co mame su kvalitne. Otazkou teda je co je lepsie, mat 50 shitov, alebo 3 kvalitne jogurty ;). To ale strasne zovseobecnujeme teraz, ci? Nejdeme, sa hadam priet o to ze pomer cena/kvalita je v NL omnoho lepsi a dostupnejsi ako na SK

Merkel pobáda svojich obyvateľov, aby sa stravovali z potravín svojich lokálnych zdrojov.
Sem sa od nich valí všetko, rovnako ako z celej Európy. Ľahká matematika, kto je za týmto biznisom, obchodníci, ani iks na ikstú psov nepomôže vyštekávať. Naivita.
nuz tak potom nestekajme, budme ticho, drzme hubu a krok a jedzme odpad zo zapadnej europy. Hlavne ze nie sme naivni, ci?

Nakoniec, aj ty by si mohol prispieť ku kvalite života na Slovensku, práve preto, že žiješ mimo. Založiť si aspoň svoj blog, to je to najmenej čím by sa dalo prispievať a rozoberať pomery a myslenie zákazníkov a pestovateľov v Holandsku. Či?
lujza.j
26.02.14,11:40
inak ide aj o to...že ONI vedia že si to tu na SK móžu dovoliť....lebo zákazník si to kúpi.....
....myslím, že BA je taká väčšia dedina...prečo všetci čo majú autá/chodí aj autobus/...nechodia pravidelne nakupovať do At...čoho sa boja....normálne celý nákup...nie iba sondovať....toto nie je, že o peniazoch,tiež ich nemám na zvyš!!......verím, že by pocítili, že ich niekto bojkotuje...aj ked len v tejto dedine.....
áno..to o tých džogurtoch je úplná pravda...a nehovorím o tom, že kolko druhov "šuniek" je:eek:načo?!do 5druhov a konec...ále šunka!
...vieš tai....v inej téme sme sa bavili, že kvalitné potraviny pre vyššiu cenu ludia nekúpia.....kolko z tých ludí doma perie v persile v ariele....možno všetci...alebo väčšina a prečo....ja nie roky v lidlackých...urobia mi takú istú službu za menej penazí....ich labáky nie su .ebnuté, že by vyvinuli niečo menej účinné!a to si dovolím tvrdiť aj o statnej ich drogérii.....aj šampony aj sprcháče som od/kým som začala s vlastnou výrobou/kopec ludí na mňa čumelo jak na zjavenie....nie/! nebudem zbytočne preplácať tam kde netreba...
korela
26.02.14,11:41
ja už roky bojkotujem nákupy-palivo na SK....chvála bohu z mojej dediny to mám do At iba "dolu kopcom" ked idem z roboty...
tu kúpim minimum!!!
.....a v De lidli...ceny niektorých spoločných výrobkov sú menšie ako v At....nemci si na trh nepustili tesco...prečo asi....majú vlastné siete marketov...my?tuším sme všetko predali...nepátram nezájem.....
v NL ani supermarkety nemame, nic, nie je vacsie ako nejaka malicka Billa v Oravskom podzamku. Pekne pekarne, masiarne, zelovoce, syrarne. ryby. S menom firmy, majitelomm maximalne franchise. V kazdom meste farmarske trhy aj niekolko krat do tyzdna

Hlavne že medzi skupujúcimi ornú pôdu na Slovensku sú aj Holanďania. Čo ich k tomu vedie?

Podrobnejšie info asi Pavol poskytne.
no vedie ich k tomu to, ze budu NL korporacie vediet svoje vyrobky vyrabat este lacnejsie, lebo im to my sprosti SLovaci umoznime. A potom nam vyrobky u nas vyrobene a dopestovane budu za drahe peniaze predavat. V NL si podu nekupis. Jednoduche ako facka. Slovaci predaju aj vlastnu mat a potom budu plakat, ako nas vsetci ovladaju a okradaju a zotrocuju.

Žiadny poriadny sedliak nepredá svoju pôdu. Z toho mi vychádza, že to Slovák nebude. Rovnicu si zostav sám.
lujza.j
26.02.14,11:45
Jediná cesta je postupne podporovať svoje zdroje a začať ignorovať dovoz čohokoľvek. To ako utópiu nevidím, dorastá mládež, je uvedomelejšia, aspoň jej podstatná časť, dovolím si tvrdiť.
Nie je tu však zatiaľ žiadny koordinátor poriadnej kampane pre osvetu ľudí v tejto oblasti.
ja som v tomto silne pesimistická:(...áno to by bola pre nich facka.
..mládež?!...mám pocit, že všetci-skoro chcú ísť ta het.....ja už nie som mládež a tiež sa chystám....
Llívia
26.02.14,12:06
nuz tak potom nestekajme, budme ticho, drzme hubu a krok a jedzme odpad zo zapadnej europy. Hlavne ze nie sme naivni, ci?
Núti ťa niekto žrať ten odpad?
taiko
26.02.14,12:45
Jediná cesta je postupne podporovať svoje zdroje a začať ignorovať dovoz čohokoľvek. To ako utópiu nevidím, dorastá mládež, je uvedomelejšia, aspoň jej podstatná časť, dovolím si tvrdiť.
Nie je tu však zatiaľ žiadny koordinátor poriadnej kampane pre osvetu ľudí v tejto oblasti.
ja som v tomto silne pesimistická:(...áno to by bola pre nich facka.
..mládež?!...mám pocit, že všetci-skoro chcú ísť ta het.....ja už nie som mládež a tiež sa chystám....
tiez si myslim, ze dnesna mladez ma Slovesnko silne v .....
erik555
26.02.14,13:12
nuz tak potom nestekajme, budme ticho, drzme hubu a krok a jedzme odpad zo zapadnej europy. Hlavne ze nie sme naivni, ci?
Núti ťa niekto žrať ten odpad?
To nie je o tom, ci nas niekto nuti zrat "ten odpad", ale o tom, ze preco ho tu vobec mame!!! A ako je to mozne, ze sa povoluje predavat! Ale to je asi na dlhu debatu. Po revolucii to zacalo tym, ze potravinarsky a chovatelsky priemysel na Slovensku isiel ku dnu! Vysledok pozname vdaka slovenskym politikom pocnuc Meciarom, cez Dzurindu po Fica! Teraz sme v potravinovej sebestacnosti (a tym aj bezpecnosti) najhorsi v nasom regione!
Jurino
26.02.14,14:20
Jediná cesta je postupne podporovať svoje zdroje a začať ignorovať dovoz čohokoľvek. To ako utópiu nevidím, dorastá mládež, je uvedomelejšia, aspoň jej podstatná časť, dovolím si tvrdiť.
Nie je tu však zatiaľ žiadny koordinátor poriadnej kampane pre osvetu ľudí v tejto oblasti.
ja som v tomto silne pesimistická:(...áno to by bola pre nich facka.
..mládež?!...mám pocit, že všetci-skoro chcú ísť ta het.....ja už nie som mládež a tiež sa chystám....

Ja som taktiež silne pesimistický, ale nie preto, že je to moje životné krédo. Ak by som mal bojkotovať dovoz a nakupovať len domáce výrobky, resp. nekupovať zahraničný tovar, tak by som si odrazu uvedomil, že preplácam a častokát kupujem šmejd. Ak budeme kupovať nekvalitný tovar, naši, alebo aj zahraniční výrobcovia nám ho budú ďalej ponúkať. Ako vraví SamuelSK v téme, som toho istého názoru, podľa mojich skúseností kúpim doma 50 percent nekvalitných potravín a napr. v Rakúsku som nespokojný len s 2-5 percentami tovaru. Ako príklad uvediem napr. tuhé klasické mydlo. Na Slovensku kúpim v COOP za 39 centov 100 g naše slovenské mydlo, ktoré vysušuje pokožku a smrdí na celú kúpelňu a jeho puch sa šíri až k stupačkám na WC. V Rakúsku kúpim v Lídli tuhé 150 g mydlo Cien za 29 centov, ktoré je veľmi kvalitné. Kúpite tam tri druhy a olivové sa veľmi ponáša na pravé olivové mydlá, ktoré zoženiete napr. v Grécku. A to skutočne nezavádzam, len skeptikom radím, stačí ísť, kúpiť a vyskúšať oba tovary a porovnať kvalitu.
kopretinka
26.02.14,21:50
Jediná cesta je postupne podporovať svoje zdroje a začať ignorovať dovoz čohokoľvek. To ako utópiu nevidím, dorastá mládež, je uvedomelejšia, aspoň jej podstatná časť, dovolím si tvrdiť.
Nie je tu však zatiaľ žiadny koordinátor poriadnej kampane pre osvetu ľudí v tejto oblasti.
mládež musí mať všetko IN,COOL a ZNAČKOVÉ. Neohúriš ich slovenským jogurtom....musí byť minimálne s obrázkom Disney......
cacka
27.02.14,06:42
Nuž, na Slovensku je to dosť aj o tom, že drvivá väčšina ľudí žije na hranici biedy (alebo aj pod ňou), takže tých kvalita nikdy zaujímať nebude. Hlavne, aby nakŕmili svoju rodinu a lacno. To čo tie potraviny obsahujú ich bohužiaľ nezaujíma.
Ja som sa minulý rok snažila prejsť na zdravšiu stravu - prestala som používať biely cukor, bielu múku a iné ďalšie. Ale za chvíľu bolo po výplate lebo med je sakra drahý a čo sa týka nejakej kvalitnej múky a iných výrobkov ani nehovorím. A to som v našom regióne nezohnala kvalitné mäso, zeleninu a ovocie. Všetko je len v obchoďákoch a keď prídem na tržnicu, tak je to to isté, možno okrem sezóny, ktorá netrvá večne. Pamätám ešte, že som zeleninu musela doma najskôr umyť od hliny, aby som ju mohla použiť...a dnes? všetko "krásne" vyprané a bez chuti. A upečené kura sa dalo jesť aj na tretí deň...kde sú tie časy???
Dáša_
27.02.14,06:53
ja mám pocit, že základ je, prestať kupovať polotovary, pochutiny typu rozne lupienky, dobošky, keksíky, jogurtové divočiny, sladené vody, salámy... a pre svoje zdravie tým urobíš prvý krok.

Lebo teda, dosť často sledujem v obchodoch nákupné košíky a je to smutné, čo je v nich. A mám pocit, že čím menej v peňaženke, tým viac nezmyslov.

Keď som vyrastala, tak zďaleka sme nemávali jogurt denne, ani týždenne. Je teda pravda, že sme pili lepšie mlieko... Ale ani keksíky neboli denne, ani šunka... Nehovoriac o roznych sladkých vodach... Dnes sa tvárime, že bez toho nemôžeme byť, lebo... (nás o tom presviedča marketing a reklama)
BXLmiami
27.02.14,07:00
Tiež som skeptická.Ale viete,ja robím s deťmi a mamičkami-nevysvetlím,že dieťa potrebuje čerstvú stravu a nie tie blivajzy typu kaša v prášku.Nie je vysvetliteľné-hlavne starým mamám-že dieťa môže piť čistú vodu,že mu netreba dávať presladené čajíčky a všelijaké džusiky.Nie je vysvetliteľné,že netreba do dieťaťa pchať čokolády,medvedíky,lízatká,zmrzliny...A už vôbec nie je vysvetliteľné že udeniny/aj salámy,šunky,párky/nepatria do detskej stravy.Že polievka môže byť chutná aj bez Vegety či maggi.Nie je to vysvetliteľné.
taiko
27.02.14,07:04
ja mám pocit, že základ je, prestať kupovať polotovary, pochutiny typu rozne lupienky, dobošky, keksíky, jogurtové divočiny, sladené vody, salámy... a pre svoje zdravie tým urobíš prvý krok.

Lebo teda, dosť často sledujem v obchodoch nákupné košíky a je to smutné, čo je v nich. A mám pocit, že čím menej v peňaženke, tým viac nezmyslov.

Keď som vyrastala, tak zďaleka sme nemávali jogurt denne, ani týždenne. Je teda pravda, že sme pili lepšie mlieko... Ale ani keksíky neboli denne, ani šunka... Nehovoriac o roznych sladkých vodach... Dnes sa tvárime, že bez toho nemôžeme byť, lebo... (nás o tom presviedča marketing a reklama)
najhorsie na tom je ze si ludia neuvedomuju, ze to uz nie su keksiky, jogurty, dobosky, ale laktozou, syrovatkou, umelymi sladidlami a farbivami a tukmi napchate cosi, co je dnes jogurtom a zajtra bude zmrzlinou, ci vybornou susenou omackou ku kuratu, za ktore vas pochvali aj svokra. Ved uz ani tej jednoduchej tresky treba zjest 1 kg, aby sa clovek zasytil. lebo nutricna hodnota je biedna a to nehovorim o tej chuti.
alaya1
27.02.14,07:10
My sa snazime jest aspon primerane prostrediu a moznostiam nakupu. Aj ked je to pre mna casovo narocne- varim doma. Viem, co tam dam a co jeme. Nechodime ani do restauracii, nakolko polske kuracie neoblubujemehttp://www.celysvet.cz/skin/smile/s11952.gif . Zial, ovocie, zeleninu dopestovat nemozem, to sa musim uspokojit s tym, co mozem kupit v obchodoch. Podla mna je uplne jedno, v ktorom retazci kupim, vsetko je jedna varka. Polotovary, ani jedla v prasku nekupujem, ani bujony nedavam, len cisty vyvar,chlieb, pecivo, cestoviny robim sama doma. Mlieko nekupujem trvanlive, ked ked vydrzi aj 3 mesiace, to uz ani mlieko nie je. Kupujem v automate na mlieko a prevaram.
Vodu pijeme len cistu z Brity, sem tam mineralka. Kavu caje nepijem, nechutia mi a uz dlho, predllho nefajcim.
Deti cukriky nemusia, ved su uz velke, ale ked idem okolo vencekov v cukrarni, oci by jedli, to neutajim http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11902.gif
Dáša_
27.02.14,07:11
Tiež som skeptická.Ale viete,ja robím s deťmi a mamičkami-nevysvetlím,že dieťa potrebuje čerstvú stravu a nie tie blivajzy typu kaša v prášku.Nie je vysvetliteľné-hlavne starým mamám-že dieťa môže piť čistú vodu,že mu netreba dávať presladené čajíčky a všelijaké džusiky.Nie je vysvetliteľné,že netreba do dieťaťa pchať čokolády,medvedíky,lízatká,zmrzliny...A už vôbec nie je vysvetliteľné že udeniny/aj salámy,šunky,párky/nepatria do detskej stravy.Že polievka môže byť chutná aj bez Vegety či maggi.Nie je to vysvetliteľné.

No to verím.
Ale v čom to je? V reklame, ktorá je naozaj všade? Alebo v pohodlnosti? V neinformovanosti? Ja fakt netuším
Llívia
27.02.14,07:18
Nuž, na Slovensku je to dosť aj o tom, že drvivá väčšina ľudí žije na hranici biedy (alebo aj pod ňou), takže tých kvalita nikdy zaujímať nebude. Hlavne, aby nakŕmili svoju rodinu a lacno. To čo tie potraviny obsahujú ich bohužiaľ nezaujíma.
Ja som sa minulý rok snažila prejsť na zdravšiu stravu - prestala som používať biely cukor, bielu múku a iné ďalšie. Ale za chvíľu bolo po výplate lebo med je sakra drahý a čo sa týka nejakej kvalitnej múky a iných výrobkov ani nehovorím. A to som v našom regióne nezohnala kvalitné mäso, zeleninu a ovocie. Všetko je len v obchoďákoch a keď prídem na tržnicu, tak je to to isté, možno okrem sezóny, ktorá netrvá večne. Pamätám ešte, že som zeleninu musela doma najskôr umyť od hliny, aby som ju mohla použiť...a dnes? všetko "krásne" vyprané a bez chuti. A upečené kura sa dalo jesť aj na tretí deň...kde sú tie časy???
Hrubo zvýraznené veľakrát nezaujíma ani tých lepšie zarábajúcich.
BXLmiami
27.02.14,07:25
Nie je to o zárobkoch skôr o mentalite.Na domácu sa vždy nájde a deťom sa kúpi vlašák-koľko by za to bolo zemiakov a prívarkov?A bublanina za plech vyjde finančne určite lepšie pre deti ako také isté množstvo kúpených sladkostí.Je to o nás a nemôže za to nikto iný len my.
alaya1
27.02.14,07:27
Dr. ma pravdu, nie je to o prachoch, ale o zmyslani ludi. Priklady, ktore uviedla su presne, to, co si myslim aj ja.
buchač
27.02.14,07:29
My sa snazime jest aspon primerane prostrediu a moznostiam nakupu. Aj ked je to pre mna casovo narocne- varim doma. Viem, co tam dam a co jeme. Nechodime ani do restauracii, nakolko polske kuracie neoblubujemehttp://www.celysvet.cz/skin/smile/s11952.gif . Zial, ovocie, zeleninu dopestovat nemozem, to sa musim uspokojit s tym, co mozem kupit v obchodoch. Podla mna je uplne jedno, v ktorom retazci kupim, vsetko je jedna varka. Polotovary, ani jedla v prasku nekupujem, ani bujony nedavam, len cisty vyvar,chlieb, pecivo, cestoviny robim sama doma. Mlieko nekupujem trvanlive, ked ked vydrzi aj 3 mesiace, to uz ani mlieko nie je. Kupujem v automate na mlieko a prevaram.
Vodu pijeme len cistu z Brity, sem tam mineralka. Kavu caje nepijem, nechutia mi a uz dlho, predllho nefajcim.
Deti cukriky nemusia, ved su uz velke, ale ked idem okolo vencekov v cukrarni, oci by jedli, to neutajim http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11902.gif

Ty nie si normál .....
To Ťa budú asi musieť zraziť autom pri tej zdravej strove .... :D :D :D
taiko
27.02.14,07:29
Nie je to o zárobkoch skôr o mentalite.Na domácu sa vždy nájde a deťom sa kúpi vlašák-koľko by za to bolo zemiakov a prívarkov?A bublanina za plech vyjde finančne určite lepšie pre deti ako také isté množstvo kúpených sladkostí.Je to o nás a nemôže za to nikto iný len my.
svokra sa rozsoupla na vianoce a napiekla milion pernickov. Este ich stale dojedam. Za dva mesiace sme nekupili jediny keksik, jedinu cokoladu, iba tie pernicky pucim. A to si veru mozem zo svojej vyplaty kupit kilometer sladkosti kazdy mesiac. Pernicky urcite vyjdu lacnejsie ako fajne talianske susienky, ktore normalne kupujeme a urcite su tie pernicky aj zdravsie, minimalne preto, lebo vieme co v nich je.. takze aj ked na to mam, davam svokre dalsiu zakazku na pernicky a urobi mi aj kakaove a hotovo :)
taiko
27.02.14,07:31
My sa snazime jest aspon primerane prostrediu a moznostiam nakupu. Aj ked je to pre mna casovo narocne- varim doma. Viem, co tam dam a co jeme. Nechodime ani do restauracii, nakolko polske kuracie neoblubujemehttp://www.celysvet.cz/skin/smile/s11952.gif . Zial, ovocie, zeleninu dopestovat nemozem, to sa musim uspokojit s tym, co mozem kupit v obchodoch. Podla mna je uplne jedno, v ktorom retazci kupim, vsetko je jedna varka. Polotovary, ani jedla v prasku nekupujem, ani bujony nedavam, len cisty vyvar,chlieb, pecivo, cestoviny robim sama doma. Mlieko nekupujem trvanlive, ked ked vydrzi aj 3 mesiace, to uz ani mlieko nie je. Kupujem v automate na mlieko a prevaram.
Vodu pijeme len cistu z Brity, sem tam mineralka. Kavu caje nepijem, nechutia mi a uz dlho, predllho nefajcim.
Deti cukriky nemusia, ved su uz velke, ale ked idem okolo vencekov v cukrarni, oci by jedli, to neutajim http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11902.gif
aj my varime doma, minimalne 3x do tyzdna si nosime obedy do roboty. Nie aby som usetril, ale aby som sa najedol a nejedol odpad
taiko
27.02.14,07:33
My sa snazime jest aspon primerane prostrediu a moznostiam nakupu. Aj ked je to pre mna casovo narocne- varim doma. Viem, co tam dam a co jeme. Nechodime ani do restauracii, nakolko polske kuracie neoblubujemehttp://www.celysvet.cz/skin/smile/s11952.gif . Zial, ovocie, zeleninu dopestovat nemozem, to sa musim uspokojit s tym, co mozem kupit v obchodoch. Podla mna je uplne jedno, v ktorom retazci kupim, vsetko je jedna varka. Polotovary, ani jedla v prasku nekupujem, ani bujony nedavam, len cisty vyvar,chlieb, pecivo, cestoviny robim sama doma. Mlieko nekupujem trvanlive, ked ked vydrzi aj 3 mesiace, to uz ani mlieko nie je. Kupujem v automate na mlieko a prevaram.
Vodu pijeme len cistu z Brity, sem tam mineralka. Kavu caje nepijem, nechutia mi a uz dlho, predllho nefajcim.
Deti cukriky nemusia, ved su uz velke, ale ked idem okolo vencekov v cukrarni, oci by jedli, to neutajim http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11902.gif

Ty nie si normál .....
To Ťa budú asi musieť zraziť autom pri tej zdravej strove .... :D :D :D
Buchy toto nie je o zdravej strave, ale o kvalitnej strave. sak aj ten co chce jest tlacenku a klobasy, aby si ich robil sam, lebo to co sa da kupit, je otrasne. Ludia davaju peniaze za odpadky.
taiko
27.02.14,07:38
Nuž, na Slovensku je to dosť aj o tom, že drvivá väčšina ľudí žije na hranici biedy (alebo aj pod ňou), takže tých kvalita nikdy zaujímať nebude. Hlavne, aby nakŕmili svoju rodinu a lacno. To čo tie potraviny obsahujú ich bohužiaľ nezaujíma.
Ja som sa minulý rok snažila prejsť na zdravšiu stravu - prestala som používať biely cukor, bielu múku a iné ďalšie. Ale za chvíľu bolo po výplate lebo med je sakra drahý a čo sa týka nejakej kvalitnej múky a iných výrobkov ani nehovorím. A to som v našom regióne nezohnala kvalitné mäso, zeleninu a ovocie. Všetko je len v obchoďákoch a keď prídem na tržnicu, tak je to to isté, možno okrem sezóny, ktorá netrvá večne. Pamätám ešte, že som zeleninu musela doma najskôr umyť od hliny, aby som ju mohla použiť...a dnes? všetko "krásne" vyprané a bez chuti. A upečené kura sa dalo jesť aj na tretí deň...kde sú tie časy???
Ta chudoba ma viac rozmerov, Kolko z tych "chudobnych" ludi si robi domaci rozpocet a planuje? kolko z tych chudobny ludi plati nezmyelne uroky za pozicku na dovolenku? KOlko z tych "chudobnych" ludi kupuje vacsie balenia tovaru aby usetrili na jednotkovej cene?
buchač
27.02.14,07:38
aj my varime doma, minimalne 3x do tyzdna si nosime obedy do roboty. Nie aby som usetril, ale aby som sa najedol a nejedol odpad

Na vojne som videl , že ako sa varí ...občas som mal službu v kuchyni .
Videl som , čo sa dáva do kotlov ... aké mäso , aké koreniny , aké oné a podobne .
Proste celý proces až po nadávkovanie na tanier ...
Jedlo bolo vcelku chutné , poctivé ... žiaden humus a či bordel .

ALE aj tak som si nosil stravu z domu ....;)
taiko
27.02.14,07:40
aj my varime doma, minimalne 3x do tyzdna si nosime obedy do roboty. Nie aby som usetril, ale aby som sa najedol a nejedol odpad

Na vojne som videl , že ako sa varí ...občas som mal službu v kuchyni .
Videl som , čo sa dáva do kotlov ... aké mäso , aké koreniny , aké oné a podobne .
Proste celý proces až po nadávkovanie na tanier ...
Jedlo bolo vcelku chutné , poctivé ... žiaden humus a či bordel .

ALE aj tak som si nosil stravu z domu ....;)
a preco? ked to bolo chutne, poctive a videl si co v tom je, v com bol problem?
buchač
27.02.14,07:44
a preco? ked to bolo chutne, poctive a videl si co v tom je, v com bol problem?

Jedným slovom povedané - najjednoduchší výraz ... " trávenie " ...
alaya1
27.02.14,07:47
My sa snazime jest aspon primerane prostrediu a moznostiam nakupu. Aj ked je to pre mna casovo narocne- varim doma. Viem, co tam dam a co jeme. Nechodime ani do restauracii, nakolko polske kuracie neoblubujemehttp://www.celysvet.cz/skin/smile/s11952.gif . Zial, ovocie, zeleninu dopestovat nemozem, to sa musim uspokojit s tym, co mozem kupit v obchodoch. Podla mna je uplne jedno, v ktorom retazci kupim, vsetko je jedna varka. Polotovary, ani jedla v prasku nekupujem, ani bujony nedavam, len cisty vyvar,chlieb, pecivo, cestoviny robim sama doma. Mlieko nekupujem trvanlive, ked ked vydrzi aj 3 mesiace, to uz ani mlieko nie je. Kupujem v automate na mlieko a prevaram.
Vodu pijeme len cistu z Brity, sem tam mineralka. Kavu caje nepijem, nechutia mi a uz dlho, predllho nefajcim.
Deti cukriky nemusia, ved su uz velke, ale ked idem okolo vencekov v cukrarni, oci by jedli, to neutajim http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11902.gif

Ty nie si normál .....
To Ťa budú asi musieť zraziť autom pri tej zdravej strove .... :D :D :D


OOO, no, neviem, ci varim zdravu stravu, lebo taky poctivy segedin s 33% smotanou, domacou knedlou, zrovna zdrave jedlo nie je, ale je domace :)
Antea
27.02.14,07:57
Jediná cesta je postupne podporovať svoje zdroje a začať ignorovať dovoz čohokoľvek. To ako utópiu nevidím, dorastá mládež, je uvedomelejšia, aspoň jej podstatná časť, dovolím si tvrdiť.
Nie je tu však zatiaľ žiadny koordinátor poriadnej kampane pre osvetu ľudí v tejto oblasti.
Bože, never, vidím to u nás. V Mlynoch je mekáč a by si videla okolo jednej koľko deciek sa tam valí, a tam jedia to čo jedia. A čo už povieš takej ......., keď uprostred leta, keď sú na tržnici krásne, voňavé a chutné broskyne z neďalekej dediny ona nakupuje šit v Bille. Ťažko na to pozerať. A Holanďanov už aj z Kene vyhnali a mi im tu dovoľujeme.....
Antea
27.02.14,08:10
nuz tak potom nestekajme, budme ticho, drzme hubu a krok a jedzme odpad zo zapadnej europy. Hlavne ze nie sme naivni, ci?
Núti ťa niekto žrať ten odpad?
To nie je o tom, ci nas niekto nuti zrat "ten odpad", ale o tom, ze preco ho tu vobec mame!!! A ako je to mozne, ze sa povoluje predavat! Ale to je asi na dlhu debatu. Po revolucii to zacalo tym, ze potravinarsky a chovatelsky priemysel na Slovensku isiel ku dnu! Vysledok pozname vdaka slovenskym politikom pocnuc Meciarom, cez Dzurindu po Fica! Teraz sme v potravinovej sebestacnosti (a tym aj bezpecnosti) najhorsi v nasom regione!
Máš pravdu, išiel ku dnu, a to práve zásluhou Holanďanov, ktorí tu začali dovážať potraviny , kvety za dampigové ceny /píš ako počuješ/, Slovač sa išla po.....ť a tým naše poľno išlo pomaly, ale isto dole vodou. Pri Nitre boli veľké skleníky Zelokvetu, všetko zmizlo, asi pred rokom sa v miestnych novinách nejaký novinárik vytešoval, že blízko Nitry postavia Holanďania skleníky....no nie je to na vraždu, len presne neviem koho.
Antea
27.02.14,08:14
Jediná cesta je postupne podporovať svoje zdroje a začať ignorovať dovoz čohokoľvek. To ako utópiu nevidím, dorastá mládež, je uvedomelejšia, aspoň jej podstatná časť, dovolím si tvrdiť.
Nie je tu však zatiaľ žiadny koordinátor poriadnej kampane pre osvetu ľudí v tejto oblasti.
ja som v tomto silne pesimistická:(...áno to by bola pre nich facka.
..mládež?!...mám pocit, že všetci-skoro chcú ísť ta het.....ja už nie som mládež a tiež sa chystám....

Ja som taktiež silne pesimistický, ale nie preto, že je to moje životné krédo. Ak by som mal bojkotovať dovoz a nakupovať len domáce výrobky, resp. nekupovať zahraničný tovar, tak by som si odrazu uvedomil, že preplácam a častokát kupujem šmejd. Ak budeme kupovať nekvalitný tovar, naši, alebo aj zahraniční výrobcovia nám ho budú ďalej ponúkať. Ako vraví SamuelSK v téme, som toho istého názoru, podľa mojich skúseností kúpim doma 50 percent nekvalitných potravín a napr. v Rakúsku som nespokojný len s 2-5 percentami tovaru. Ako príklad uvediem napr. tuhé klasické mydlo. Na Slovensku kúpim v COOP za 39 centov 100 g naše slovenské mydlo, ktoré vysušuje pokožku a smrdí na celú kúpelňu a jeho puch sa šíri až k stupačkám na WC. V Rakúsku kúpim v Lídli tuhé 150 g mydlo Cien za 29 centov, ktoré je veľmi kvalitné. Kúpite tam tri druhy a olivové sa veľmi ponáša na pravé olivové mydlá, ktoré zoženiete napr. v Grécku. A to skutočne nezavádzam, len skeptikom radím, stačí ísť, kúpiť a vyskúšať oba tovary a porovnať kvalitu.
Kúp od nás mydielka, my vyrábame fajnové......:)
Antea
27.02.14,08:19
ja mám pocit, že základ je, prestať kupovať polotovary, pochutiny typu rozne lupienky, dobošky, keksíky, jogurtové divočiny, sladené vody, salámy... a pre svoje zdravie tým urobíš prvý krok.

Lebo teda, dosť často sledujem v obchodoch nákupné košíky a je to smutné, čo je v nich. A mám pocit, že čím menej v peňaženke, tým viac nezmyslov.

Keď som vyrastala, tak zďaleka sme nemávali jogurt denne, ani týždenne. Je teda pravda, že sme pili lepšie mlieko... Ale ani keksíky neboli denne, ani šunka... Nehovoriac o roznych sladkých vodach... Dnes sa tvárime, že bez toho nemôžeme byť, lebo... (nás o tom presviedča marketing a reklama)
Máš pravdu že čím menej v peňaženke, tým viac nezmyslov. Máme takých susedov, v ďalšom baráku, päť detí a by si videla čo nakupujú a koľko tej sladenej vody.
buchač
27.02.14,08:24
ja mám pocit, že základ je, prestať kupovať polotovary, pochutiny typu rozne lupienky, dobošky, keksíky, jogurtové divočiny, sladené vody, salámy... a pre svoje zdravie tým urobíš prvý krok.

Lebo teda, dosť často sledujem v obchodoch nákupné košíky a je to smutné, čo je v nich. A mám pocit, že čím menej v peňaženke, tým viac nezmyslov.

Keď som vyrastala, tak zďaleka sme nemávali jogurt denne, ani týždenne. Je teda pravda, že sme pili lepšie mlieko... Ale ani keksíky neboli denne, ani šunka... Nehovoriac o roznych sladkých vodach... Dnes sa tvárime, že bez toho nemôžeme byť, lebo... (nás o tom presviedča marketing a reklama)

...za chvíľu sa niekto vyjadrí :
- že bola iná doba
- že nebola taká ponuka
- že bola drahota
- že proste socializmus ....atď
účtovník 007
27.02.14,09:32
Buchač, ale vtedy bola naozaj iná doba. Nedostočná ponuka spôsobila, že sme si veci vyrábali doma. Presne sme vedeli, čo sme si tam dali a v akej kvalite. Tvaroh, syry, šťavy, salámy, klobásy, zaváraniny, džemy.......ešte aj šunka sa varila doma v takom antikorovom čude. Bežne sa doma varilo, žiadne polotovary. Dnes sa nikomu nechce doma nič robiť, zaváranie a vyváranie je niektorým na smiech. Len si treba všetko uľahčiť, užívať si......, tak nech si takí potom jedia odpad a naivne dúfajú, že vo výrobni im niekto urobí 100% kvalitný výrobok tak, ako doma. A hlavne za 0,50 centov za 10 dkg. Treba pohnúť zadkom, menej počúvať tie kecy o užívaní si a zase začať doma vyrábať pre seba 100% kvalitu.
Dáša_
27.02.14,09:42
........ Dnes sa nikomu nechce doma nič robiť, zaváranie a vyváranie je niektorým na smiech. Len si treba všetko uľahčiť, užívať si......,

aj ked to nie úplne súvisí s jedlom, ale je sranda, že si uľahčujeme život, šetríme čas. Nechodíme pešo, lebo sa ponáhľame, aby sme stihli bežiaci pás vo fitku, nenosíme ťažké tašky, aby sme mohli ťahať závažia. A čas na varenie ušetríme, aby sme sa mohli v telke pozerať na relácie o varení napríklad :D

Ale to je už na každom, čo si zvolí...

Ja už viem, že druhých nepresvedčím, keď nechcú. A tak sa doslova hrám na vlastnom piesočku....

Ale stále si myslím, že by aspoň bolo fajn vymieäňať si informácie o kvalitných potravinách v obchodoch. lebo nemáme každý blízko do rakuska...
Llívia
27.02.14,09:45
Jediná cesta je postupne podporovať svoje zdroje a začať ignorovať dovoz čohokoľvek. To ako utópiu nevidím, dorastá mládež, je uvedomelejšia, aspoň jej podstatná časť, dovolím si tvrdiť.
Nie je tu však zatiaľ žiadny koordinátor poriadnej kampane pre osvetu ľudí v tejto oblasti.
Bože, never, vidím to u nás. V Mlynoch je mekáč a by si videla okolo jednej koľko deciek sa tam valí, a tam jedia to čo jedia. A čo už povieš takej ......., keď uprostred leta, keď sú na tržnici krásne, voňavé a chutné broskyne z neďalekej dediny ona nakupuje šit v Bille. Ťažko na to pozerať. A Holanďanov už aj z Kene vyhnali a mi im tu dovoľujeme.....
Ani mekáč netreba. Stačí sa spýtať predavačiek, ktoré pracujú v obchodoch blízko škôl, čo deti nakupujú: sladkosti, sladené nápoje, bežne aj energeťáky.

Možno niekde v archíve nájdete jednu časť Áno, šéfe!, ktorá sa natáčala v školskej jedálni. Uvarili skvelé jedlo, ktoré minimálne polovica deciek vrátila. Kopa z nich sa potom išla najesť do blízkeho rýchleho občerstvenia.
Dáša_
27.02.14,10:14
ono to nemusia byť ani mladí - špecialna kapitola sú dôchodcovia. keď sa napríklad človek spýta, prečo jedia to želatínové čudo, čo sa tvári ako slanina, tak sa dozvie, že aké je to dobré na ich zuby... No čo už povedať
buchač
27.02.14,10:18
Buchač, ale vtedy bola naozaj iná doba. Nedostočná ponuka spôsobila, že sme si veci vyrábali doma. Presne sme vedeli, čo sme si tam dali a v akej kvalite. Tvaroh, syry, šťavy, salámy, klobásy, zaváraniny, džemy.......ešte aj šunka sa varila doma v takom antikorovom čude. Bežne sa doma varilo, žiadne polotovary. Dnes sa nikomu nechce doma nič robiť, zaváranie a vyváranie je niektorým na smiech. Len si treba všetko uľahčiť, užívať si......, tak nech si takí potom jedia odpad a naivne dúfajú, že vo výrobni im niekto urobí 100% kvalitný výrobok tak, ako doma. A hlavne za 0,50 centov za 10 dkg. Treba pohnúť zadkom, menej počúvať tie kecy o užívaní si a zase začať doma vyrábať pre seba 100% kvalitu.

Naozaj ...??? :eek:;):rolleyes::---


...šak viem , no nie ...;)
Ča sa dá , čo viem , čo sa ( aj ) oplatí ...nuž doma sa snažím .
Dokonca silne uvažujeme aj o tom , že si zaobstaráme prírodnú kosačku a na jeseň bude jahňacinka...:rolleyes:
Na tú kvalitu ja osobne pozerám už len z tých zdravotných dôvodov , no je jasné , že zhreším v pohode aj ja ...
lujza.j
27.02.14,10:20
........ Dnes sa nikomu nechce doma nič robiť, zaváranie a vyváranie je niektorým na smiech. Len si treba všetko uľahčiť, užívať si......,

aj ked to nie úplne súvisí s jedlom, ale je sranda, že si uľahčujeme život, šetríme čas. Nechodíme pešo, lebo sa ponáhľame, aby sme stihli bežiaci pás vo fitku, nenosíme ťažké tašky, aby sme mohli ťahať závažia. A čas na varenie ušetríme, aby sme sa mohli v telke pozerať na relácie o varení napríklad :D

Ale to je už na každom, čo si zvolí...

Ja už viem, že druhých nepresvedčím, keď nechcú. A tak sa doslova hrám na vlastnom piesočku....

Ale stále si myslím, že by aspoň bolo fajn vymieäňať si informácie o kvalitných potravinách v obchodoch. lebo nemáme každý blízko do rakuska...



takto som to poňala aj ja.../moje mydlá a šampúchy/....škoda energie:)...kamoška má "4"vlasy na hlave....ked jej poviem že rovnaký bordel je elséf ako cien z lídlu....tak ten prvý je predsa "značkový"-bordel a za viac peňazí..... nepovie, že dones tvoj vyskúšam...:)...tak asi tak....
tvoj článok o šampónoch...čo si dala do témy o mydlách...som rozposlala kade - komu...nikto to ani nečítal....a potom sa všetci sťažujú aké majú vlasy ako mu padajú a pod.,
a nie.... nie je to o peniazoch je to v hlave...doma perie v persile, ale za lepšie žrádlo peniaze nedá!
taiko
27.02.14,10:23
........ Dnes sa nikomu nechce doma nič robiť, zaváranie a vyváranie je niektorým na smiech. Len si treba všetko uľahčiť, užívať si......,

aj ked to nie úplne súvisí s jedlom, ale je sranda, že si uľahčujeme život, šetríme čas. Nechodíme pešo, lebo sa ponáhľame, aby sme stihli bežiaci pás vo fitku, nenosíme ťažké tašky, aby sme mohli ťahať závažia. A čas na varenie ušetríme, aby sme sa mohli v telke pozerať na relácie o varení napríklad :D

Ale to je už na každom, čo si zvolí...

Ja už viem, že druhých nepresvedčím, keď nechcú. A tak sa doslova hrám na vlastnom piesočku....

Ale stále si myslím, že by aspoň bolo fajn vymieäňať si informácie o kvalitných potravinách v obchodoch. lebo nemáme každý blízko do rakuska...
Mala si na mysli taketo nieco, ked si hovorila o zdielani informacii? http://www.porada.sk/t237167-farmari-producenti-kvalitnych-produktov-banska-bystrica-a-okolie.html#post2502954
kukučka
27.02.14,11:05
Keby to ľudia nekupovali, nepredávalo by sa to.
Ľudia spohodlneli a dali sa oklamať reklamou - zo začiatku dobrovoľne a dnes si to ani neuvedomujú, len opakujú ako papagáj. Koľkí z vás aj tu v téme čo dnes na obed použijú výraz nezdravé jedlo?
Podstatou reklamy predsa nie je osveta o vašom zdraví, ale snaha pritiahnúť vás do obchodu a draho vám predať šmejdy v lákavých plastových obaloch. To čo si sami vypestujete, vychováte a spracujete je "nezdravé."
Dala som tu do témy potravíny pred dvoma dňami link o pečení chleba, žiadna odozva.

Koľkí z vás pijú vodu z vodovodu, varia na bravčovej masti, či masle, alebo zjedia surové vajíčko?
Nemá význam "páchať dobro?"
erik555
27.02.14,11:14
Keby to ľudia nekupovali, nepredávalo by sa to.

Ale co konkretne? Vsetky predavane potraviny v hypermarketoch?
Stale nerozumiem tejto teme o com sa tu bavime! Lebo potraviny to je uz v dnesnej dobe strasne siroky pojem, ked je tolko v obchodoch na vyber. A zas vsetkych ludi na Slovensku nenakrmi predaj z dvorov, ked este k tomu nie kazdy ma moznost za nimi cestovat!!! Fakt nerozumiem, co mi tu vlastne chceme vyriesit!!!
Llívia
27.02.14,11:28
Možno niekde v archíve nájdete jednu časť Áno, šéfe!, ktorá sa natáčala v školskej jedálni. Uvarili skvelé jedlo, ktoré minimálne polovica deciek vrátila. Kopa z nich sa potom išla najesť do blízkeho rýchleho občerstvenia....
http://www.youtube.com/watch?v=IVtyjK9hR4Y
Samotné kuchárky hovoria o tom, ako decká nie sú naučené jesť to, čo ony varia, zato keby urobili hamburger... "Uvedomelá mládež".
alaya1
27.02.14,11:40
Keby to ľudia nekupovali, nepredávalo by sa to.
Ľudia spohodlneli a dali sa oklamať reklamou - zo začiatku dobrovoľne a dnes si to ani neuvedomujú, len opakujú ako papagáj. Koľkí z vás aj tu v téme čo dnes na obed použijú výraz nezdravé jedlo?
Podstatou reklamy predsa nie je osveta o vašom zdraví, ale snaha pritiahnúť vás do obchodu a draho vám predať šmejdy v lákavých plastových obaloch. To čo si sami vypestujete, vychováte a spracujete je "nezdravé."
Dala som tu do témy potravíny pred dvoma dňami link o pečení chleba, žiadna odozva.

Koľkí z vás pijú vodu z vodovodu, varia na bravčovej masti, či masle, alebo zjedia surové vajíčko?
Nemá význam "páchať dobro?"



Vyznacene praktizujem, surove vajicko- to by som nezvladla http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11900.gif
lujza.j
27.02.14,11:48
myslím, že podobne dopadol aj "šéfkuchár bez čepice" v anglii.....myslím, že rodičia detí nie su iní....kolko blavákov a návštevníkov IKEA sa v rámci víkendovej kultúry v tej výkrmni "nežerie".....tých akože špecialit....ked vidím v At-čku lidli v košíku pakle mletého mäsa...tak kto je asi vlastníkom toho koša....
a reklama...áno do nekonečna omieľané reklamované...snažím sa nepodlahnúť!sladkosti nekupujem...sú doma dlhé piškoty-pre psa...aj.....ked mám chuť na sladké dám si hrsť mandlí a hrozienok....vlašáky, lieskovce, suš.mandle,70%čokina.....výnimočne bebe-čky...ale to len tie kde je najmenej cukru....
evuš
27.02.14,12:29
...hm...ťažká tu téma....a vždy to príde k tomu /ako skoro v každej téme/, že si zato môžeme sami - ľudia..... Aj ja zhreším a kúpim i "nezdravé"..../sladkosť a tak - z času načas/ ale br. masť a maslo používam stále, mne deti margaríny nechcú, polotovary taktiež nie....nechodia ani do školskej jedálne - varím doma a to dennodenne.... aj mne už mnohí vynadali, že prečo varím atď....no, preto lebo to robím pre svoje deti...našťastie máme možnosť si pestovať sami i dochovať čo to u mamy i svokry.... Akosi všetci sme si zvykli žiť konzumný spôsob života a to nie je dobré, prídeme nato asi príliš neskoro.....
BXLmiami
27.02.14,12:55
Možno niekde v archíve nájdete jednu časť Áno, šéfe!, ktorá sa natáčala v školskej jedálni. Uvarili skvelé jedlo, ktoré minimálne polovica deciek vrátila. Kopa z nich sa potom išla najesť do blízkeho rýchleho občerstvenia....
http://www.youtube.com/watch?v=IVtyjK9hR4Y
Samotné kuchárky hovoria o tom, ako decká nie sú naučené jesť to, čo ony varia, zato keby urobili hamburger... "Uvedomelá mládež".
Lenže to nie je o mládeži,ale o ich rodičoch.
Po dlllhom čase som bola v Tescu.A viete ktorý sortiment sa najviac rozširuje?-V prášku.Chleby v prášku,halušky,zemiakové cesto,krtkova torta,muffiny....nestíhala som sa diviť čo všetko v prášku je v ponuke a koľko toho je.Viete,keby to ľudia nekupovali,nerozširovali by to.
korela
27.02.14,13:22
Keby to ľudia nekupovali, nepredávalo by sa to.
Ľudia spohodlneli a dali sa oklamať reklamou - zo začiatku dobrovoľne a dnes si to ani neuvedomujú, len opakujú ako papagáj. Koľkí z vás aj tu v téme čo dnes na obed použijú výraz nezdravé jedlo?
Podstatou reklamy predsa nie je osveta o vašom zdraví, ale snaha pritiahnúť vás do obchodu a draho vám predať šmejdy v lákavých plastových obaloch. To čo si sami vypestujete, vychováte a spracujete je "nezdravé."
Dala som tu do témy potravíny pred dvoma dňami link o pečení chleba, žiadna odozva.

Koľkí z vás pijú vodu z vodovodu, varia na bravčovej masti, či masle, alebo zjedia surové vajíčko?
Nemá význam "páchať dobro?"



Vyznacene praktizujem, surove vajicko- to by som nezvladla http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11900.gif
alaya1

Surové vajíčko, mlieko, banán, tvaroh plus možno med ak sladkosť banána nepostačuje= kokteil mimoriadne sýty, vajíčko človek nevníma.
Kukučka Ja som klikla na ten link o kežmarskom chlebe, ale ešte som nemala čas si to vypočuť. A určite nie som sama, čo si to niekto z nás prečítal.
kukučka
27.02.14,13:52
Tie najkvalitnejšie domáce /bohužiaľ som na konci poradovníka/ zjeme ako vyšľahané vajíčko s cukrom, domácu cesnakovú tatársku omáčku, dcéra hemendex a ja ako uhádla korela banánový koktejl.
V detstve keď nebol koláč, jedli sme vajíčko s cukrom, alebo zaváraninu a nie chémiu ako deti dnes.
Dnes mlieko prevažne v kyslom stave a tvaroh, zásadne domáce a z automatu.
taiko
27.02.14,14:45
Tie najkvalitnejšie domáce /bohužiaľ som na konci poradovníka/ zjeme ako vyšľahané vajíčko s cukrom, domácu cesnakovú tatársku omáčku, dcéra hemendex a ja ako uhádla korela banánový koktejl.
V detstve keď nebol koláč, jedli sme vajíčko s cukrom, alebo zaváraninu a nie chémiu ako deti dnes.
Dnes mlieko prevažne v kyslom stave a tvaroh, zásadne domáce a z automatu.
Nuz asi to bude tak, kto chce, vie aj dobre jest a kto nie, nuz tomu panboh odpust :)
Antea
27.02.14,17:09
Keby to ľudia nekupovali, nepredávalo by sa to.
Ľudia spohodlneli a dali sa oklamať reklamou - zo začiatku dobrovoľne a dnes si to ani neuvedomujú, len opakujú ako papagáj. Koľkí z vás aj tu v téme čo dnes na obed použijú výraz nezdravé jedlo?
Podstatou reklamy predsa nie je osveta o vašom zdraví, ale snaha pritiahnúť vás do obchodu a draho vám predať šmejdy v lákavých plastových obaloch. To čo si sami vypestujete, vychováte a spracujete je "nezdravé."
Dala som tu do témy potravíny pred dvoma dňami link o pečení chleba, žiadna odozva.

Koľkí z vás pijú vodu z vodovodu, varia na bravčovej masti, či masle, alebo zjedia surové vajíčko?
Nemá význam "páchať dobro?"
Ja som si to teda vypočula, aj všeličo o nich pozrela, len škoda, že je to Kežmarok. Včera som si kúpila dva koláče, tvarohový a ešte kakaový, takú kyselinu som mala až no, zase tak ľahko nekúpim, no ponáhľala som, nemala som čas doma jesť, a vodu len z vodovodu.




Samozrejme tie koláče boli nitrianske, aby si niekto nemyslel, že som hovorila o kežmarských
Antea
27.02.14,17:19
Mňa ovplyvnil tento " pán" a Oliver, stačilo pár dokumentov v telke,
http://www.youtube.com/user/webteamrivercottage
Antea
27.02.14,17:23
Keby to ľudia nekupovali, nepredávalo by sa to.

Ale co konkretne? Vsetky predavane potraviny v hypermarketoch?
Stale nerozumiem tejto teme o com sa tu bavime! Lebo potraviny to je uz v dnesnej dobe strasne siroky pojem, ked je tolko v obchodoch na vyber. A zas vsetkych ludi na Slovensku nenakrmi predaj z dvorov, ked este k tomu nie kazdy ma moznost za nimi cestovat!!! Fakt nerozumiem, co mi tu vlastne chceme vyriesit!!!
Však osvetu, nié :)
Dáša_
28.02.14,05:58
Už si viem predstaviť (alebo skôr aninie :D ) čo všetko by vymysleli naši úradnici pri takomto niečom http://iness.sk/stranka/9382-Otravit-svojho-zakaznika.html ...
Llívia
28.02.14,06:26
Možno niekde v archíve nájdete jednu časť Áno, šéfe!, ktorá sa natáčala v školskej jedálni. Uvarili skvelé jedlo, ktoré minimálne polovica deciek vrátila. Kopa z nich sa potom išla najesť do blízkeho rýchleho občerstvenia....
http://www.youtube.com/watch?v=IVtyjK9hR4Y
Samotné kuchárky hovoria o tom, ako decká nie sú naučené jesť to, čo ony varia, zato keby urobili hamburger... "Uvedomelá mládež".
Lenže to nie je o mládeži,ale o ich rodičoch.
Po dlllhom čase som bola v Tescu.A viete ktorý sortiment sa najviac rozširuje?-V prášku.Chleby v prášku,halušky,zemiakové cesto,krtkova torta,muffiny....nestíhala som sa diviť čo všetko v prášku je v ponuke a koľko toho je.Viete,keby to ľudia nekupovali,nerozširovali by to.
To áno, môžu za to rodičia, ale ja som reagovala na Korelino tvrdenie, že: "Jediná cesta je postupne podporovať svoje zdroje a začať ignorovať dovoz čohokoľvek. To ako utópiu nevidím, dorastá mládež, je uvedomelejšia, aspoň jej podstatná časť, dovolím si tvrdiť."

(Mne sa pri pečení chleba osvedčilo viac zemiakové cesto v prášku než varené zemiaky.)
Llívia
28.02.14,06:29
Tie najkvalitnejšie domáce /bohužiaľ som na konci poradovníka/ zjeme ako vyšľahané vajíčko s cukrom, domácu cesnakovú tatársku omáčku, dcéra hemendex a ja ako uhádla korela banánový koktejl.
V detstve keď nebol koláč, jedli sme vajíčko s cukrom, alebo zaváraninu a nie chémiu ako deti dnes.
Dnes mlieko prevažne v kyslom stave a tvaroh, zásadne domáce a z automatu.
My vajíčko s medom. A keď bola kríza a nič skladké doma nebolo, bol dobrý aj práškový cukor zmiešaný s kakaom :D Prípadne karamel, horúci naliaty na celofán, len ten celofán nejako záhadne zmizol :D Najlepší koláč bol aj tak v predfínále = to, čo zostalo v mise po vyliati cesta :D Vtedy ma nejaká salmonela netrápila, dnes by som už surové vajce nezjedla.
Ešte mi napadla jedna sladkosť - strúhané jablká zmiešané s troškou cukru a mletým makom, ktorý chutil ako mak a nie ako niečo chcípnuté potuchnuté, alebo orechami. A ešte aj jahody z babkinej záhrady rozmačkané s kryštálovým cukrom, ktorý chrúmal pod zubami, mňááám! :)
Antea
28.02.14,08:47
Keď je tu reč o jablkách, v jeseni sme kúpili väčšiu zásobu jabĺk a už nie sú také výstavné, tak ich pekne nakrájame na štvrťky a dáme upiecť, mňam, ani škorica ani cukor nie sú potrebné. A keď som už pri tom cukre, občas chodím na Varechu a dokáže ma našvať aj pobaviť...... dáme trstinový cukor......., dovolím si tvrdiť, že 90% ani nevie o čom píše, keď zdôvodňuje, že trstinový je zdravší ako repný, však sacharóza ako sacharóza, čo je už len na nej zdravé. , . Myslia si že hnedý cukor je zákonite trstinový, si ani neprečíta, že je repný a o energetickej či uhlíkovej stope ani nehovorím. A prečo by sme mali podporovať cudzie poľnohospodárstvo, keď môžeme naše, hlavná vec, že sa zlikvidovali naše cukrovary, teraz sa to vracia naspäť už EÚ nevadí prebytok cukru, už sa môže vyrábať, a my v čom budeme. Že sa u nás nepestuje mak, ale sa čosi ako mak dováža? Veď a to je skvelý počin, niektorej našej vlády o tých certifikátoch na prácu s omamnými látkami, či ako sa to presne volá, čo si musí poľnohospodár obnovovať, ani v jednej krajine okolo to nie je, a ešte viacej takých srandičiek tu je.
kukučka
28.02.14,09:47
[QUOTE]Vtedy ma nejaká salmonela netrápila, dnes by som už surové vajce nezjedla.


neber to osobne, takto reaguje väčšina, len si mi prihrala na smeč:


názorný príklad ako máte reklamu v hlave, už sa ani nezamyslíte a automaticky vám vyskočí odpoveď surové vajce = salmonelóza, nie je to pravda a takýchto príkladov je veľa.
erik555
28.02.14,10:06
Keby to ľudia nekupovali, nepredávalo by sa to.

Ale co konkretne? Vsetky predavane potraviny v hypermarketoch?
Stale nerozumiem tejto teme o com sa tu bavime! Lebo potraviny to je uz v dnesnej dobe strasne siroky pojem, ked je tolko v obchodoch na vyber. A zas vsetkych ludi na Slovensku nenakrmi predaj z dvorov, ked este k tomu nie kazdy ma moznost za nimi cestovat!!! Fakt nerozumiem, co mi tu vlastne chceme vyriesit!!!
Však osvetu, nié :)
Aku osvetu? na konkretne vyrobky? :D A navyse ty mozes robit osvetu, ked ti dotycni nemaju dostatok penazi na tie "zdravsie" potraviny. Je to zlozitejsie, ako si myslite! Zije tu vela ludi na hranici biedy. Tak darmo mu vysvetlis, ze celozrnne cestoviny su zdravsie, ako tie biele, ked stoja minimalne raz tolko! Ani neviem preco su drahsie, ked zrno sa melie cele a nie je nutne s nim naviac "manipulovat" :D
Llívia
28.02.14,10:33
[QUOTE]Vtedy ma nejaká salmonela netrápila, dnes by som už surové vajce nezjedla.


neber to osobne, takto reaguje väčšina, len si mi prihrala na smeč:


názorný príklad ako máte reklamu v hlave, už sa ani nezamyslíte a automaticky vám vyskočí odpoveď surové vajce = salmonelóza, nie je to pravda a takýchto príkladov je veľa.
Ešte som nevidela reklamu, ktorá by tvrdila, že v surových vajciach je salmonela :D Nejedla by som ani to, čo bolo pripravované s alebo na bravčovej masti - to mám tiež z nejakej reklamy? :---
taiko
28.02.14,11:03
Keby to ľudia nekupovali, nepredávalo by sa to.

Ale co konkretne? Vsetky predavane potraviny v hypermarketoch?
Stale nerozumiem tejto teme o com sa tu bavime! Lebo potraviny to je uz v dnesnej dobe strasne siroky pojem, ked je tolko v obchodoch na vyber. A zas vsetkych ludi na Slovensku nenakrmi predaj z dvorov, ked este k tomu nie kazdy ma moznost za nimi cestovat!!! Fakt nerozumiem, co mi tu vlastne chceme vyriesit!!!
Však osvetu, nié :)
Aku osvetu? na konkretne vyrobky? :D A navyse ty mozes robit osvetu, ked ti dotycni nemaju dostatok penazi na tie "zdravsie" potraviny. Je to zlozitejsie, ako si myslite! Zije tu vela ludi na hranici biedy. Tak darmo mu vysvetlis, ze celozrnne cestoviny su zdravsie, ako tie biele, ked stoja minimalne raz tolko! Ani neviem preco su drahsie, ked zrno sa melie cele a nie je nutne s nim naviac "manipulovat" :D
pisal som vyssie, nie je to len o penazoch. Ti "chudobni" mnohokrat minaju peniaze na somariny a nevedia s peniazmi hospodarit. Kolki z tych "chudobnych" si vedie domaci rozpocet? Ale suhlasim, ze je to zlozita tema a vela veci ma na nu vplyv.
lujza.j
28.02.14,11:14
ja by som sa spýtala...aké porcie konzumujú....teda ako energeticky-kcal.zloženie...ludia sa všeobecne prežierajú....jedia ďaleko energeticky viac ako ich telo potrebuje pri výdaji ....
erik555
28.02.14,11:14
pisal som vyssie, nie je to len o penazoch. Ti "chudobni" mnohokrat minaju peniaze na somariny
Na ake konkretne?
erik555
28.02.14,11:15
ja by som sa spýtala...aké porcie konzumujú....teda ako energeticky-kcal.zloženie...ludia sa všeobecne prežierajú....jedia ďaleko energeticky viac ako ich telo potrebuje pri výdaji ....
No neviem...u nas nie je az tak vela obeznych ludi.
gilda
28.02.14,11:18
lujza.j
28.02.14,11:22
ja by som sa spýtala...aké porcie konzumujú....teda ako energeticky-kcal.zloženie...ludia sa všeobecne prežierajú....jedia ďaleko energeticky viac ako ich telo potrebuje pri výdaji ....
No neviem...u nas nie je az tak vela obeznych ludi.
kolko gr. surových cestovín máš na jednu porciu...vieš?
taiko
28.02.14,11:23
pisal som vyssie, nie je to len o penazoch. Ti "chudobni" mnohokrat minaju peniaze na somariny
Na ake konkretne?
No napr. Chodia do obchodu 300x za tyzden a minaju peniaze na dopravu, miesto toho, aby kupili vacsie balenia a usetrili. Kupuju lacne ksunty ale musia ich kupit viac aby sa najedli.. Minaju peniaze na uroky za pozicky na vianocne darceky. Kupuju sladke vody, miesto toho aby si navarili sirup. Atd Atd Uz tu viaceri o tom pisali
taiko
28.02.14,11:24
ja by som sa spýtala...aké porcie konzumujú....teda ako energeticky-kcal.zloženie...ludia sa všeobecne prežierajú....jedia ďaleko energeticky viac ako ich telo potrebuje pri výdaji ....
No neviem...u nas nie je az tak vela obeznych ludi.
kolko gr. surových cestovín máš na jednu porciu...vieš?
70-90?
lujza.j
28.02.14,11:24
lujza.j
28.02.14,11:24
ja by som sa spýtala...aké porcie konzumujú....teda ako energeticky-kcal.zloženie...ludia sa všeobecne prežierajú....jedia ďaleko energeticky viac ako ich telo potrebuje pri výdaji ....
No neviem...u nas nie je az tak vela obeznych ludi.
kolko gr. surových cestovín máš na jednu porciu...vieš?
70-90?
50g!
Jurino
28.02.14,11:25
Keby to ľudia nekupovali, nepredávalo by sa to.

Ale co konkretne? Vsetky predavane potraviny v hypermarketoch?
Stale nerozumiem tejto teme o com sa tu bavime! Lebo potraviny to je uz v dnesnej dobe strasne siroky pojem, ked je tolko v obchodoch na vyber. A zas vsetkych ludi na Slovensku nenakrmi predaj z dvorov, ked este k tomu nie kazdy ma moznost za nimi cestovat!!! Fakt nerozumiem, co mi tu vlastne chceme vyriesit!!!
Však osvetu, nié :)
Aku osvetu? na konkretne vyrobky? :D A navyse ty mozes robit osvetu, ked ti dotycni nemaju dostatok penazi na tie "zdravsie" potraviny. Je to zlozitejsie, ako si myslite! Zije tu vela ludi na hranici biedy. Tak darmo mu vysvetlis, ze celozrnne cestoviny su zdravsie, ako tie biele, ked stoja minimalne raz tolko! Ani neviem preco su drahsie, ked zrno sa melie cele a nie je nutne s nim naviac "manipulovat" :D
pisal som vyssie, nie je to len o penazoch. Ti "chudobni" mnohokrat minaju peniaze na somariny a nevedia s peniazmi hospodarit. Kolki z tych "chudobnych" si vedie domaci rozpocet? Ale suhlasim, ze je to zlozita tema a vela veci ma na nu vplyv.

Nepoznám veľa ľudí na Slovensku, ktorí si vedú domáci rozpočet. Tí bohatí na to nemajú čas a tí chudobní ho zase majú viac, no nemajú doma pero, papier ani kalkulačku :) ...ale majú satelit a mobil.
taiko
28.02.14,11:29
Nepoznám veľa ľudí na Slovensku, ktorí si vedú domáci rozpočet. Tí bohatí na to nemajú čas a tí chudobní ho zase majú viac, no nemajú doma pero, papier ani kalkulačku :) ...ale majú satelit a mobil.
..no a presne toto je jedna z veci, ktore som mal na mysli :)
taiko
28.02.14,11:30
ja by som sa spýtala...aké porcie konzumujú....teda ako energeticky-kcal.zloženie...ludia sa všeobecne prežierajú....jedia ďaleko energeticky viac ako ich telo potrebuje pri výdaji ....
No neviem...u nas nie je az tak vela obeznych ludi.
kolko gr. surových cestovín máš na jednu porciu...vieš?
70-90?
50g!
ale iba ak mas tie cestoviny ako predjedlo, ci?
lujza.j
28.02.14,11:35
tai..ne ne:)toto je porcia na hlavné jedlo+nejaká zelenina....syr
lujza.j
28.02.14,11:36
Jurino...zabudol si na internet:D
taiko
28.02.14,11:50
tai..ne ne:)toto je porcia na hlavné jedlo+nejaká zelenina....syr
ok, asi su rozne nazory potom. Poslem spravu Francescovi Di Martino. Ten mi radi v talianskych zalezitostiach :D
gilda
28.02.14,11:52
Táto veľkosť by stačila?
lujza.j
28.02.14,11:57
podla mojeho stravovania?...ranajkoobed..asi:)ale ked som doma....v robote jem každé dve hodiny...doma mám povolenú disciplínu....
erik555
28.02.14,11:59
Nepoznám veľa ľudí na Slovensku, ktorí si vedú domáci rozpočet. Tí bohatí na to nemajú čas a tí chudobní ho zase majú viac, no nemajú doma pero, papier ani kalkulačku :) ...ale majú satelit a mobil.
..no a presne toto je jedna z veci, ktore som mal na mysli :)
ale zas aby sa clovek iba "zdravo" stravoval a potom doma pozeral na hole steny, tak asi ani toto nie je ten idealny zivot v dnesnej dobe. To skor odide na psychiku, ako z "nezdraveho" jedla! Potom asi zostava zlaty stred, ze neprehanat to s bio a este neviem cim, aby zostalo aj na nejaku zabavu.
erik555
28.02.14,12:00
podla mojeho stravovania?...ranajkoobed..asi:)ale ked som doma....v robote jem každé dve hodiny...doma mám povolenú disciplínu....
No vidis...nie kazdy ma moznost v robote sa takto stravovat..vraj kazde dve hodiny :D
lujza.j
28.02.14,12:23
podla mojeho stravovania?...ranajkoobed..asi:)ale ked som doma....v robote jem každé dve hodiny...doma mám povolenú disciplínu....
No vidis...nie kazdy ma moznost v robote sa takto stravovat..vraj kazde dve hodiny :D
no... acidko asi kolko ješ:---ešte mi chceš niečo:D
gilda
28.02.14,12:26
Z úvodu:...."napriklad taka sunka, kedysi sa dala jest len tak, dnes? humus az sa mi chce grcat, PES TO NECHE ZRAT..."

- by sa mu chcelo, keď má svoju konzervu napchatú mäsom, nie sójou. Tam ju nedajú. Ak chceš mäso.......
taiko
28.02.14,12:27
Nepoznám veľa ľudí na Slovensku, ktorí si vedú domáci rozpočet. Tí bohatí na to nemajú čas a tí chudobní ho zase majú viac, no nemajú doma pero, papier ani kalkulačku :) ...ale majú satelit a mobil.
..no a presne toto je jedna z veci, ktore som mal na mysli :)
ale zas aby sa clovek iba "zdravo" stravoval a potom doma pozeral na hole steny, tak asi ani toto nie je ten idealny zivot v dnesnej dobe. To skor odide na psychiku, ako z "nezdraveho" jedla! Potom asi zostava zlaty stred, ze neprehanat to s bio a este neviem cim, aby zostalo aj na nejaku zabavu.
Nuz kazdemu co jeho jest, ale myslim, ze s troskou logiky, discipliny a s menej susedivizmu, sa to da pekne sklbit :D
taiko
28.02.14,12:28
podla mojeho stravovania?...ranajkoobed..asi:)ale ked som doma....v robote jem každé dve hodiny...doma mám povolenú disciplínu....
No vidis...nie kazdy ma moznost v robote sa takto stravovat..vraj kazde dve hodiny :D
no... acidko asi kolko ješ:---ešte mi chceš niečo:D
erik asi myslel, ze mas kazde dve hodiny polievku, rezen s opekanymi zemiakmi a uhorkovy salat :D
erik555
28.02.14,12:29
podla mojeho stravovania?...ranajkoobed..asi:)ale ked som doma....v robote jem každé dve hodiny...doma mám povolenú disciplínu....
No vidis...nie kazdy ma moznost v robote sa takto stravovat..vraj kazde dve hodiny :D
no... acidko asi kolko ješ:---ešte mi chceš niečo:D
Kazde dve hodiny v robote jes Acidko? :D
Neviem, kde pracujes, ale vo vyrobnom sektore to nebude :D (a nemam na mysli tam nejaku kancelariu). Takze asi takto je to s jedenim vo vyrobach, kde nemas pomaly moznost sa ani ist vymocit!!!
A taketo debaty sa potom tazko vedu, ked niekto nevie o tom druhom a este sa na tom sranduje...
taiko
28.02.14,12:38
podla mojeho stravovania?...ranajkoobed..asi:)ale ked som doma....v robote jem každé dve hodiny...doma mám povolenú disciplínu....
No vidis...nie kazdy ma moznost v robote sa takto stravovat..vraj kazde dve hodiny :D
no... acidko asi kolko ješ:---ešte mi chceš niečo:D
Kazde dve hodiny v robote jes Acidko? :D
Neviem, kde pracujes, ale vo vyrobnom sektore to nebude :D (a nemam na mysli tam nejaku kancelariu). Takze asi takto je to s jedenim vo vyrobach, kde nemas pomaly moznost sa ani ist vymocit!!!
A taketo debaty sa potom tazko vedu, ked niekto nevie o tom druhom a este sa na tom sranduje...
erik, Ty pracujes vo vyrobe 24/7? Je to jednoduche ked sa chce. Za 5 minut zjes aj jogurt, aj doma pripraveny chlieb, ci salat, ci njaku orieskovu cerealnu tycinku, ci len kus syra. Myslim, ze to mala lui na mysli.
Ak sa Ti v praci neda, v poriadku, ale co po praci a v den ked nepracujes? Kazdy si musi najst cestu sam, teda samozrejeme ak chce hladat.
lujza.j
28.02.14,12:38
ne nie som vo výrobe a čo?!...ale keby... idem aj tam!ja s tým problém nemám....folcvágen mám za mestom:---......začínala som vo výrobe....a tak ako sa stravujem by som si tam zaradiť do pracovného procesu vedela!pre mňa je jedlo aj to načo nepotrebujem príbor a sedieť....
ale o inom je táto téma!!!
erik555
28.02.14,12:42
ne nie som vo výrobe a čo?!!
A nic :D (radsej nic, pretoze pracovny zivot na Slovensku je dost o niecom inom a krutili by sme sa na jednom mieste :D )
Antea
28.02.14,16:19
Keby to ľudia nekupovali, nepredávalo by sa to.

Ale co konkretne? Vsetky predavane potraviny v hypermarketoch?
Stale nerozumiem tejto teme o com sa tu bavime! Lebo potraviny to je uz v dnesnej dobe strasne siroky pojem, ked je tolko v obchodoch na vyber. A zas vsetkych ludi na Slovensku nenakrmi predaj z dvorov, ked este k tomu nie kazdy ma moznost za nimi cestovat!!! Fakt nerozumiem, co mi tu vlastne chceme vyriesit!!!
Však osvetu, nié :)
Aku osvetu? na konkretne vyrobky? :D A navyse ty mozes robit osvetu, ked ti dotycni nemaju dostatok penazi na tie "zdravsie" potraviny. Je to zlozitejsie, ako si myslite! Zije tu vela ludi na hranici biedy. Tak darmo mu vysvetlis, ze celozrnne cestoviny su zdravsie, ako tie biele, ked stoja minimalne raz tolko! Ani neviem preco su drahsie, ked zrno sa melie cele a nie je nutne s nim naviac "manipulovat" :D
Ani nechci vedieť ako dlho som nemala výplatu, dúfam, že dnes dačo donesie ale to je o inom,však načo kupovať hotové cestoviny keď si doma urobím a práve z tej celozrnnej, dieťa rozhodlo, že už len takú budeme používať, aj keď biela sa nedá celkom vylúčiť, vieš akú pekné strapaté halušky sú z nej:), sladké vody ani sirupy u nás nenájdeš, ani alkohol.
Akurát som sa minule rozčuľovala, tak z nezamestnaného ťahá ako zo suda a ja čo robím nemám pomaly ani na chleba. Na Slovensku bolo vždy chudobne a naši predkovia si vedeli poradiť, nezahynuli, čoho dôkazom je naša existencia , ale naozaj blbosti nekupovali, a ani plakať im nepomáhalo, kto by im dal, museli sa spoľahnúť len na pomocníkov, tých čo sú na konci rúk
kukučka
28.02.14,16:28
Erik ja viem, rád sa na porade zabávaš, je niekedy tiež, ale nie v tejto téme. Tu nejde o to, či máš pravdu ty, alebo ja, ani o tom, kto z nás dvoch sa lepšie stravuje.
Téma je o tom, prečo nám šmejdi predávajú šmejd. To nie sú len dôchodcovia a drahé hrnce, to nie sú len oni, to sme aj my. MY DENNODENNE KUPUJEME A JEME ŠMEJD, PRETO SA PREDÁVA.
Zmeniť to nie je o peniazoch, ale o myslení.
Kto chce, hľadá spôsoby, kto nechce, hľadá dôvody.
Antea
28.02.14,16:31
Nepoznám veľa ľudí na Slovensku, ktorí si vedú domáci rozpočet. Tí bohatí na to nemajú čas a tí chudobní ho zase majú viac, no nemajú doma pero, papier ani kalkulačku :) ...ale majú satelit a mobil.
..no a presne toto je jedna z veci, ktore som mal na mysli :)
ale zas aby sa clovek iba "zdravo" stravoval a potom doma pozeral na hole steny, tak asi ani toto nie je ten idealny zivot v dnesnej dobe. To skor odide na psychiku, ako z "nezdraveho" jedla! Potom asi zostava zlaty stred, ze neprehanat to s bio a este neviem cim, aby zostalo aj na nejaku zabavu.
Tou holou stenou myslíš, to čudo, ktoré majú poniektorí zavesené na celej stene? poznám jedného sa mi sťažoval, že nemali 2 dni elektriku, vypli ich, no ale hlavne že má 3DTV a bol mu na prd.:)
erik555
28.02.14,16:59
Tou holou stenou myslíš, to čudo, ktoré majú poniektorí zavesené na celej stene? poznám jedného sa mi sťažoval, že nemali 2 dni elektriku, vypli ich, no ale hlavne že má 3DTV a bol mu na prd.:)
3DTV? ale uhlopriecku si neuviedla, tak 3DTV kupis aj do 400 Eur :D Ziadny prepych, o ktorom si sa snazila pisat :D
erik555
28.02.14,17:12
Erik ja viem, rád sa na porade zabávaš, je niekedy tiež, ale nie v tejto téme. Tu nejde o to, či máš pravdu ty, alebo ja, ani o tom, kto z nás dvoch sa lepšie stravuje.
Téma je o tom, prečo nám šmejdi predávajú šmejd. To nie sú len dôchodcovia a drahé hrnce, to nie sú len oni, to sme aj my. MY DENNODENNE KUPUJEME A JEME ŠMEJD, PRETO SA PREDÁVA.
Zmeniť to nie je o peniazoch, ale o myslení.
Kto chce, hľadá spôsoby, kto nechce, hľadá dôvody.
Preto som uz v predoslych prispevkoch pisal o com toto tu je. Zakladatel temy SamuelSK si od zlosti potreboval vyliat dusu a uz ho niet :D
Tak k jeho prispevku: Hadam kazdy dobre vie (aj SamuelSK), ze je to vsetko o povolenych potravinach, zakazanych potravinach a to najdolezitejsie o kontrolach!!! Ja som nepovolil v potravinach take a hentake konzervanty, Ecka atd.! Ano su povolene, ale v urcitych mnozstvach...a tie tiez maju kontrolovat statne urady! To ze mu nechuti nejaka sunka, tak hold musi kupovat taku, co mu chuti! Co mu na to napisat? :D Taktiez iba konstatuje, ze su tu nizke platy a vysoke ceny! Ano a co teraz my tu s touto temou? :D naozaj o com bola tato tema napisana? O vyliati si duse z frustracie, zufalstva? Ja sa uz na touto zdochnutou krajinou radsej zasmejem...Slovac ma taku krajinu, aku si ju sama vytvorila! Pocnuc Meciarom, cez Dzurindu, az po Fica!
Antea
28.02.14,17:23
Tou holou stenou myslíš, to čudo, ktoré majú poniektorí zavesené na celej stene? poznám jedného sa mi sťažoval, že nemali 2 dni elektriku, vypli ich, no ale hlavne že má 3DTV a bol mu na prd.:)
3DTV? ale uhlopriecku si neuviedla, tak 3DTV kupis aj do 400 Eur :D Ziadny prepych, o ktorom si sa snazila pisat :D
presne 1 062,- Eur po zľave, ale šak si mohol radšej inkaso zaplatiť
Jurino
28.02.14,17:25
Erik ja viem, rád sa na porade zabávaš, je niekedy tiež, ale nie v tejto téme. Tu nejde o to, či máš pravdu ty, alebo ja, ani o tom, kto z nás dvoch sa lepšie stravuje.
Téma je o tom, prečo nám šmejdi predávajú šmejd. To nie sú len dôchodcovia a drahé hrnce, to nie sú len oni, to sme aj my. MY DENNODENNE KUPUJEME A JEME ŠMEJD, PRETO SA PREDÁVA.
Zmeniť to nie je o peniazoch, ale o myslení.
Kto chce, hľadá spôsoby, kto nechce, hľadá dôvody.
Preto som uz v predoslych prispevkoch pisal o com toto tu je. Zakladatel temy SamuelSK si od zlosti potreboval vyliat dusu a uz ho niet :D
Tak k jeho prispevku: Hadam kazdy dobre vie (aj SamuelSK), ze je to vsetko o povolenych potravinach, zakazanych potravinach a to najdolezitejsie o kontrolach!!! Ja som nepovolil v potravinach take a hentake konzervanty, Ecka atd.! Ano su povolene, ale v urcitych mnozstvach...a tie tiez maju kontrolovat statne urady! To ze mu nechuti nejaka sunka, tak hold musi kupovat taku, co mu chuti! Co mu na to napisat? :D Taktiez iba konstatuje, ze su tu nizke platy a vysoke ceny! Ano a co teraz my tu s touto temou? :D naozaj o com bola tato tema napisana? O vyliati si duse z frustracie, zufalstva? Ja sa uz na touto zdochnutou krajinou radsej zasmejem...Slovac ma taku krajinu, aku si ju sama vytvorila! Pocnuc Meciarom, cez Dzurindu, az po Fica!

No vidíš, a ešte dodnes existujú ľudia, ktorí majú na nočnom stolíku pri stolnej lampe obražťok Vladka Mečiara a chrúmajú v noci cukríky pri lúštení krížoviek. A na druhý deň idú do hypemarketu na akciovú šunečku a spokojne ju papkajú, alebo párečky, ktoré keď napichneš tak ich šťava cez okno pokropí vonkajšiu susedovú predzáhradku.
erik555
28.02.14,17:35
Erik ja viem, rád sa na porade zabávaš, je niekedy tiež, ale nie v tejto téme. Tu nejde o to, či máš pravdu ty, alebo ja, ani o tom, kto z nás dvoch sa lepšie stravuje.
Téma je o tom, prečo nám šmejdi predávajú šmejd. To nie sú len dôchodcovia a drahé hrnce, to nie sú len oni, to sme aj my. MY DENNODENNE KUPUJEME A JEME ŠMEJD, PRETO SA PREDÁVA.
Zmeniť to nie je o peniazoch, ale o myslení.
Kto chce, hľadá spôsoby, kto nechce, hľadá dôvody.
Preto som uz v predoslych prispevkoch pisal o com toto tu je. Zakladatel temy SamuelSK si od zlosti potreboval vyliat dusu a uz ho niet :D
Tak k jeho prispevku: Hadam kazdy dobre vie (aj SamuelSK), ze je to vsetko o povolenych potravinach, zakazanych potravinach a to najdolezitejsie o kontrolach!!! Ja som nepovolil v potravinach take a hentake konzervanty, Ecka atd.! Ano su povolene, ale v urcitych mnozstvach...a tie tiez maju kontrolovat statne urady! To ze mu nechuti nejaka sunka, tak hold musi kupovat taku, co mu chuti! Co mu na to napisat? :D Taktiez iba konstatuje, ze su tu nizke platy a vysoke ceny! Ano a co teraz my tu s touto temou? :D naozaj o com bola tato tema napisana? O vyliati si duse z frustracie, zufalstva? Ja sa uz na touto zdochnutou krajinou radsej zasmejem...Slovac ma taku krajinu, aku si ju sama vytvorila! Pocnuc Meciarom, cez Dzurindu, az po Fica!

No vidíš, a ešte dodnes existujú ľudia, ktorí majú na nočnom stolíku pri stolnej lampe obražťok Vladka Mečiara a chrúmajú v noci cukríky pri lúštení krížoviek. A na druhý deň idú do hypemarketu na akciovú šunečku a spokojne ju papkajú, alebo párečky, ktoré keď napichneš tak ich šťava cez okno pokropí vonkajšiu susedovú predzáhradku.
A je to tvoja babka/dedko, ze? :D Alebo tymto prispevkom si na mna neutocil? Tak sa potom ospravedlnujem za moje nepochopenie tvojho prispevku ;)
erik555
28.02.14,17:36
Tou holou stenou myslíš, to čudo, ktoré majú poniektorí zavesené na celej stene? poznám jedného sa mi sťažoval, že nemali 2 dni elektriku, vypli ich, no ale hlavne že má 3DTV a bol mu na prd.:)
3DTV? ale uhlopriecku si neuviedla, tak 3DTV kupis aj do 400 Eur :D Ziadny prepych, o ktorom si sa snazila pisat :D
presne 1 062,- Eur po zľave, ale šak si mohol radšej inkaso zaplatiť
a potom na tu spominanu holu stenu pozerat, ze? takto si to myslela? :D Nechajme to radsej tak!
Jurino
28.02.14,18:04
Erik ja viem, rád sa na porade zabávaš, je niekedy tiež, ale nie v tejto téme. Tu nejde o to, či máš pravdu ty, alebo ja, ani o tom, kto z nás dvoch sa lepšie stravuje.
Téma je o tom, prečo nám šmejdi predávajú šmejd. To nie sú len dôchodcovia a drahé hrnce, to nie sú len oni, to sme aj my. MY DENNODENNE KUPUJEME A JEME ŠMEJD, PRETO SA PREDÁVA.
Zmeniť to nie je o peniazoch, ale o myslení.
Kto chce, hľadá spôsoby, kto nechce, hľadá dôvody.
Preto som uz v predoslych prispevkoch pisal o com toto tu je. Zakladatel temy SamuelSK si od zlosti potreboval vyliat dusu a uz ho niet :D
Tak k jeho prispevku: Hadam kazdy dobre vie (aj SamuelSK), ze je to vsetko o povolenych potravinach, zakazanych potravinach a to najdolezitejsie o kontrolach!!! Ja som nepovolil v potravinach take a hentake konzervanty, Ecka atd.! Ano su povolene, ale v urcitych mnozstvach...a tie tiez maju kontrolovat statne urady! To ze mu nechuti nejaka sunka, tak hold musi kupovat taku, co mu chuti! Co mu na to napisat? :D Taktiez iba konstatuje, ze su tu nizke platy a vysoke ceny! Ano a co teraz my tu s touto temou? :D naozaj o com bola tato tema napisana? O vyliati si duse z frustracie, zufalstva? Ja sa uz na touto zdochnutou krajinou radsej zasmejem...Slovac ma taku krajinu, aku si ju sama vytvorila! Pocnuc Meciarom, cez Dzurindu, az po Fica!

No vidíš, a ešte dodnes existujú ľudia, ktorí majú na nočnom stolíku pri stolnej lampe obražťok Vladka Mečiara a chrúmajú v noci cukríky pri lúštení krížoviek. A na druhý deň idú do hypemarketu na akciovú šunečku a spokojne ju papkajú, alebo párečky, ktoré keď napichneš tak ich šťava cez okno pokropí vonkajšiu susedovú predzáhradku.
A je to tvoja babka/dedko, ze? :D Alebo tymto prispevkom si na mna neutocil? Tak sa potom ospravedlnujem za moje nepochopenie tvojho prispevku ;)

Tak, moje babky už nežijú, ale inak by ten popis aj na jednu z nich sedel... ale namiesto obrázku Vladka Mečiara mala moja babina na stolku obrážťok Davida Hasselhoffa :D
Toho Vladka ani ona nemusela, a ževraj otec národa! No zbohom rodina!
bettylou
23.04.14,12:58
Keby to ľudia nekupovali, nepredávalo by sa to.
Ľudia spohodlneli a dali sa oklamať reklamou - zo začiatku dobrovoľne a dnes si to ani neuvedomujú, len opakujú ako papagáj. Koľkí z vás aj tu v téme čo dnes na obed použijú výraz nezdravé jedlo?
Podstatou reklamy predsa nie je osveta o vašom zdraví, ale snaha pritiahnúť vás do obchodu a draho vám predať šmejdy v lákavých plastových obaloch. To čo si sami vypestujete, vychováte a spracujete je "nezdravé."
Dala som tu do témy potravíny pred dvoma dňami link o pečení chleba, žiadna odozva.

Koľkí z vás pijú vodu z vodovodu, varia na bravčovej masti, či masle, alebo zjedia surové vajíčko?
Nemá význam "páchať dobro?"



Vyznacene praktizujem, surove vajicko- to by som nezvladla http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11900.gif

ani v tataráku alebo vymiešané s hrozienkami a tvarohom? mňam
bettylou
23.04.14,13:14
[QUOTE]Vtedy ma nejaká salmonela netrápila, dnes by som už surové vajce nezjedla.


neber to osobne, takto reaguje väčšina, len si mi prihrala na smeč:


názorný príklad ako máte reklamu v hlave, už sa ani nezamyslíte a automaticky vám vyskočí odpoveď surové vajce = salmonelóza, nie je to pravda a takýchto príkladov je veľa.
Ešte som nevidela reklamu, ktorá by tvrdila, že v surových vajciach je salmonela :D Nejedla by som ani to, čo bolo pripravované s alebo na bravčovej masti - to mám tiež z nejakej reklamy? :---


áno, máš, z reklám na margaríny a oleje, ktoré sú klincované "výskumami", kto ich asi platí?
bettylou
23.04.14,13:24
ja by som sa spýtala...aké porcie konzumujú....teda ako energeticky-kcal.zloženie...ludia sa všeobecne prežierajú....jedia ďaleko energeticky viac ako ich telo potrebuje pri výdaji ....
No neviem...u nas nie je az tak vela obeznych ludi.
kolko gr. surových cestovín máš na jednu porciu...vieš?

No tak toto je zaujímavá otázka, lebo vždy podľa toho, čo práve robím (či som bola v lese na túru a potom ešte rýľujem, betónujem, prípadne pílim drevo alebo sedím celý deň doma a šijem za šijacím strojom) - to sa potom veľmi líši.
lujza.j
23.04.14,15:22
ja by som sa spýtala...aké porcie konzumujú....teda ako energeticky-kcal.zloženie...ludia sa všeobecne prežierajú....jedia ďaleko energeticky viac ako ich telo potrebuje pri výdaji ....
No neviem...u nas nie je az tak vela obeznych ludi.
kolko gr. surových cestovín máš na jednu porciu...vieš?

No tak toto je zaujímavá otázka, lebo vždy podľa toho, čo práve robím (či som bola v lese na túru a potom ešte rýľujem, betónujem, prípadne pílim drevo alebo sedím celý deň doma a šijem za šijacím strojom) - to sa potom veľmi líši.
dané gr.sú pri redukcii hmotnosti...
bettylou
23.04.14,15:24
ok, ale aj tak, aby to nebol príliš rýchly úbytok :)
a tiež by niekde mala byť nejaká "bulharská konštanta" podľa váhy, výšky a pomeru tukov v tele od ktorej sa redukcia hmotnosti odvíja
lujza.j
23.04.14,15:34
ok, ale aj tak, aby to nebolo príliš rýchly úbytok :)
a tiež by niekde mala byť nejaká "bulharská konštanta" podľa váhy, výšky a pomeru tukov v tele od ktorej sa redukcia hmotnosti odvíja
no ja som kedysi pri cestovinách nemala mieru...takto si navážim do sáčikov a varím iba jednu dávku....+ k tomu niečo....už od chuti, aká zrovna je:)
dusansl
27.04.14,06:50
Pekný deň všetkým pobúreným,
veľa príspevkov a málo podstaty. Viete, vo svete si každý dovolí len toľko, koľko mu je dovolené. A tak je to aj na Slovensku. Sme národ zanedbateľne malý, do seba zahľadený , domýšľavý a nebojím sa povedať aj naivný. Možno si z vás ešte ktosi spomenie na kvetnaté slová dobre zaplatených dobre
dobre zaplatených rečníkov stojacich na tribúnach našich miest ,, o rovnosti, demokracii, slobode voľnosti pohybu po svete láske a iných nezmysloch...........“
Akosi vtedajší rečníci pozabudli dodať, že hoci všetci budeme rovní, no niektorý predsa len budú rovnejší. Hoci všetci budeme bohatý , no väčšina bude bohatšia inakšie ...
Prirýchlo sa k moci pomocou naivných dostali tí poplatní normalizátori a všetci sa nemo pozerali!
Za judášske peniaze riadene pochovali výkonné strojárske fabriky, sebestačné poľnohospodárstvo, prirýchlo a riadene pomenili zákony vo svoj a cudzí prospech...
Pýtate sa čo splietam, - viem! Naši novodobý osloboditelia rovnako ako na Ukrajine potrebujú trh a suroviny. Oboje sme im sami na zlatom podnose dali pod nos.
Tvrdé potravinárske normy, ktoré všetkých ľudí chránilo pred jedlým odpadom sme podľa ich objednávky pomenili. Dovolili sme si zlikvidovať celý domáci okrem iného aj potravinársky
priemysel. S radosťou a porozumením sme blahom skoro krochkali nad dovezenými a lákavo balenými odpadkami hrdo nazývanými potraviny plné konzervantov, farbív a čo ja viem akého ešte svinstva . Práve vďaka ich každodennému jedeniu má dnes 90% populácie ,starcov nevynímajúc rôzne pokročilé formy akejkoľvek alergie. Dobre zaplatený ,,odborníci na tento úkaz radia
ďalšie tento raz farmaceutické odpadky otravy. Myslím že konečný cieľ je úplné vyhladenie celej populácie a bezplatné získanie územia.
Pýtate sa či to myslím vážne – smrteľne!
Pokojne dajte pri voľbách voľte svojich zástupcov, ktorý vás ako ich predchodcovia predajú ako vrece zemiakov, veď čo, ,,tak to je správne - tak to musí byť“ , povedal poručík Troník v jednej celkom smutnej knižke.........
Mnoho zdravia a viac triezveho pohľadu na podstatu veci praje dusansl
.
erik555
27.04.14,07:43
Suhlas, dusansl. Tato Europska unia je jeden velky grc. Zapadniarsky poslanci v Europskom parlamente dalsi! Kktiny riesia, ako stahovanie dat z netu, ale chudobu a bordel v kazdej oblasti nie! Blizia sa volby do EP, tak dufam, ze slovaci nebudu volit tych nasich "slusnych" zapredancov. Ja mam vybrate: Martin Dano c.20 http://www.ginn.pro/home?seid=F5UFLMCDLA6HX42
korela
28.04.14,19:21
Vraj každý je strojcom svojho šťastia.
Potom by aj národ mal byť strojcom svojho šťastia.
Každý sa učí na svojich chybách.
Potom aj národ by sa mal na nich poučiť.
.
Na okraj k horeuvedenému.
Ak obyvateľom Slovenska ešte ani po toľkých osobných skúsenostiach nie je jasné o čo tu ide, budú ešte dlho duševne dozrievať.
.
erik555, nie iba západniarski poslanci, ale aj naši. Uvedomte si kto nás zastupuje v Európe, koho sme si dobrovoľne zvolili vďaka prepracovaným psychologickým prístupom k davu.
Nezopakujme to ešte ikskrát, kým sme ešte ako-tak svojprávni a niečo ešte máme, nie iba oči pre plač a mozole. Historickú útrpnosť národa treba konečne zo seba striasť a začať si veriť a všade kde treba, dôvodne oponovať. Neprijímať ďalší nezmyselný diktát.
srska
28.04.14,19:57
Vraj každý je strojcom svojho šťastia.
Potom by aj národ mal byť strojcom svojho šťastia.
Každý sa učí na svojich chybách.
Potom aj národ by sa mal na nich poučiť.
.
Na okraj k horeuvedenému.
Ak obyvateľom Slovenska ešte ani po toľkých osobných skúsenostiach nie je jasné o čo tu ide, budú ešte dlho duševne dozrievať.
.
erik555, nie iba západniarski poslanci, ale aj naši. Uvedomte si kto nás zastupuje v Európe, koho sme si dobrovoľne zvolili vďaka prepracovaným psychologickým prístupom k davu.
Nezopakujme to ešte ikskrát, kým sme ešte ako-tak svojprávni a niečo ešte máme, nie iba oči pre plač a mozole. Historickú útrpnosť národa treba konečne zo seba striasť a začať si veriť a všade kde treba, dôvodne oponovať. Neprijímať ďalší nezmyselný diktát.a kto kandiduje do ep - 333 túžiteľov