Riocka
26.02.14,15:07
ludkovia prosim vas uz asi mesiac lietam po lekaroch.na kozi sa mi spravili cervenkaste vyrazky ktore neskutocne svrbia.absolvovala som hemokoagulacne krvne testy,krvne testy na reumu,parazity alergeny...vsetko negativne.tehotna niesom.periem postelne pradlo co tyzden.kozna lekarka sa ma prv snazila liecit na skabies-svrab.nasledne prisla s tvrdenim o niklovom svrabe.vymenila som koznu lekarku ktora si tiez mysli ze to je niklovy svab cize alergia na nikel.vymenili sme praci prasok,avivaz za bezniklove prostriedky.nakupila anialergenne matrace,bavlnene svetle navlecky.to iste aj so satstvom.skusali mi dat dithiaden,zodac,fenistil....nic z toho nezabera.iba ak ze som malatna a je mi zle z tych tabletiek.naozaj uz neviem co mam robit.priatel ktory vlastne u mna len prespava ma ten isty problem ale len od momentu ked pride ku mne.cely den kym je v praci ho nic nesvrbi.v momente ked pride ku mne sa ide rovnako ako ja uskriabat k smrti :( PROSIM vas ak niekto viete poradit alebo mate podobnu skusenost alebo poradit akokolvek poradte.nezaberaju ani lieky ani maste ani kremy ci s ureou alebo bez...alebo premastovadla .trapim sa s tym uz mesiac.opred dakujem
lujza.j
26.02.14,14:10
modriny z čoho?zo škriabania?
Riocka
26.02.14,14:13
niektore zo skriabania niektore zo samotnej vyrazky alebo coho.proste sa objavi sama
lujza.j
26.02.14,14:17
Riocka
26.02.14,14:23
no dnes som akurat o tom citala.tiez som narazila na tularemiu.podla niektorych obrazkov co som nasla na vasom odkaze sato podobapytiriaze.len nastastie nemam take velke kruhove .zatial sa to podoba na stipance alebo take ako keby akne .po poskriabani aj koprivke.
Riocka
26.02.14,14:26
lujza.j
26.02.14,14:34
diagnostikovať by ťa mal lekár...pytiriáza je mrcha...mala som ju:(...berú sa na rozbor oškrabky z tých lišají...a je nákazlivá...doma každý vlastný uterák!a iba bavlnené veci....
Riocka
26.02.14,14:45
ah moj boze :( akurat som nasla o tom clanok http://primar.sme.sk/c/4117245/pityriasis-versicolor.html
velmi by ma uz potesila nejaka diagnoza aby ma mohli zacat liecit na konkretny problem lebo som uz tolko penazi vyvalila ze az :(
lujza.j
26.02.14,15:06
hej hrozné...lebo začne to nenápadne....nikdy nato nezabudnem:(...ja som to z najväčšiu pravdepodobnosťou chytila v robote... mám fóbiu z akéhokoľvek plesňového ochorenia... tak ked toto na mňa "skočilo" konec....:eek:
Riocka
26.02.14,15:23
mi nieco hovor.ja mam diagnostikovanu fobiu z plesni asi si vies predstavit co to pre mna je :( mozem to mat aj z macky?