VlastoSt
29.03.06,08:55
Pôvodca textu príspevku: Zita5
Netreba zabudnúť na to , že ak chceš prejsť na paušálne výdavky tak v roku 2005 musíš upraviť daňový zaklad o položky zvyšujúce a znižujúce ZD.Rozhodnúť sa v roku 2006 pre Teba znamená prejsť na paušál až od roku 2007.Samozrejme pokiaľ máš položky , ktorými musíš upraviť ZD podľa § 17 ZDP


Prajem prijemný deň.

Tu som si našiel v porade tento príspevok a nie je mi jasné aké sú obmädzenia ak chcem od budúceho roku uplatniť paušálnu daň.
Vie mi niekto poradiť.


Za rady ďakujem , ďakujem a ešte raz ďakujem.
BOBY
29.03.06,07:52
Pozri si §17 odstavec 10 zákona o daniach z príjmov. Ak zmeníš uplatňovanie výdavkov zo skutočných na percentuálne musíš postupovať, ako keby si končil podnikanie. (viď ten istý paragraf, odst. 8 písmeno c)Mám to overené, minulý rok som robila DP pre FO, ktorá prešla na paušál 60%. Museli sme dodatočne dodaniť všetky prechádzajúce pohľadávky z predchádzajúceho roku (dávalo sa dodatočné DP). Je preto lepšie, keď sa tak rozhodneš ešte teraz pred podaním DP, lebo potom to máš aj s pokutou za neskorú platbu, zmení sa Ti VZ pre SP a ZP, musíš to nahlásiť aj tam a lietaš ako blbec po všetkých úradoch
Mickya
29.03.06,08:35
Klikni sem, Muška to pekne uviedla:
http://www.porada.sk/showpost.php?p=187834&postcount=9
VlastoSt
29.03.06,09:21
Pozri si §17 odstavec 10 zákona o daniach z príjmov. Ak zmeníš uplatňovanie výdavkov zo skutočných na percentuálne musíš postupovať, ako keby si končil podnikanie. (viď ten istý paragraf, odst. 8 písmeno c)Mám to overené, minulý rok som robila DP pre FO, ktorá prešla na paušál 60%. Museli sme dodatočne dodaniť všetky prechádzajúce pohľadávky z predchádzajúceho roku (dávalo sa dodatočné DP). Je preto lepšie, keď sa tak rozhodneš ešte teraz pred podaním DP, lebo potom to máš aj s pokutou za neskorú platbu, zmení sa Ti VZ pre SP a ZP, musíš to nahlásiť aj tam a lietaš ako blbec po všetkých úradoch


Ďakujem za reakciu.

Mám však ešte otázku.
Ak som SZČO platí to isté. Nemám pohľadávky len záväzky - auto na lesing. Musím ho v roku 2006 vyradiť alebo ako to mám urobiť.

VlastoSt