tinahazi
29.03.06,08:46
Nenasiel som v zakone o dani z prijmu definiciu co su to "vlastne prijmy" manzelky = teda presne co tam zaratat mam a co nie ?

... predpokladam ze sa tym nemyslia akoze trzby, ale len zaklad dane, ale aj tak to asi treba upravit o mozno davky od SP pocas PN a co ja viem co este ??? ... kde najdem presnu definiciu a este lepsie zrozumitelnu ???
Dada
29.03.06,06:50
Hrubý príjem manželky či už z podnikania alebo zo závislej činnosti, nemocenské dávky, materská, podpora v nezamestnanosti.
Denda
29.03.06,06:53
Nenasiel som v zakone o dani z prijmu definiciu co su to "vlastne prijmy" manzelky = teda presne co tam zaratat mam a co nie ?

... predpokladam ze sa tym nemyslia akoze trzby, ale len zaklad dane, ale aj tak to asi treba upravit o mozno davky od SP pocas PN a co ja viem co este ??? ... kde najdem presnu definiciu a este lepsie zrozumitelnu ???
Zrozumiteľnú definíciu nájdete v tomto linku:http://www.porada.sk/t19231-da-z-prjmu--nezdas-na-manelku.html
tinahazi
29.03.06,07:29
Tak to je dobre svinstvo, lebo ak da manzel manzelke SZCO 100 tisic na zaciatku roka, ktora si to ako osobny vklad do podnikania a potom za cely rok nema ani 1 zakazku tak na konci roka vykaze prijmy 100 tisic a manzel strati narok na odpocet ????
Dada
29.03.06,07:30
Osobný vklad do podnikania nie je zdaniteľný príjem!
Vladimír Ozimý
29.03.06,07:31
vklad podnikatela nie je vlastnym prijmom pokial vsak manzelka fakturuje tak je to vlastny prijem podnikatela
Denda
29.03.06,08:39
Tak to je dobre svinstvo, lebo ak da manzel manzelke SZCO 100 tisic na zaciatku roka, ktora si to ako osobny vklad do podnikania a potom za cely rok nema ani 1 zakazku tak na konci roka vykaze prijmy 100 tisic a manzel strati narok na odpocet ????
Predpokladám,že ste z príspevku pochopili čo sa myslí §6 Zákona o dani z príjmu.
abel
29.03.06,16:20
Nenasiel som v zakone o dani z prijmu definiciu co su to "vlastne prijmy" manzelky = teda presne co tam zaratat mam a co nie ?

... predpokladam ze sa tym nemyslia akoze trzby, ale len zaklad dane, ale aj tak to asi treba upravit o mozno davky od SP pocas PN a co ja viem co este ??? ... kde najdem presnu definiciu a este lepsie zrozumitelnu ???

Práveže sa tým myslia akože tržby. Ak má napr. tržbu 90.000.- Sk a výdavky 100.000.- Sk a v skutočnosti je v strate, už nemáš nárok na odpočet nezd. časti na manželku, pretože jej vlastný príjem je 90000.- Sk.
Zita5
29.03.06,16:22